Jump to content

Sa imi iau bmw e 36?


incepator.bmw

Recommended Posts

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salut,daca ti sa croit pe asa ceva,fa schimbul,poate tu suporti mai usor dezamagirile......

Eu sunt constient de ce spuneti,nu sunt lup dala care pune botul la orice.....ideea e ca masina mea m mult de 5000 nu imi da nimeni si decat sa imi iau un e 46 320 d,cum m sfatuiesc prietenii,m bine o pisica tunata in germania,adusa de putin timp,acum o verific si eu la sange,am un pr cu service si la km nu cred ca are 200000....daca o pisica cu kit dala de m de se vinde cu 300 euro si jante ieftine incepe de la 3000 euro,decapotabil,inscris...cred ca se merita....nici eu nu suport masinile frantuzesti.am dat un golf 4 de 2300 benzina,rupt de mine rau si dif de bani pe pejo

Link to comment
Share on other sites

Asta cu prietenul care lucreaza la service,e cam nula,o sa inceapa individul cu e36''pai uite numai sistemul de deschidere la usi valoreaza atat,linia audio valoreaza si aia nu stiu cat,jantele sunt raritate,sunetul la motor ca e super beton,lampile tuning germania'' si te da o tura cu ea,tu fiind necunoscator in acele momente zici ca totul este ''roz'' si o sa faci schimbul,dupa cateva saptamani o sa incepi sa-ti dai seama usor,usor ca schimbul nu merita........
Link to comment
Share on other sites

Asta cu prietenul care lucreaza la service,e cam nula,o sa inceapa individul cu e36''pai uite numai sistemul de deschidere la usi valoreaza atat,linia audio valoreaza si aia nu stiu cat,jantele sunt raritate,sunetul la motor ca e super beton,lampile tuning germania'' si te da o tura cu ea,tu fiind necunoscator in acele momente zici ca totul este ''roz'' si o sa faci schimbul,dupa cateva saptamani o sa incepi sa-ti dai seama usor,usor ca schimbul nu merita........

poate sunt nesimtit....dar daca m duc sa fac schimbul,asta in bucuresti,poti veni tu sau vreun cunoscator sa ma ajute si pe mine?fac cinste;)

Link to comment
Share on other sites

Bogdyy n-are nici o treabĂŁ, nu Âştie sĂŁ schimbe un bec.

 

Mergi la un service, urcĂŁ maÂşina pe elevator, vezi dacĂŁ are pierderi de ulei, ruginĂŁ, dacĂŁ suspensie Âşi articulaĂžia sunt ĂŽn stare bunĂŁ, pune-o pe un tester.

 

Cam astea sunt lucrurile pe care trebuie sĂŁ le faci.

Link to comment
Share on other sites

Bogdyy n-are nici o treabĂŁ, nu Âştie sĂŁ schimbe un bec.

 

Mergi la un service, urcĂŁ maÂşina pe elevator, vezi dacĂŁ are pierderi de ulei, ruginĂŁ, dacĂŁ suspensie Âşi articulaĂžia sunt ĂŽn stare bunĂŁ, pune-o pe un tester.

 

Cam astea sunt lucrurile pe care trebuie sĂŁ le faci.

Ms f mult!Asta vreau sa fac!El zice ca a schimbat articulatia acum.

Are jante pe 18,zici ca are suspensii sport,el zice ca nu ating rotile,ca are aripile modificate...Masina are scaune de piele de e46,sunt f intretinute,asa pare in poze,acum sa o vad life,sapt viitoare!

Oare sa fie reeali kilometri?pe tester nu arata,din cate stiu eu...m gandesc dc a6'le lui fratimiu are 170000 km din 2006,dar asta din 95?!

Link to comment
Share on other sites

Pai asa fac cei cu masini din astea...stil ''tunate original germania'',ca nu stiu ce este schimbat recent,aia este schimbata recent,eu te-asi fi ajutat dar nu sunt mecanic,la e36 as putea sa ma uit la anumite aspecte ale masinii ce tin si de proprieter si modul cum a fost intretinuta dar la masini tunate eu unu nu vreau sa le vad,mie imi plac cele stok,omul acesta care are masina de care spui,este un gen de om care nu are pasiune pt un model anume de masina,a luat-o pt o perioada scurta,mai mult asa pt. fitze,este dispus la orice,ori cash,combinatii de tot felul,doar ca sa de-a masina si apoi cu urmatoarea la fel,de ce nu-l ajuti si pe el Ciupanezu cu un sfat la fata locului?
Link to comment
Share on other sites

Pentru cĂŁ n-are nevoie.

DacĂŁ se duce la un service Âşi urcĂŁ maÂşina pe elevator Âşi verificĂŁ ce i-am spus, totul va fi ok.

 

Trebuie vĂŁzut Âşi dacĂŁ are linie, dacĂŁ nu sunt urme ale unui accident grav, dacĂŁ lonjeroanele nu au fost vopsite ulterior...

Link to comment
Share on other sites

Pentru cĂŁ n-are nevoie.

DacĂŁ se duce la un service Âşi urcĂŁ maÂşina pe elevator Âşi verificĂŁ ce i-am spus, totul va fi ok.

 

Trebuie vĂŁzut Âşi dacĂŁ are linie, dacĂŁ nu sunt urme ale unui accident grav, dacĂŁ lonjeroanele nu au fost vopsite ulterior...

Si pe spate la ce trebuie sa m uit?defapt stiu mecanicii,m ales ca m cunosc cu toti unde m duc...nu vreau sa tina cu mine,dar sa zic totul pe fata.....

Acest bmw e scump la intretinere?Consumabilele,piesele sunt scumpe?cat consuma prin Bucuresti acest motor de 2l benzina?si pe afara?

Link to comment
Share on other sites

Io n-as face schimbul, cum au zis si colegii: vinde-o si ia-ti cu cash si cu un cunoscator.

Chestia ca la serviceul ala care m duc sunt niste b pe care ii cun...unu are o pisica de1.8 si altul un z4:D...ideea era se merita sa dau pejoul pe asta care e pusa in 4400 euro,la combinatii in 5000?eu zic sa imi m dea ceva bani si masina si ii dau pejoul.

Link to comment
Share on other sites

,la e36 as putea sa ma uit la anumite aspecte ale masinii ce tin si de proprieter si modul cum a fost intretinuta dar la masini tunate eu unu nu vreau sa le vad,mie imi plac cele stok,omul acesta care are masina de care spui,este un gen de om care nu are pasiune pt un model anume de masina,a luat-o pt o perioada scurta,mai mult asa pt. fitze,este dispus la orice,ori cash,combinatii de tot felul,

 

 

Masinile sock sunt cele mai bune, este drept, insa masinile tunate cu tot felul de piese aftermarket sunt cele mai intanlite.

Acum si cu fitele astea, o fi E36-le BMW, insa fitele apar de la E65 in sus.Bine, cele din 2002-2003 sunt in general niste cazane mai mari decat un E36, insa lumea nu prea stie chestia asta.Vorba aia, este pentru cunoscatori. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Si pe spate la ce trebuie sa m uit?defapt stiu mecanicii,m ales ca m cunosc cu toti unde m duc...nu vreau sa tina cu mine,dar sa zic totul pe fata.....

Acest bmw e scump la intretinere?Consumabilele,piesele sunt scumpe?cat consuma prin Bucuresti acest motor de 2l benzina?si pe afara?

 

ÂŞi pe spate are articulaĂžie Âşi suspensie. :twoup:

 

Vezi dacĂŁ diferenĂžialul pierde ulei, ĂŽnsĂŁ asta e o chestie care se poate rezolva oricum simplu Âşi ieftin, nu e o problemĂŁ gravĂŁ.

 

Nu este scump.

Piesele noi nu sunt scumpe, ĂŽnsĂŁ aici depinde de tine.

14-15 prin oraÂş Âşi 7-8 afarĂŁ.

 

Asta e:)

 

GroaznicĂŁ!

 

Eu n-aÂş cumpĂŁra aÂşa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Si pe spate la ce trebuie sa m uit?defapt stiu mecanicii,m ales ca m cunosc cu toti unde m duc...nu vreau sa tina cu mine,dar sa zic totul pe fata.....

Acest bmw e scump la intretinere?Consumabilele,piesele sunt scumpe?cat consuma prin Bucuresti acest motor de 2l benzina?si pe afara?

 

ÂŞi pe spate are articulaĂžie Âşi suspensie. :)

 

Vezi dacĂŁ diferenĂžialul pierde ulei, ĂŽnsĂŁ asta e o chestie care se poate rezolva oricum simplu Âşi ieftin, nu e o problemĂŁ gravĂŁ.

 

Nu este scump.

Piesele noi nu sunt scumpe, ĂŽnsĂŁ aici depinde de tine.

14-15 prin oraÂş Âşi 7-8 afarĂŁ.

 

Asta e:)

 

GroaznicĂŁ!

 

Eu n-aÂş cumpĂŁra aÂşa ceva.

:twoup:))) Asa mi s'a parut si mie prima data in poze....acum sa o vad life,sa nu para daia facuta la coltukl blocului

Link to comment
Share on other sites

Jantele bling bling nu dau bine deloc pe bmw , oglinzile zici ca sunt de dacie , cu semnal pe ele , era la o vreme moda sa se puna astfel de oglinzi pe ''zambetul lui iliescu'' fiind o combinatie intre oglinzile de M si cele de mercedes . Acel stop suplimentar cam ca la e93 , pe usa de la portbagaj , oribil , nu mai zic de kitt , arata urat , sau fantele din aripi , dea dreptul hidoase , nici farurile nu sunt departe , clasicele faruri tunning cu semnalul incorporat si partea colantata sau vopsita dupa usi , in stil r 8 :twoup:
Link to comment
Share on other sites

nu cred ca merita schimbul.. cel putin nu cu masina de fata. Dupa parerea mea, arata aiurea cu pachetul respectiv si jantele alea prea bling-bling. Daca ramanea pe linia de fabrica si eventual montat pachetul MTechnik impreuna cu niste jante originale frumoase altfel statea treaba, insa din pacate este in mare parte tiganita cu turcisme ca sa spun asa. Interiorul si modul in care au fost tapitate scaunele ulterior, tradeaza maniera in care au fost gandite modificarile pe masina de fata :twoup:
Link to comment
Share on other sites

nu cred ca merita schimbul.. cel putin nu cu masina de fata. Dupa parerea mea, arata aiurea cu pachetul respectiv si jantele alea prea bling-bling. Daca ramanea pe linia de fabrica si eventual montat pachetul MTechnik impreuna cu niste jante originale frumoase altfel statea treaba, insa din pacate este in mare parte tiganita cu turcisme ca sa spun asa. Interiorul si modul in care au fost tapitate scaunele ulterior, tradeaza maniera in care au fost gandite modificarile pe masina de fata :twoup:

dc?ca nu sunt la culoare sau?

Link to comment
Share on other sites

pai mi-au atras atentia in primul rand cusaturile (modul in care a fost taiata pielea respectiva) de la cotiera si la tetiere (unde au venit montate display-urile) :twoup: de culoare nu mai spun nimic, ca asta deja este o chestiune de gusturi.
Link to comment
Share on other sites

pai mi-au atras atentia in primul rand cusaturile (modul in care a fost taiata pielea respectiva) de la cotiera si la tetiere (unde au venit montate display-urile) :twoup: de culoare nu mai spun nimic, ca asta deja este o chestiune de gusturi.

am vazut la tetiere...merge finisat...nu e o prb;)vreau sa vad kitul life sapt viitoare sa nu fie dala taranesc

Link to comment
Share on other sites

nu o lua. e un gunoi de masina, modificata in cel mai josnic mod. in afara de hard-top si stopurile de M ... nimic nu e cum trebuie pe ea.

jantele sunt din filmele cu prosti, kitul e din desene animate, pleoape oribile pe faruri din filmele de groaza ... ce sa mai stam la povesti.

nu o lua!

 

a fost si lovita frontal ...

Edited by Ovidiu Augustin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.