Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

o fi pe bune anuntul asta?

http://mercador.ro/o...html#2b275d43d0

 

L.E: stiu ca acea pictograma din dreapta jos apare pe pozele de pe ebay...probabil scammeri...mai ales ca nu au nr de tel....masina e de SUA...cine draq ii mai crede pe astia in 2014?

 

100% țeapĂŁ.

Am gasit unul cu un Mini din 2010 in Arad, care vroia 5000e pe el :))

Omu e in armata germaniei si daca vreau sa il cumpar trebuie sa vina cu avionul si trebuie sa ii platesc un avans :))

 

o fi pe bune anuntul asta?

http://mercador.ro/o...html#2b275d43d0

 

L.E: stiu ca acea pictograma din dreapta jos apare pe

 

pozele de pe ebay...probabil scammeri...mai ales ca nu au nr de tel....masina e de SUA...cine draq ii mai crede pe astia in 2014?

 

http://s21.postimg.org/cjzoq7s0z/image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua colegii. Daca imi permiteti, as dori sa adaug si eu o parere personala : eu mi-am cumparat masina din Germania, mai precis din Frankfurt (Bmw 320d E90 din 2008). Cand am ajuns acasa, am constatat ca nr de km nu erau reali deloc (124.000 aprox la cumparare). Cei de la service (dupa ce am ajuns acasa) au desfacut bordul si au condtatat ca a fost modificat kilometrajul. Cu cat, nimeni nu stie. Ideea care ar fi? Daca as fi cumparat masina din Ro (mai ales din zona mea), o duceam la service si macar aveau sa-mi spuna o parere (pro sau contra achizitie). De cand am luat-o, am investit o groaza de bani in ea (fara taxa auto si anvelope, aprox. 2000+ euro). In momentul de fata masina este in stare perfecta.

Daca m-as gandi sa o pun la vanzare, potentialii clienti ar spune ca sunt neserios, ca vreau sa dau teapa, ca am modificat nr de km etc. Deocamdata ar trebui sa fiu prost ca dupa asemenea investitii si nervi (de ex. La capitolul schimbat m-ask unit/reprogramare) sa o mai vand.

Concluzie : nici daca cumperi masina din Germania, nu poti fii 100% sigur de achizitia facuta. Poate ajungi acasa si te trezesti cu "surprize", asa cum m-am trezit eu (turbina dusa dupa ce am ajuns acasa - noroc ca am ajuns acasa).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ce ziceti de asta ? merita ? My link

 

Vad ca are kilometraj in mile, probabil a fost importata din US.

Farurile nu sunt full led si nici adaptative. Sun bixenon, ca si la mine.

Schimbatorul ala de la cutia de viteze arata diferit fata de a mea si tot 2012 este.

Cred ca asa au fost vandute in US.

Overall arata bine insa ar trebui cercetata sa nu fie cumva dauna totala sau inundata, acolo in State.

Pretul mi se pare cam mic fata de ce dotari are, insa nu cu mult.

 

LE: Dap, pare in regula-> link

Edited by claudiusnc
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca sunt chiar prea putini km. O alta intrebare ar fi : a fost introdusa prin metoda de "evaziune fiscala" (cred ca nu trebuie sa detaliez aceasta metoda de a cumpara masina la pret net in Germania, adica fara 19 % VAT)? Altfel chiar nu are cum sa fie mai ietfina masina ca in Germania de ex.
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Nu va obositi sa mergeti la vizionare la masina asta: http://www.tocmai.ro/bmw-320-d-2004-13615497.html

 

Ultima intrare in service in 2008 la 230000 km, capota nu pica bine, distanta dintre usi nu era uniforma, cavitatea in care este tinuta roata de rezerva era indoita (in partea dintre luneta!), o sudura ciudata (si crapata, pe deasupra) in spatele motorului (intre motor si parbriz), jante din tabla (desi in anunt sunt din aliaj - nu scrie, dar asa se vede, eu asa am vazut, cel putin), ornamentele (bandourile) de pe usi sunt lipite cu silicon intins cu degetul, doua bujii arse, trepidatii pe loc, zgomot la apasarea ambreiajului la jumatate, etc etc etc. Ultimul pret al vanzatorului dupa constatarea tuturor defectelor: 4500E.

 

O zi buna in continuare,

BMW Enthusiast

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Salut, dupa cu scrie si in titlu as vrea sa imi cumpar un e90, momentan m-am oprit la doua anunturi de pe autovit si as vrea sa aud si sfaturile voastre, pro si contra. Multumesc

 

Acestea sunt masinile:

http://www.autovit.ro/bmw-330-C32267092.html 330xd

 

 

http://www.autovit.ro/bmw-325-C31266797.html 325i

 

330xD-ul mi se pare bun la banii astia. E si mai dotat, e si inscris, chiar daca e impozitul mai mare. Ce mi se pare suspect, e faptul ca la 325 ala sunt parcursi doar 70.000km in 8 ani..nu imi vine a crede. Votez pt 330xD.

Edited by VeGe
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Acum am observat si eu ca este mai dotat diselul si pt mine e destul de clar ca merg pe X D. Are idee cineva cat costa un test in reprezentanta?

 

depinde, eu pot sa-ti zic doar cat costa o diagnoza comupeterizata.....170ron. am dat pt un e60 diesel

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Caut si eu sa-mi schimb e46 320d din 2004 cu ceva nu mai vechi de 4 ani, minim 110kw. Initial vroiam un E90 320d dar dupa ce am aflat de problemele cu distributia, m-am descurajat. Bugetul e in jur de 14000 de euro (+-1000 sa zicem). Astepti pareri, sugestii.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.