Jump to content

[Vand] E32 750 IL


ciupi

Recommended Posts

Marca : BMW

Model : 750 IL

Caroserie : E32

An fabricatie : 1989

Culoare : Diamantschwarz-metalic

Motor : M70B50 V12

Capacitate cilindrica : 4988 cc

Putere maxima : 299.1 PS (295 bhp) (220 kW)@ 5200 rpm

Cuplu maxim : 450.0 Nm (332 ft·lb) (45.9 kgm)@ 4100 rpm

Cutie de viteze automata cu 4 trepte si 3 setari : Economic, Sport si Iarna

Dimensiuni : L 5024mm l 1845mm h 1400mm

Greutate : 1860 kg

Acceleratie : 0-80km/h 5.6 s

0-100km/h 7.9 s

Viteza maxima : 255 km/h

 

Istoric complet:

Masina a fost achizitionata de firma Inpec Engeneering in anul luna februarie anul 1990 de la dealerul BMW din Munchen contra sumei de 135.733 DM,unde a efectuat 115.000km, pentru ca in anul 1998 sa fie cedata filialei S.C. Inpec Engeneering Romania SRL.Reviziile au fost efectuate numai in Germania inclusiv in perioada petrecuta la filiala din Romania. Acum doi ani de zile masina a fost achizitionata de catre un angajat al S.C. Inpec Engeneering Romania SRL, care din lipsa de timp ,interes, si probabil bani a "lasat-o la conservat" in curtea sa sub o bolta de vie si ocazional sub ghiarele cainilor si ale pisicilor. Cu toate acestea masina se prezinta intr-o stare exceptionala atat tehnic cat si estetic. In prezent eu sunt fericitul proprietar al masinii care a ajuns la "fabulosul" rulaj de 202.000 km, ultima revizie inafara de cea efectuata de mine acum 1 luna fiind facuta tot in germania la rulajul de 185.000 km.

Ca dotari masina are :

Geamuri electrice fata si spate

Trapa electrica in 2 pozitii

Clima automata in 2 zone

Perdeluta electrica

Scaune electrice cu memorii

Banchete electrice

Incalzire in scaune si banchete

Reglaj lombar electric

Suspensie reglabila sport sau comfort

Suspensie self leveling

Oglinzi electrice incalzite si heliomate

Interior complet imbracat in piele

Airbag sofer

ABS+ASC

Telefon

Sistem sonorizare cu 10 difuzoare, amplificator si DSP

Spalatoare faruri si proiectoare

Pilot automat

Jante aliaj originale

Pe cele care le-am omis le voi posta cu alta ocazie.

pielea este in stare exceptionala avand in vedere vechimea masinii si probabil ca saptamana viitoare va primi un tratament special si eventual si o vopsire a zonelor mai uzate.

 

Pretul este 4150 euro negociabil

Tel 0761401631

 

 

 

poze

 

poze

 

din nou poze

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Multumesc foarte mult pentru aprecieri. Nu ma intelegeti gresit , masina se vinde numai daca cineva ofera pretul corect pentru ea, eu unul ma bucur de ea in fiecare zi si mi-as dori ca acesta bucurie sa tina cativa ani. Edited by ciupi4you
Link to comment
Share on other sites

holy t**ty f**k; nu credeam ca exista asa un e32 in Romania (cu acte in regula :twoup: )

 

iti doresc spor la vanzare dar nu stiu cati apreciaza/isi doresc asa mult o masina ca cea in cauza; adica sa plateasca pretul cerut.

 

Oricine va spune ca mai bine cumpara din Germania un e38 cu acelasi motor (in stadiu de conserva).

 

In mai multe rate as cumpara-o eu :)

Link to comment
Share on other sites

Am vazut-o pe viu. La interior arata ca noua. La exterior... i-ar mai trebui un polish. La 0-100 e mai slabuta datorita cutiei automate, insa la un asemenea motor, cel mai bine se simte la viteze mari, cand faci o depasire in afara orasului, nu ti-e frica.

Oricum, nici seria 8 nu era cine stie ce performer raportat la numarul de cai. Greutatea isi spune cuvantul, insa in cazul seriei 7, comfortul oferit si spatiul enorm (fiind IL in spate se sta regeste) compenseaza pentru faptul ca s-ar putea sa te faca un Golf GTI la semafor.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca aprecierile astea cu impozitul, GTI-ul samd nu-si au rostul la asa o masina..ambele se rezolva :twoup:

 

indraznesc sa zic ca-i unicat in tara, la cum arata, cat de bine e intretinuta si ce dotari arepoate ar trebui sa mai dai detalii despre ea, costuri de intretinere, autonomie,tinuta de drum ,ce i-ai mai facut samd..ah si testul cu moneda neaparat :)

 

oricum 750 IL la bani de E36 mai rar :)

 

Bafta cu ea Ciupi, eu sper sa nu ti-o cumpere nimeni :(

Link to comment
Share on other sites

Daca o inmatriculezi in Bulgaria si apoi te razgandesti si vrei sa o inmatriculezi inapoi in Romania mai platesti taxa de mediu?(pana acum se numea "taxa de prima inmatriculare" si banuiesc ca nu mai era cazul)

tu ce crezi? :twoup:

 

foarte tare masina!!noul proprietar, sigur este un pasionat...!inca nu a aflat de ea!

Link to comment
Share on other sites

Daca o inmatriculezi in Bulgaria si apoi te razgandesti si vrei sa o inmatriculezi inapoi in Romania mai platesti taxa de mediu?(pana acum se numea "taxa de prima inmatriculare" si banuiesc ca nu mai era cazul)

tu ce crezi? :twoup:

 

foarte tare masina!!noul proprietar, sigur este un pasionat...!inca nu a aflat de ea!

nu cred nimic daia am intrebat...la 50 de milioane pe an cat o fi impozitul urmatorii 2-3 ani....

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa :twoup: Sa ai parte de ea, sau sa o vinzi cuiva care chiar o apreciaza :)

 

P.S. O intrebare....doar de curiozitate si pentru distractie :( Cat consuma? Eu personal ma invart pe la 20%, dar cu siguranta masina ta e mult mai "performanta" :)

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa :twoup: Sa ai parte de ea, sau sa o vinzi cuiva care chiar o apreciaza :)

 

P.S. O intrebare....doar de curiozitate si pentru distractie :( Cat consuma? Eu personal ma invart pe la 20%, dar cu siguranta masina ta e mult mai "performanta" :)

 

consum urban de saptamana 20 - 25 %

consum urban de weekend 10.4 - 15.5 %

consum extraurban 7% la 130 km/h

impozit 7400 ron anual

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa :twoup: Sa ai parte de ea, sau sa o vinzi cuiva care chiar o apreciaza :)

 

P.S. O intrebare....doar de curiozitate si pentru distractie :D Cat consuma? Eu personal ma invart pe la 20%, dar cu siguranta masina ta e mult mai "performanta" :(

 

consum urban de saptamana 20 - 25 %

consum urban de weekend 10.4 - 15.5 %

consum extraurban 7% la 130 km/h

impozit 7400 ron anual

 

Foarte frumoasa :) Sa ai parte de ea, sau sa o vinzi cuiva care chiar o apreciaza :(

 

P.S. O intrebare....doar de curiozitate si pentru distractie :D Cat consuma? Eu personal ma invart pe la 20%, dar cu siguranta masina ta e mult mai "performanta" :D

 

consum urban de saptamana 20 - 25 %

consum urban de weekend 10.4 - 15.5 %

consum extraurban 7% la 130 km/h

impozit 7400 ron anual

Link to comment
Share on other sites

Oricat de frumoase sunt cifrele, n-are cum sa consume doar atat

Un m20b25 consuma aprox 14 % in oras, iar in afara nu scade sub 7 %, iar daca ar fi sa le inmultim cu 2 ...

 

 

facem un test si daca consuma atat o cumperi tu?

in plus de asta nu ai de ce sa inmultesti cu 2 pt ca nu ai 2 arbori cotiti pe care sa-i invarta motorul .

Edited by ciupi4you
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.