Jump to content

bmw x6 4.0d 306cp


ionut_marius

Recommended Posts

Mers mult cu ea pe zapezi,manevrabilitate excelenta,frana de motor beton,ajunge ca din pusca la 70-80km/h.,o placere cu dtc off si pe manual.Pe strada la mine un vecin cu Passat CC s-a chinuit cam o ora si ceva sa inainteze 20-30m,cu lopeti,cu presuri,cu ajutorul vecinilor,zapada ajunge aproape de prezoane la mine,x0uluica merge fara pb.
Link to comment
Share on other sites

Unii sunt și proști și persevereazĂŁ. Ieri am vĂŁzut zeci de șoferi care și-au arĂŁtat "mĂŁestria" și au dovedit cĂŁ ei de obicei merg pur și simplu la ĂŽntâmplare. OK, nu te ajutĂŁ mașina, dar nu te bagi nene. Știu oameni care cicĂŁ au plecat cu mașina, drum de 10-15 minute l-au fĂŁcut ĂŽn 2 ore pentru cĂŁ nici sĂŁ le ĂŽmpingĂŁ nu puteau.

 

Nu știu dacĂŁ trebuie sĂŁ oprești controlul tracțiunii. La mine acum ĂŽn zĂŁpadĂŁ nu am vĂŁzut sĂŁ se aprindĂŁ și acu' vreo 2 ani am ĂŽncercat sĂŁ plec cât se poate de tare de pe loc pe zĂŁpadĂŁ și spre surpriza mea s-a dus drept și tot așa dintr-o datĂŁ aveam vitezĂŁ prea mare pentru drumul ĂŁla, eram la Albota.

Link to comment
Share on other sites

A prĂŁjit transmisia definitiv? Nu compar nimic, ține numai de puțin cap. Poți evalua destul de bine ĂŽn ce te bagi dacĂŁ cunoști ce conduci. Am codus mult și mașini cu 2 roți motrice. Nu te arunci aiurea și apoi tot tu te vaiți. PânĂŁ acum, dupĂŁ multe ierni, pot spune cĂŁ X-drive s-a comportat foarte bine pe zĂŁpadĂŁ și gheațĂŁ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Intre timp i-am facut revizia,am schimbat tot ce inseamna filtre+uleiul,are aproape 45k km,am primit si ceva oferte pt garantie extinsa.

 

Acum cateva zile am avut pe mana un g55 amg timp de o zi si ceva,ce sa va spun se aude minunat,efectiv isi face loc pe strada,trage mult mai bine in linie dreapta si constant pana la 6500rpm,pe ud intra asr-ul pana la 60-70km/h,consuma pe masura(cam de doua ori si ceva peste 4.0d),insa la capitolul frane,stabilitate,manevrabilitate,directie este sub x6.

Link to comment
Share on other sites

Motoarele V8 de la Mercedes au sunat intotdeauna genial. Era de asteptat sa nu se comporte la nivelul X6-lui ( masa mai mare, centrul de greutate mai sus etc. ).

P.S. : Cat te-a ajuns revizia? Multumesc anticipat ptr raspuns.

Edited by ivorymarci
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nu i-am facut geometria;resoftarea, pt ca eram nemultumit de cum schimba,se obisnuise prost,cum acceleram un pic cum sarea 1-2 trepte si parca mi se parea un pic brutala din 1 in 2 .

 

Am facut un drum B-Bc pe zi vit medie 105km/h - 12.4%,la intors pe noapte,vit medie 112km/h - 11.1%,destul de mare dif intre zi si noapte.

 

am aj la 48k km.

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.