Jump to content

Nu stiu ce masini sa aleg


kewlya

ce masini sa aleg?  

182 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

deci momentan am un E92 330i din 2007 masina din semnatura, mai am si un seat Toledo care il folosesc la forjalit cand e nevoie.

De cateva luni mi-a intrat in cap ca imi trebuie un X5 ultimul model si cea mai rapida varianta ar fi sa caut sa ofer E92-ul + o diferenta de 10-12 mii euro pt. modelul nou, dar m-am uitat pe autovit si gasesc destule X5-uri din anul 2000-2001 cu preturi intre 10 si 13 mii euro din care sunt sigur ca multi mai lasa din pret la plata cash.

voi ce ziceti, cum ar fi mai bine, sa pastrez coupe-ul si sa-mi mai iau un X5 din primii lui ani sau sa imi iau un X5 nou si sa dau coupe-ul?

tare greu ma despart de coupe ca e o masina foarte inchegata si fiabila, nu mi-a facut nici o problema pana acuma, in 2 ani am schimbat 2 brate atat, la E46 schimbam bratele o data pe an si tot felul de bucsi, repede se duceau.

Link to comment
Share on other sites

E92 si X5

Daca le poti avea pe amandoua, nu cred ca merita sa dai coupe-ul si sa iei X5 din 2008

Eu nu as renunta la E92 pentru nimic in lume...

Pe de alta parte, intra in calcul si costurile de intretinere la 2 masini... dar probabil ca te-ai gandit deja la asta...

Degeaba ne intrebi pe noi, pana la urma decizia e a ta, nu cred ca va fi influentata de ce postam noi aici (si nici nu ar trebui sa fie...) Tu stii cel mai bine ce vrei de la o masina si ce utilitate are fiecare din ele pentru tine... mai ales ca din punctul asta de vedere, sunt masini total diferite :) Cam greu de pus un carucior in E92 sau de urcat sotia cu copilul in brate pe bancheta din spate, ca sa dau doar 2 exemple :lol:

Edited by monique
Link to comment
Share on other sites

E92 si X5

Daca le poti avea pe amandoua, nu cred ca merita sa dai coupe-ul si sa iei X5 din 2008

Eu nu as renunta la E92 pentru nimic in lume...

Pe de alta parte, intra in calcul si costurile de intretinere la 2 masini... dar probabil ca te-ai gandit deja la asta...

Degeaba ne intrebi pe noi, pana la urma decizia e a ta, nu cred ca va fi influentata de ce postam noi aici (si nici nu ar trebui sa fie...) Tu stii cel mai bine ce vrei de la o masina si ce utilitate are fiecare din ele pentru tine... mai ales ca din punctul asta de vedere, sunt masini total diferite :lol: Cam greu de pus un carucior in E92 sau de urcat sotia cu copilul in brate pe bancheta din spate, ca sa dau doar 2 exemple :)

 

interesant, am citit toate raspunsurile.

 

un X5 nou cred ca o sa ma multumeasca sa-l folosesc zi de zi si o sa uit repede de E92, pe de alta parte ma incanta si ideea sa am coupe-ul in garaj pt weekenduri si un X5 mai vechi de facut treburile zilnice.intretinera la E92 nu ar fi mare pt ca ar fi a-3a masina si as umbla max 10.000 km pe an cu el, iar impozitul si asigurarea nu depasesc 500 euro pe an. seatu e fiabil si iara-si e mica intretinerea. totusi mi-am dat seama si eu ca E53-ul din 2000 e urat cu spume, cel cu facelift chiar imi place.

 

o sa caut pe net anunturi si vad ce best deal gasesc, poate gasesc un E53 cu facelift la pret mic si il cumpar, sau poate gasesc un schimb avantanjos cu modelul nou.

 

DE curiozitate cat ai cere pe E92? Ma tot uit de la o vreme dupa o masina din asta :)

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...=58741&st=0

 

m-am uitat pe autovit putin, sunt E53-uri cu facelift la 17.000 euro, pana prin iunie o sa se simta criza si mai tare, presimt ca o sa poti gasi E53 din 2004 cu 13.000 euro :)

Edited by kewlya
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.