Jump to content

BH 04 ARO-E30 M5 TURBO-cea mai puternica BMW din RO


DOMY_M3

Recommended Posts

dimensiunile de la anvelope sant:fata 225/40/17 pe geanta de 10.5

spatele 255/40/17 tot pe geanta de 10.5 iar la concurs folosesc 255/17 avonuri lasate la 0.6 bari.dar pot sa zic ca iarna asta o sa lucrez putin pe spatele masini,fiindca trebe latit destul de bine.trebe neaparat ceva 345 ca nu se poate pune jos puterea actuala cu 255.acuma la arad pana la 280 metri ce insemna cam 180-190km/h am liniat toate pista.si asta cu 0.6 bari pressiune in slikuri.daca as putea sa pun jos puterea asta ar fi masina de 9 sec.acuma motoru e ceea ce am vrut,transmisia la fel,doar atata mai am de rezolvat sa pun sub el ceva cauciucuri pe masura si e gata masina visurilor mele.aicea este filmarea cu urmele mele...

Link to comment
Share on other sites

felicitari,ti am urmarit proiectul si te am vazut la curse inca de cand masina avea motorul aspirat

 

un exemplu de implicare totala pentru un pasionat bmw

 

cei care se leaga de greseli de ortografie si alte aberatii pe topicul asta cred ca sunt niste tristi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@sly06 : Tu ce vrei sa pui? Ca sunt trist ca remarc greselile de ortografie? Daca e asa, sa stii ca intr-adevar sunt trist cand vad asemenea opinteli in exprimare.

 

Sa inteleg ca sunt anumite topicuri in care nu conteaza cum te exprimi? Acesta este un topic atat de deosebit in care se poate scrie oricat de agramat???

 

Oricum, remarca mea se referea la postul lui @81rgl. Nu am inteles absolut deloc ce a vrut sa spuna.

Link to comment
Share on other sites

 

Oricum, remarca mea se referea la postul lui @81rgl. Nu am inteles absolut deloc ce a vrut sa spuna.

 

Ok ... Faza cu mireasa a inteles-o cine trebuia.

 

In rest am facut o aluzie la "Pasionatii" de pe acest forum...atata carcoteala si invidie chiar nu am vazut nicaieri.

 

Sa nu crezi ca incerc sa ma scuz in fata ta... nici pe departe

 

Nu il cunosc f bine pe acest tip , Domy ... Dar nu e corect sa sara lumea asa la el...

Link to comment
Share on other sites

@sly06 : Tu ce vrei sa pui? Ca sunt trist ca remarc greselile de ortografie? Daca e asa, sa stii ca intr-adevar sunt trist cand vad asemenea opinteli in exprimare.

 

Sa inteleg ca sunt anumite topicuri in care nu conteaza cum te exprimi? Acesta este un topic atat de deosebit in care se poate scrie oricat de agramat???

 

Oricum, remarca mea se referea la postul lui @81rgl. Nu am inteles absolut deloc ce a vrut sa spuna.

 

 

 

nu ma refeream la tine.ti ai facut treaba de moderator

 

sunt anumite persoane care nu fac altceva decat sa caute nod in papura si sa faca pe interesantii cu orice pret.

din pacate in loc sa apreciem eforturile si realizarile altora,unii nu fac altceva decat sa comenteze ca babele la coltul blocului

 

probabil invidia caracteristica romanului

 

omul este ungur si are probabil o scuza ca nu scrie perfect, dar nu asta e ideea,ci faptul ca este un topic pur tehnic si trebuie apreciat dincolo de greselile de ortografie.

Link to comment
Share on other sites

Un bmw, douĂŁ bmw-uri...

 

ÂŞtiĂži faza cum cĂŁ "O brad frumos" a fost compus de un ungur/maghiar?

Dacã era compus de un român, Îi spunea "Un brad frumos ".

 

AÂşadar, ĂŽnapoi la topic, ar fi cel mai puternic bmw, nu cea mai puternicĂŁ bmw...

Link to comment
Share on other sites

vad ca am gresit total forumu.VA ROG SA FIE INCHIS TOPICUL.eu cel putin nu mai postez nici pe topicul asta nici pe forum.atata invidie numa pe 4 muing am mai vazut..cine este interesat de evolutia masini,ne gaseste pe dragracing.numa bine....

Nu exagera, nu e nimeni invidios.

Ne poti povesti de evolutia masinii, chiar poate fi interesant subiectul.

 

Discutii conexe si comentarii vor fi mereu, asta inseamna ca lumea citeste ceea ce se scrie si chiar se implica.

 

Totodata, nu face nimanui rau cate o mica observatie in ceea ce priveste eventualele greseli de exprimare. De obicei observatiile nu sunt facute cu rea intentie si pot fi tratate ca un bonus, o lectie gratuita :) .

 

De exemplu, eu tocmai am vazut ca mi-a scapat o asemenea greseala. Pluralul de la topic este topice, nu topicuri, asa cum gresit am scris mai sus :).

Link to comment
Share on other sites

sainz,cred ca cel care se plictiseste cel mai tare pe forumul asta esti tu

 

si care plictiseste cel mai tare.

stima

 

eu votez pentu puiu :LMAO: un post util nu cred ca am vazut anu asta de la el ... numai bascalie si misto pe toate topicurile :thumbsup:

 

Chiar era un topic interesant , nu merita sa'l distrugeti aiurea .

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Nu mai au sens comentariile si acordurile/dezacordurile legate de ce au spus altii referitor la exprimare si greseli de exprimare. Asemenea postari vor fi sterse.

 

Ce a fost de zis s-a zis. Reveniti va rog la subiect.

Link to comment
Share on other sites

Paul, dupa cum vezi Âşi tu e cam tarziu ... Eu vĂŁd ceva normal .... cĂŁ s-a simĂžit jignit Âşi nu va mai frecventa acest forum.

 

Totusi s-a exagerat ... eu zic cĂŁ se putea aprecia mai muuult, munca depusĂŁ pentru acest "PROIECT" ... ÂŞi poate erau Âşi alĂžii interesaĂži tehnic...nu LITERAR.

DacĂŁ era proiectul unui "veteran pasionat" care punea 2 spoilere si ceva jante ... era venerat pana la cer si inapoi...

 

Repet, nu imi este prieten si nu apĂŁr pe nimeni...doar cĂŁ nu mi se pare corect.

 

loool ... =))))))))))) LMAO.gif

 

de ce ar fi cineva invidios pt ca deti un e46 si un e30 ?! =)))

 

hai , mergi la 4tuning, caci, de acolo apartii !good.gif

 

POIUYT'

Sincer...m-ai dezamagit...

Link to comment
Share on other sites

Este nerealist sa se astepte cineva, indiferent de ce va face/realiza, ca va fi apreciat de absolut toata lumea. Pe langa cei ce-i vor aprecia eforturile, vor fi mereu si altii care nu-l vor aprecia.

Si nu intotdeauna e vorba de rautate sau de invidie.

Pe un forum sunt o multime de persoane, cu personalitati diverse, care pot manifesta atitudini extrem de diferite fata de un acelasi lucru.

 

Din momentul in care ai acceptat sa-ti faci publice actiuni, sentimente, realizari, trebuie sa fii pregatit si pentru parerile contra si sa le consideri ca pe ceva firesc, fara atitudini din categoria imi iau jucariile si plec, doarece simt ca nu ma apreciati destul.

 

Sigur, cand e vorba de rautati gratuite nu e in regula si asemenea chestii sunt sanctionabile.

Link to comment
Share on other sites

Nu e genul de bĂŁiat "imi iai jucĂŁriile si plec, pentru cĂŁ nu sunt apreciat" nu era vb de apreciere sau dezaprecieri...clar ca nu te vor aprecia toĂži....dar nici sĂŁ fi luat la miÂşto aÂşa gratuit pentru cĂŁ nu scrii literar....
Link to comment
Share on other sites

Domy la cutia de viteze ai mai modificat sau e stoc de pe masina donatoare ? la cati Nm rezista ?

De ce nu ai optat pentru mai multe elemente de carbon pentru reducerea greutatii ? adica ma gandesc ca puteai sa-ti faci admisia de carbon in loc de tabla... si multe altele...

Link to comment
Share on other sites

Ce ai facut pe partea de motor/mecanica este de nota 1000. Bravo !!!

Iar pe partea de estetica, la cati bani ai investit in masina lasa de dorit, eu unul, as mai cosmetiza-o putin la exterior, i-as da un aspect mai placut.

oricum felicitari pentru munca, timp si banii investiti.

 

@ robytza - admsia de carbon este pe 1000 de euro

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.