Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

M-ai cam pus pe ganduri, daca ai dreptate mai bine imi iau tot v8.

e39 imi consuma 18-20% in Bucuresti.

Totusi, poate tu te referi la un mers sportiv.

Am avut un 320i e46 si consumul era cam 13-14, dar ma gandesc ca generatiile mai noi de motoare au consumuri mai bune.

 

13-14 consuma la mers normal fara aglomeratie. In aglomeratie sigur o sa consume cum spunea colegul Florin mai sus. Nu am avut E60 525i dar am condus mult timp un E90 325i automat si in Bucuresti nu scapam fara 15 poate chiar si mai bine.

Link to comment
Share on other sites

In bucuresti un 335i sta undeva la 16 max la mers normal. 18 19 la mers normal doar daca motorul e praf.

 

As vrea sa vad si eu un 335i cu consum de 16 in oras, eu nu am reusit sub 18 in oras, iar cel mai mult 28, mai fratilor voi dupa ce faceti consumul dupa BC?,ca sa stim ce discutam, daca faceti consumul dupa BC va amagiti singuri, daca vrei sa afli exact cat consuma masina, fa plinul ,,ochi", mergi 2-300 km in oras si dute la aceeasi pompa si fa iar plinul ochi si vei vedea exact cat consuma, nu cu resetari de km.pe BC, ca tot nu indica exact.

 

Mai vad pe altii pe forum care au 520i, motorul de 2,2, 170 p.s si se lauda ca au un consun in oras de 9-10, cand fabricantul da un consum de 13,9 si stim destul de bine cum este calculat consumul fabricantului, care in viata reala nu exista asa ceva.

 

Oricat ar fi tehnologia de noua, cand vrei multi cai putere.... costa!!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

As vrea sa vad si eu un 335i cu consum de 16 in oras, eu nu am reusit sub 18 in oras, iar cel mai mult 28, mai fratilor voi dupa ce faceti consumul dupa BC?,ca sa stim ce discutam, daca faceti consumul dupa BC va amagiti singuri, daca vrei sa afli exact cat consuma masina, fa plinul ,,ochi", mergi 2-300 km in oras si dute la aceeasi pompa si fa iar plinul ochi si vei vedea exact cat consuma, nu cu resetari de km.pe BC, ca tot nu indica exact.

 

Mai vad pe altii pe forum care au 520i, motorul de 2,2, 170 p.s si se lauda ca au un consun in oras de 9-10, cand fabricantul da un consum de 13,9 si stim destul de bine cum este calculat consumul fabricantului, care in viata reala nu exista asa ceva.

 

Oricat ar fi tehnologia de noua, cand vrei multi cai putere.... costa!!!

 

 

Admit ce ai zis tu aici !

 

Sub 18-19 n-am scos niciodata cu 335i-ul ..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stie cineva masina asta ?

Pare destul de bun pretul, totusi taxa nu e 360 euro (la 140-150 CO2 iese 500-700 euro, stie cineva cat e CO2 la 320D din 12.2004 ?) ?

E posibil sa nu iasa EURO4 la RAR daca e produsa 12.2004 ?

Merci.

 

http://olx.ro/oferta/bmw-seria-3-diesel-6-trepte-manual-recent-inmatriculat-bg-ID2sA11.html#7a12b2fe0b

 

Stiu ca EURO4, s-au facut din luna a 8-a 2004, din luna a 12-a este euro 4, iar CO2-ul vezi ca este intre 158-160. Ai grija la CO2, deoarece toti samsarii care vand mint in privinta CO2-lui, ca sa iasa taxa mai mica si vezi ca mai mint si in privinta anului de fabricare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Va salut,

 

Am achizitionat recent un 325 e46 fabr. 07.2002, din Germania. In acte scrie "EURO 4", CO2 230 gr, etc.. exista riscul sa "ma loveasca" astia de la anaf cu euro 3? daca are cineva patanii de genu cu masina ca cea mentionata, sau pur si simplu ceva info, apreciez.

 

Sasa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.