Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Salut. Am 27 de ani si de aprox 6 luni am primul meu BMW e46 2002 M Technik II (150cp). Am permis de la 18 ani si am condus de-a lungul timpului multe marci fiind un ex taximetrist (Logan, Renault Megane/Symbol 2007/2010, Ford Focus/Mondeo din 2010/2009, Opel Astra/Corsa din 2007/2009, dar furia pe care o detine-am era o Dacia 1310 din '99 pe care o am si acuma si nu stiu ce sa fac cu ea. Trecerea de la 'autoturisme' la BMW este f. mare. Nu ma impresionat nici o alta masina pe care am condus-o, fie ea din 2010 asa tare cum a facut BMW-ul meu din 2002. Poate din acea cauza este proprietatea mea, cine stie. Pozitia si stabilitatea pe drum e foarte greu de batut la bmw... Parerea mea :) :roadrage:
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

35 ani , E46 FL 320D 2004. Microb luat la 34 anul trecut cand am vrut de fapt o masina pt nevasta + bebe. Vroiam un smart fourfour(pt ea) dar ne-am indragostit amandoi de BMW. Am permis de la 19 ani si am condus de la Dacia de "incepator" ,multe (cielo,clio,megane,107,octavia,santa fe,xtrail,mondeo,roomster-pe care il am inca aproape majoritatea diesel - masini de firma).

Dupa prima experienta cu BMW - proba de condus cand l-am luat, m-a castigat, amandoi am zis: DA-L DRACU' DE SMART. Nu pot descrie decat E ALTCEVA. Altceva mult superior. Dupa primii 100 km i-am schimbat motorul,clapete bla bla... probleme, am trecut peste si acum merge perfect totul. Dupa toate problemele si eu si sotia am zis: Urmatoarea tot BMW CLAR.

Urmatoarea va un E91 LCI sau E60.

Iubesc BMW !

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
18 juma' si sunt indragostit de bmw de la 4 ani, microb care mi l.a transmis tatal meu. A 2.a masina a lui a fost 324tds din 89, si de atunci nu mai existĂŁ alta marca pentru el, si nici pentru mine. DacĂŁ aÂş putea mi.aÂş lua si bicicleta BMW.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
34 ani,in prezent 320d touring 2002 150hp facelift,prima masina pe care am condus-o a fost un 316i din 1994,cand am facut scoala de soferi instructorul m-a intrebat ce masina intentionez sa conduc iar eu i-am spus ca vreau un bmw-eu,replica a fost urmatoarea:..."ma baiete ori nebun ori esti naiv sa te urci ca incepator la volanul unui bmw-eu mai ales ca vine iarna..."
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

am 46 de ani si permis de 26 de ani.

 

excluzand daciile si oltcit-urile de pe vremea lui ceausescu, care au avut un

rol extrem de important in evolutia istoriei auto romanesti... imediat dupa

revolutie am trecut la masini adevarate (in lumea asta exista doua tipuri

de masini: BMW-uri si restul)

am avut BMW-uri de toate formele si toate culorile... doar pe benzina.

 

sper ca si in viitor sa ma ajute Dumnezeu sa-mi pot cumpara tot BMW.

 

bafta !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

21 de ani, detin un BMW E46 320d inainte am avut un golf 4 de 1.4 si plangeam cand vedeam un 320d si eu cu golful motivul pentru care am fost "obligat" as aleg acel golf: ( "ca sa nu ma omor cu bmw iarna" ). Tin sa mentionez ca am facut scoala de soferi pe un frumos bmw 320d :heart:

 

Prima iubire nu se uita niciodata!

 

Tot respectul pentru acest forum. :thumbsup:

Edited by Joker93
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.