Jump to content

My new Joy Toy


BRANDEX

Recommended Posts

Masina este vopsita, mai trebuie polishata ca mai sunt mici imperfectiuni, dar este ceva normal. Mai trebuie vopsit hardtopul, pleoapele, am si o grila Kamei de proba, oglinzile si pachetul M-tech 2. Vreau sa fie o surpriza, sper sa nu dea cineva din casa, dintre cei care au vazut-o, promit ca o sa fie ceva...de vis si unic in RO din cate stiu eu ( ca doar e a mea si trebuie sa o laud si sa ma laud :) ). Nu o sa dezamages :ninja:

Ok, asteptam. Grila Kamei nu prea da bine, e prea groasa, ti-am spus si la intalnire. Daca e o culoare frumoasa la mine nu e problema o fac ca a ta sa nu mai fi unic. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

sper ca nu e vorba de ceva...verde..:rolleyes:

 

Rabdare, saptamana viitoare e gata.

 

Ok, asteptam. Grila Kamei nu prea da bine, e prea groasa, ti-am spus si la intalnire. Daca e o culoare frumoasa la mine nu e problema o fac ca a ta sa nu mai fi unic. :laugh:

 

Am si una neagra, la cat de repede se schimba nu e problema. Am avut grila Kamei si pe fostul urs si in culoarea caroseriei chiar se vedea bine.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Laguna seca blue ?In ce stadiu te mai afli ?

 

Vopsitul este gata, mai astept cateva zile sa o polishez, mai sunt mici imperfectiuni si scurgeri de lac.

 

brandex daca e vopsita proaspat acum e pacat sa o lasi fara protectie , merita 1-2 straturi de sealent + 1-2 straturi de ceara

 

Daca sunt cadou ii dam si 3-4 :)

 

Atlantis blue, my favourite :blush:

 

Bingo !!!

image383.jpg

Link to comment
Share on other sites

sa ii intrebi pe mesterii de acolo cum o polisheaza , normal dupa vopsire se matuieste lacul cu smirghel de 3500 - 4000 dupa care se polisheaza cu un mix de compound + medium cut si la final polish de finish pe cel mai fin pad ( de obicei e negru ) , si conteaza cu ce o lucreaza rotativa sau orbitala , cu orbitala dureaza mai mult insa este mult mai safe nu exista riscu sa arda lacul

 

dupa ce o corecteaza imi zici si trec pe la tine pe la garaj , nu te costa nimic stai linistit :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

sa ii intrebi pe mesterii de acolo cum o polisheaza , normal dupa vopsire se matuieste lacul cu smirghel de 3500 - 4000 dupa care se polisheaza cu un mix de compound + medium cut si la final polish de finish pe cel mai fin pad ( de obicei e negru ) , si conteaza cu ce o lucreaza rotativa sau orbitala , cu orbitala dureaza mai mult insa este mult mai safe nu exista riscu sa arda lacul

 

dupa ce o corecteaza imi zici si trec pe la tine pe la garaj , nu te costa nimic stai linistit :thumbsup:

 

OK, s-a notat.

Link to comment
Share on other sites

sa ii intrebi pe mesterii de acolo cum o polisheaza , normal dupa vopsire se matuieste lacul cu smirghel de 3500 - 4000 dupa care se polisheaza cu un mix de compound + medium cut si la final polish de finish pe cel mai fin pad ( de obicei e negru ) , si conteaza cu ce o lucreaza rotativa sau orbitala , cu orbitala dureaza mai mult insa este mult mai safe nu exista riscu sa arda lacul

 

dupa ce o corecteaza imi zici si trec pe la tine pe la garaj , nu te costa nimic stai linistit :thumbsup:

 

Fix asa cred ca o fac... :twitch: :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Astept cu nerabdare poze de calitate si facute in amurg :) . Abolut superba culoarea, eu visez sa-mi fac e39le asa. Acum cateva seri am reusit sa gasesc si cum ar pica pe e39.

Atlantis si Estoril sunt unele din cele mai frumoase nuante de blue de la BMW, dupa gustul meu.

Pentru Estoril am gasit codul, pentru Atlantis crezi ca ai putea sa-mi trimit pe PM ?

Felicitari, arata foarte frumos si pe e30.

 

 

O sa facem si poze mai bune, astea sunt cu telefonul

 

@ noname! - nici eu nu-i inteleg

 

@ Myx - merci

 

@ sax1987 - am stat si am copt-o mult, tindeam spre cea de Golf 5 R32.

image373a.jpg

image386.jpg

image391x.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.