Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

 

Si chiar si asa nu multi cred ca se incumeta sa cumpere asa ceva :D motivul il stim bine cu totii. traiasca statul roman :twoup: sunt sigur ca daca impozitele ar fi cu bun simt pentru un asemnea motor , nu le-ai mai gasi la preturile acestea .

 

 

http://www.autovit.ro/audi-s8-C31622273.html

http://www.autovit.ro/audi-s8-C31577427.html

 

dar de astea ce ziceti? si cand te gandesti ca acum 5 ani cu siguranta au depasit suta de mii de euroi:D

Edited by Scorpio 82
Link to comment
Share on other sites

Ce ziceti de asta are dotari suficiente dar pare cam ieftina sa fie adevarata, a pus si VIN-ul in anunt (un mare plus de incredere :) ) este cineva care are acces la baza de date la reprezentanta pentru informatii legate de service?

pai nu este deloc ieftina, este break, motorul cu problema la distributie si este si cam cheala! pretul este cam pare dupa parerea mea!

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

Preturile sunt intr-adevar mici pentru o asemenea masina, dar sunt absolut convins ca la banii astia nu iei ceva in regula.

 

Doar asa la o simpla verificare:

 

 

http://www.autovit.ro/bmw-m5-C31719993.html

 

Este de fapt fabricatie 2005, nu 2006 cum scrie in anunt. Nu este model individual. A avut scaune normale de piele silverstone, care au fost inlocuite cu scaunele alea comfort negre, insa panourile usilor au ramas culoarea originala (n-o mai fi avut bani saracul sa cumpere si panourile)...de aici probabil individualul, ca e in 7 culori la interior. Pentru prima poza duci masina in fanarul ala oribil sa faci chipurile ceva artistic, iar apoi pui o poza cu individul ala cel putin dubios, care mie imi lasa impresia de boss de boss. Probabil taxa nu este platita (sau a fost recuperata) si este considerabila la masina asta, plus ca a fost luata pe firma, deci foarte posibil manevra cu TVA-ul, de aici si pretul mic. Full nu este nici pe departe, iar banii investiti in revizia aia si anvelopele de iarna, probabil peste 3000 euro...sunt cam de domeniul SF.

 

http://www.autovit.ro/bmw-m5-C31489684.html

 

Asta arata binisor, dar tot 2005 este anul fabricatiei, iar km sunt indoielnici fara o verificare in baza de date. Carti de service cu stampile doar la reprezentanta se fac lejer cu 20 euro. Cand vad anunturi puse de "M5 individual", ma gandesc imediat la un samsar obosit care nu stie cum sa mai impopotoneze anuntul, sa para mai atractiv...poate gresesc eu, insa am vazut foarte multe anunturi de genul asta pe autovit. Din nou si la asta cu siguranta taxa nu este platita.

 

http://www.autovit.ro/bmw-m5-C31478760.html

 

Asta e inactiv, dar M5 inmatriculat pe Bulgaria...nu stiu ce sa zic.

 

Preturile astea mi se par ridicol de mici, comparativ cu ce M5-uri gasesti in Germania. Am analizat piata acolo pentru ca era pe lista mea, insa sub 23.000 euro n-am gasit nimic...si alea erau cam cele mai ieftine, cu peste 150.000km si dubioase unele. M5-uri frumoase incepeau de pe la 25-26.000 euro.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Corect, asta probabil pentru ca acei posesori de motoare mari au achizitionat masinile ieftin la randul lor (diverse combinatii)...sau banii s-au facut prea usor.

 

Problema e ca nu stiu cati au si intretinut masinile corespunzator. Probabil ajunge cutitul la os pe vremurile astea, deci e foarte probabil masinile alea sa nu mai fi vazut un service ca lumea de ceva timp si cand ajung la tine sa fie gaura neagra in buget.

 

Nu stiu cati romani ar rezolva eventualele probleme costisitoare inainte de vanzare, ca apoi sa vanda masina la un pret de nimic.

 

Eu cand am luat masina de exemplu, fostul proprietar schimbase camera de night vision cu vreo 2 saptamani inainte...cost aprox. 4000 euro, cu factura si tot ce trebuie. Ziceti-mi mie ce roman ar fi facut asta, inainte sa vanda masina?

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cauti pe portal.just.ro, in casuta din dreapta sus, dupa numele proprietarului care a platit taxa, in mod normal daca are proces de recuperare a taxei ar trebui sa-l gasesti (tipul procesului este contencios administrativ).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.