Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Cand oi vedea eu in Romania un om care face puscarie ca si-a dat km inapoi la masina pentru a o vinde - adica pentru inselaciunea asta - atunci in ziua aia cred ca o sa vad si niste porci zburatori :twoup:

TRAIM IN ROMANIA:

[....]

 

In ambele cazuri s-au luat masuri la politie, si in ambele cazuri NU S-A INTAMPLAT ABSOLUT NIMIC. Prietenul meu cu GTI'ul furat nu a mai fost chemat la politie deloc, iar cel cu AUDI'ul nu a reusit sa faca nimic la politie.

 

BINE ATI VENIT IN ROMANIA!!!

 

Eu nu am spus că a făcut cineva puşcărie ĂŽn România pentru dat km ĂŽnapoi, ĂŽnsă acest lucru se va ĂŽntâmpla ĂŽn viitor.

Nu este posibil ca aceste lucruri să fie tolerate deşi sunt ilegale.

 

Ştiu foarte bine că legea se aplică ĂŽn România ĂŽn funcţie de cine este cel care a comis infracţiunea, nu este deloc o supriză pentru mine, ĂŽnsă eu am spus ce ar trebui să se ĂŽntâmple din punct de vedere legal, nu practic.

 

Ştiu şi despre maşinile furate din străinătate şi care sunt găsite ĂŽn România.

Aceste maşini nu sunt confiscate pentru că firmele de asigurări deja i-au despăgubit pe proprietari, aşa că ei nu mai fac demersurile necesare pentru a le recupera, ar ieşi mai prost decât ies luând banii de pe poliţa de asigurare.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

stii tu sigur ca nu sunt reali?

 

cealalta masina o am din 2008 si inca nu are 50000 de km facuti. si asta cu mers zilnic, nu mai vorbesc de drumurile in strainatate. deci ce-i asa imposibil?

 

asa piratule, dar ia zi tu acum, ai da masina cu 30% din pretul ei de noua cu aia 50 000 km la bord?

 

iar pt ceilaiti... pe mobile.de un 525d cu aceiasi km, aceleasi dotari si fabricatie 2005, pleaca de la 21.000 euro, chiar 22 de mii.

ia zi-mi, are nevoie de bani si da cu 15 mii euro o masina care in germania in conditii similare cu cele din anunt e 22.000.

 

ATI INCEPUT SA LE LUATI APARAREA SAMSARILOR SI SMENARILOR?

 

stii tu sigur ca nu sunt reali?

 

cealalta masina o am din 2008 si inca nu are 50000 de km facuti. si asta cu mers zilnic, nu mai vorbesc de drumurile in strainatate. deci ce-i asa imposibil?

 

si ca sa iti demonstrez contrariul, eu am facut 40 de mii in 8 luni fara sa ies din tara. si 1 luna nu am mers cu ea deloc.

Link to comment
Share on other sites

nu toti sunt samsari. doar foarte multi sunt :twoup:

 

ideea e ca mai sunt si oameni obisnuiti care-si vand masina.

 

asa, noi ce vedem aici reprezinta spuma samsarilor, anunturile cele mai evidente.

 

ps. m-am uitat la nr.

 

e ciudat, are 3 anunturi (multe hituri cu o dacie 1310, restul un fiat ducato si un opel tigra). daca e un samsar e la inceput de cariera.

Link to comment
Share on other sites

Vidog ,sunt si masini bune la vanzare , totu e sa sti sa le cauti si sa te mai uiti si la fata celui care vinde, daca chiar are fata de BMW.

 

Masina mea e din 2004 si are 74.000 km am folosit-o numai vara si la mare, si am facut numai 5000 de km cu ea de cand am luat-o , deci este posibil.

Link to comment
Share on other sites

Sa nu exageram. Mai sunt si masini bune puse la vanzare, nu de catre samsari, ci de proprietari de drept. Putine, dar mai exista si astfel de masini. Oricum, orice mister poate fi elucidat prin verificarea istoricului la reprezentanta.
Link to comment
Share on other sites

Salutare fratilor......sincer va spun ca m-am saturat de o Romanie "infestata" de samsari, inselatori, shmecheri....etc.

Incerc sa imi vand masina....un BMW 320 i (E90) de 150 cp, 46.000 km, masina cumparata de mine de la Automabile Bavaria din Otopeni (Sos. de Centura) in 2005 si am pus la ea un pret de 14.000 E, evident NEGOCIABIL.

Imediat ce am pus anuntul a si sarit un "baietzash" pe mine ca el s-a saturat sa vada la anunturi pe acest forum masini la astfel de preturi, masini pe care el le-ar gasi pe alte site-uri la maxim 10.000.

Si iata cum s-a schimbat mentalitatea cumparatorilor romani din cauza samsarilor.

Sunt constient ca nu voi lua pe ea 14.000 E, de aceea am si pus NEGOCIABIL, dar iata ca din cauza unor nenorociti de samsari, noi cei putini care am mai ramas cu putin bun simt avem de suferit....

De fapt asa e in toate domeniile in Romania si din cauza acestei mentalitati ne vom duce toti de rapa.

Imi cer scuze daca acest comment a parut cam acid, dar sincer nu stiu ce se va alege de tara asta daca o tinem tot asa.

Va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Acum si tu, doar nu te apuci sa pui la suflet sau sa bagi in seama toti "cunoscatorii" !

Eu in niciun caz nu-i bag in seama, i-am si sugerat tipului respectiv sa caute in alta parte, dar uite ca acesti "cunoscatori" nu ne lasa.... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Acum si tu, doar nu te apuci sa pui la suflet sau sa bagi in seama toti "cunoscatorii" !

Eu in niciun caz nu-i bag in seama, i-am si sugerat tipului respectiv sa caute in alta parte, dar uite ca acesti "cunoscatori" nu ne lasa.... :twoup:

 

genul ala de comentatori nu sunt cumparatori . Un client serios te va suna si va vedea masina chiar daca e peste posibilitatile lui financiare .

Link to comment
Share on other sites

E46 Tentant ?!

 

Cunoaste cineva masina asta din Constanta? Este destul de tentanta la pret...chiar daca estetic are probleme, nu ma deranjeaza, o pun la punct. Dar totusi...prea ieftina...

 

 

merge bine masina scoate putin fum negru dar nu-mi place deloc cum arata :twoup:

 

PS: sta la blocul de langa mine

Link to comment
Share on other sites

E46 Tentant ?!

 

Cunoaste cineva masina asta din Constanta? Este destul de tentanta la pret...chiar daca estetic are probleme, nu ma deranjeaza, o pun la punct. Dar totusi...prea ieftina...

 

 

merge bine masina scoate putin fum negru dar nu-mi place deloc cum arata :twoup:

 

PS: sta la blocul de langa mine

 

Ai descris-o cu prea mult bun simt...eu l-am pus sa imi trimita poze mai omeste...si m-am lamurit...la scaunele fata are o uzura de speriat pe aripioare (efectiv stearsa pielea), volanul in nici un caz nu are acei km, o parte din ea posibil sa fie dezmenbrata din pricina statiei si a subwooferului, bara fata e fisurata, jante albe, spatele din pacate l-a facut in prezent oribil ( triple vopsite ) + bara "unicata" si cu acel suport de nr cu beculete de craciun => cocalar....iar lista continua, dar numai are rost.....in orice caz eu ii dau 250.oookm la masina.

 

 

Numai cioarse, masini foite si batjocorite gasesc in tara asta la vanzare...efectiv caut de 1-2 saptamni un e46 320d fl intretinut si configurat si nu gasesc...

Edited by Justme13
Link to comment
Share on other sites

Masina asta:

 

http://autovit.ro/bmw-320-C13950141.html

 

in anunt are 135.000 km. Verificarea seriei de sasiu arata ultima intrare in service in Germania 05.2007 cand a fost inlocuit parbrizul. Km la acea data - surpriza- :twoup: 135 670 !

 

Deci masina are probabil 235. 000 KM - s-a gresit prima cifra!

 

Romania! :)

Link to comment
Share on other sites

Masina asta:

 

http://autovit.ro/bmw-320-C13950141.html

 

in anunt are 135.000 km. Verificarea seriei de sasiu arata ultima intrare in service in Germania 05.2007 cand a fost inlocuit parbrizul. Km la acea data - surpriza- :twoup: 135 670 !

 

Deci masina are probabil 235. 000 KM - s-a gresit prima cifra!

 

Romania! :)

cred ca are mai mult de 235 de mii. esti optimist cu numarul asta :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.