Jump to content

e46, 2004, 200CP


Recommended Posts

daca ai fi urmarit discutia de la inceput ai fi inteles si tu mai multe.... si daca ai sti mai multe despre masini ai fi inteles si mai multe. adevaru e ca tu esti pe spate in materie de masini modificate si ai intrat si tu ca musca in lapte sa te dai mare. chiar nu stiu cine e penibil aici. si mai repet inca o data PUTETI VENI ORICAND SA VEDETI MASININILE.

 

Mai penibil ca tine care pretinzi ca ai 320d cu 247k km si pui filmulete cu o masina cu 141k km,nu cred !

 

Penibil sa fi pasionat de drag,sa ai bani sa dublezi puterea masinii "rupte in fund" dar sa nu iti permiti 21mil impozit pt un 3.0,care oricum dupa tuning ti-ar fi oferit mai multa satisfactie.

 

Daca pe mie maine m-ar manca in cot si as vrea masina de drag cu siguranta nu as alege un 320d.

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

Mai penibil ca tine care pretinzi ca ai 320d cu 247k km si pui filmulete cu o masina cu 141k km,nu cred !

 

Penibil sa fi pasionat de drag,sa ai bani sa dublezi puterea masinii "rupte in fund" dar sa nu iti permiti 21mil impozit pt un 3.0,care oricum dupa tuning ti-ar fi oferit mai multa satisfactie.

 

Daca pe mie maine m-ar manca in cot si as vrea masina de drag cu siguranta nu as alege un 320d.

 

in continuare tu esti cel penibil ca nu ai inteles pana acum ca e vorba de 2 masini : 1. a mea care are intr-adevar 247000km si 2. a lui isty din zalau care are 141000km. eu cu isty suntem prieteni ft buni si am facut masinile impreuna. AI INTELES???? ca restu toti au inteles. penibilule!!!

si am bani de impozit platesc impozit 20mil pt a doua masina a mea : un audi rs4 de 2.7l 500cp, dar sunt ofticat pe stat pt impozitul aberant, si mai repet inca o data special pt tine ca te prinzi mai greu, motoarele de 3000 de bmw nu sunt la fel de tunabile, am incercat si asta, pur si simplu nu rezista la ce vreau eu sa fac. si inca o data poate pricepi: am 2 masini de drag, am service auto si ma cam doare in cot de penibilii ca tine care numai stau si comenteaza ca ei nu vor sa creada. ai vazut vreodata un motor modificat? stii despre ce vb aici? sau care e toata treaba asta cu jignirile? ai macar un banal cip pe masina, sau ti-e frica ca se duce motoru?

Link to comment
Share on other sites

Ai postat un film,de pe youtube,userul era acelasi cu cel de aici,din care noi ce trebuia sa intelegem ca este masina lui iti piti,preietnul imaginar ? in fond pe pagina de profil a lui iti,proaspat facuta, pretinde doar ca ca are un amarat de e90,nici vb de e46 de 300 nu stiu cati cp !

 

Pretinzi ca ai un rs4 2.7 de 500cp,probabil salivezi la cel al userului gabit de pe clubaudi si sa nu zici ca esti tu !!!!

 

rusinica !

 

legat de masina mea,cauta un jurnal de bord si da am avut 2 masini cu cip si nimic nu se compara cu ce este pus din fabrica.

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

Ai postat un film,de pe youtube,userul era acelasi cu cel de aici,din care noi ce trebuia sa intelegem ca este masina lui iti piti,preietnul imaginar ? in fond pe pagina de profil a lui iti,proaspat facuta, pretinde doar ca ca are un amarat de e90,nici vb de e46 de 300 nu stiu cati cp !

 

Pretinzi ca ai un rs4 2.7 de 500cp,probabil salivezi la cel al userului gabit de pe clubaudi si sa nu zici ca esti tu !!!!

 

rusinica !

 

legat de masina mea,cauta un jurnal de bord si da am avut 2 masini cu cip si nimic nu se compara cu ce este pus din fabrica.

 

se p[are ca tu chiar te prinzi exagerat de greu... am pus si mai sus 2 link-uri cu audi meu. si daca te uitai iti dadeai seama ca a lui Gabi e negru si al meu e alb. daca ieseai mai mult in lume stiai si asta... ce sa faci, la altii le e mai greu asa ca iti pun si cateva poze cu audi. si poate te duce capu sa accesezi si linkurile de mai sus. esti cel mai in ceata om de pe forum

post-36757-0-50844100-1299145485_thumb.jpg

post-36757-0-08323600-1299145583_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ai postat un film,de pe youtube,userul era acelasi cu cel de aici,din care noi ce trebuia sa intelegem ca este masina lui iti piti,preietnul imaginar ? in fond pe pagina de profil a lui iti,proaspat facuta, pretinde doar ca ca are un amarat de e90,nici vb de e46 de 300 nu stiu cati cp !

 

Pretinzi ca ai un rs4 2.7 de 500cp,probabil salivezi la cel al userului gabit de pe clubaudi si sa nu zici ca esti tu !!!!

 

rusinica !

 

legat de masina mea,cauta un jurnal de bord si da am avut 2 masini cu cip si nimic nu se compara cu ce este pus din fabrica.

ma da tu chiar te prinzi greu , tu habar nu ai despre ce e vorba in discutia asta ,citeste tot topicul de la inceput si te rog termina cu tentativele de jigniri de 2 bani ...sau numai de asta esti capabil?

Link to comment
Share on other sites

cati oameni penibili pe bmwclub..

 

atat modificarile cat si performantele de care vb cei 2 baieti sunt posibile.. dar unii dintre voi nu puteti sa acceptati asta pt ca sunteti prea mandri de masinile voastre de zeci de mii de euro.. Eu personal daca as avea de ales intre o masina de ultima generatie cu un motor mediu si o masina mai veche cu multe modificari si performante extraordinare, as alege-o pe cea de ultima generatie in primul rand din cauza confortului si pt ca nu sunt pasionat de curse sau alte kkturi.. DAR asta NU inseamna ca cei ce investesc in masini din pasiune nu merita respectati!

Link to comment
Share on other sites

cati oameni penibili pe bmwclub..

 

atat modificarile cat si performantele de care vb cei 2 baieti sunt posibile.. dar unii dintre voi nu puteti sa acceptati asta pt ca sunteti prea mandri de masinile voastre de zeci de mii de euro.. Eu personal daca as avea de ales intre o masina de ultima generatie cu un motor mediu si o masina mai veche cu multe modificari si performante extraordinare, as alege-o pe cea de ultima generatie in primul rand din cauza confortului si pt ca nu sunt pasionat de curse sau alte kkturi.. DAR asta NU inseamna ca cei ce investesc in masini din pasiune nu merita respectati!

 

Nu e vorba de penibilitate aici, tine de cum isi vinde fiecare "marfa".

Au fost destui pe aici care fie din ignoranta fie din dorinta de a abera, si-au prezentat 316 cu cip si debitmetru din Germania de 200 cai, etc.

 

Nu contesta nimeni posibilitatea ca cele 2 masini sa aiba atat cat spun posesorii, doar ca in 9 pagini sunt 90% flame-uri si prea putine dovezi. Daca baietii ar fi inceput prin a pune 2-3-10 filme cu "performantele" lor, poze, dovezi, nimeni n-ar fi zis nimic. In 9 pagini sunt doar 2 poze cu motoarele.

E usor sa insiri o lista de masini despre care spui ca esti mai rapid, fara sa produci dovezi. Eu unul daca as fi avut un 320d si as fi fost mai rapid ca un 645i sau un M3 sa zicem as fi filmat din 10 parti.

 

Pina acum au fost : Volvo R5 2.5 turbo benzina 300 cp, BMW 645i 330 cp,330i, 330d la orice ora... Audi s3 265 cp...si altele.

 

Observ ca e deja o moda cu dieselurile astea , mai era cineva pe aici care facea cu 535d, e60 M5,dadea mucul la RS6, CL 63 AMG, Carrera 4s. Pentru unii cuplul peste 300 nm ar trebui interzis pentru ca intra deja la categoria etnobotanice. :laugh:

Solutia e simpla : poate se gaseste cineva care sta aproape de ei, si sa iasa la un gratar, dar pe 300-400 euro. Vorba zicalei romanesti "put your money where your mouth is":D . Si sa-i vezi ce incep cu "am un pin stricat la chip", "am probleme la inchiderea centralizata si asta afecteaza performantele motorului " , "e NOS-ul vechi in butelie, s-a imputit si infunda injectoarele piezofotonice" etc

Edited by DSF
Link to comment
Share on other sites

Nu am zis niciodata ca ma pasioneaza sutele de cp si drag-urile,ci doar o masina de zi cu zi puternica si confortabila,cat si ce am acum este suficient.

 

Oricum astept cu nerabdare un jurnal de bord,da ,sau o prezenetare pe aria masina mea cu atat mai mult o intalnire intre membrii fie ea si la CJ.

 

Nu am zis ca este imposibil sa modifici un 2.0d insa mi s-a parut ,intr-un anumit fel,sa nu zic cum,cand colegii de forum au cerut dovezi,si brusc s-a inregistrat si isty apoi dani a postat filmulete cu masina noului coleg in postul 86,lasand lumea sa inteleaga ca este vb de masina lui.

 

Repet nu am zis ca nu exista acele masini insa cred ca voi prezentati masinile altcuiva,daca vor exista colegi de forum (nu clone aparute peste nopate),care confirma cele spuse de voi toata stima repet toata stima.

 

E usor sa insiri o lista de masini despre care spui ca esti mai rapid, fara sa produci dovezi. Eu unul daca as fi avut un 320d si as fi fost mai rapid ca un 645i sau un M3 sa zicem as fi filmat din 10 parti.

 

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Nu am zis niciodata ca ma pasioneaza sutele de cp si drag-urile,ci doar o masina de zi cu zi puternica si confortabila,cat si ce am acum este suficient.

 

Oricum astept cu nerabdare un jurnal de bord,da ,sau o prezenetare pe aria masina mea cu atat mai mult o intalnire intre membrii fie ea si la CJ.

 

Nu am zis ca este imposibil sa modifici un 2.0d insa mi s-a parut ,intr-un anumit fel,sa nu zic cum,cand colegii de forum au cerut dovezi,si brusc s-a inregistrat si isty apoi dani a postat filmulete cu masina noului coleg in postul 86,lasand lumea sa inteleaga ca este vb de masina lui.

 

Repet nu am zis ca nu exista acele masini insa cred ca voi prezentati masinile altcuiva,daca vor exista colegi de forum (nu clone aparute peste nopate),care confirma cele spuse de voi toata stima repet toata stima.

 

 

 

+1

 

sincer chiar nu avem filmari si alte chestii si nici nu ne-am prezentat masinile n site-uri pt ca nu ne place, noi am intrat pe acest topic pt a da un sfat la cineva care vrea sa-si modifice masina. eu merg la curse organizate cand cu audi cand cu bmw-ul. pana acum nu am avut performantele dorite de la bmw asa ca nu m-am laudat. insa cu audi am o groaza de filmulete pe youtube postate de altii. masina lui isti a este in stagiul final si avem mai multe filmulete cu ea deaia am pus pe forum filme cu ea. cand va fi si a mea asa cum vreau poate o sa o prezint si eu pe forum. si exista si isty cu masina lui nu este o clona, dar voi prima data jigniti si il puneti pe 'nu exista' in fata si dupa poate poate mai credeti ceva. sincer nu am timp acum sa fac filmari cu masina numai ca sa va conving pe voi si dupa aia sa criticati ca nu sunt bune filmarile ca trebuia cu 5 cm mai la stanga sau mai la dreapta, etc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cu cat discutam mai mult cu atat cred ca vb despre masinile altora,te lauzi ca ai batut 645i,s3 265cp si altele,insa in primele posturi spuneai ca 320d-ul tau face 400m in 14.2s,ac doua masini pe 400m sunt mai rapide,scot 13.7s si respectiv 13.9s.La fel si faza cu itsy,isi facea special cont ca spuna cat de fiabil este motorul de 2000cm.

 

Acum pe bune,daca bateam cu 320d-ul 645i de 320 de ori filmam.

Link to comment
Share on other sites

Cu cat discutam mai mult cu atat cred ca vb despre masinile altora,te lauzi ca ai batut 645i,s3 265cp si altele,insa in primele posturi spuneai ca 320d-ul tau face 400m in 14.2s,ac doua masini pe 400m sunt mai rapide,scot 13.7s si respectiv 13.9s.La fel si faza cu itsy,isi facea special cont ca spuna cat de fiabil este motorul de 2000cm.

 

Acum pe bune,daca bateam cu 320d-ul 645i de 320 de ori filmam.

sustin tot ce zice danyman, am fost martor la multe curse si il cunosc personal, vorbele sunt multe , daca va contraziceti atat si nu credeti ce nu veniti la un demo cu ce aveti si o sa vedeti ca va inselati...

Link to comment
Share on other sites

baieti...mi-am descoperit talente nebanuite...arunc o soparla si gusterii sar dupa ea...AM CERUT PARERI SI SFATURI... cei care vor sa-si laude motoarele sa-si deschida TOPIC-uri...ce dreacu... care imi poate da sfaturi la ce am intrebat multumesc anticipat, restul.... la ei acasa... seara buna
Link to comment
Share on other sites

salut. tocmai mi-am pus 200 de CP pe e 46 din 2004...totul a fost din soft...si-a mai facut careva resoftare si care ar fi problemele care apar pe parcurs...merci anticipat

 

eu am intrat pe topicu asta sa-ti spun care sunt problemele care apar din proprie experienta, nu am intrat sa-mi laud masina, daca vroiam sa-mi laud masina era deja prezentata pe toate site-urile...

 

baieti...mi-am descoperit talente nebanuite...arunc o soparla si gusterii sar dupa ea...AM CERUT PARERI SI SFATURI... cei care vor sa-si laude motoarele sa-si deschida TOPIC-uri...ce dreacu... care imi poate da sfaturi la ce am intrebat multumesc anticipat, restul.... la ei acasa... seara buna

 

trebua sa specifici ca ai nevoie de sfaturi doar de la cei cu cip si atat, si atunci te lasam in pace

Link to comment
Share on other sites

Sincer,mi-a placut faza cu topicul asta,adica 75yce s-a "chinuit" si el ca tot omu' sa deschida un topic cu problemele si nevoile pe care le are,iar topicul a degenerat in altele...mai mult deatat, nici macar nu a primit informatiile pe care-l interesau. :console:
Link to comment
Share on other sites

Sincer,mi-a placut faza cu topicul asta,adica 75yce s-a "chinuit" si el ca tot omu' sa deschida un topic cu problemele si nevoile pe care le are,iar topicul a degenerat in altele...mai mult deatat, nici macar nu a primit informatiile pe care-l interesau. :console:

 

eu consider ca i-am raspuns la nelamuriri in primul meu post, nu stiu ce nu ati inteles... sunteti de groaza... numai de scandaluri sunteti buni

Link to comment
Share on other sites

eu consider ca i-am raspuns la nelamuriri in primul meu post, nu stiu ce nu ati inteles... sunteti de groaza... numai de scandaluri sunteti buni

Danyman80,scuze,cred ca tu nu ai inteles,eu nu am spus-o ca un repros,pe mine m-a amuzat treaba asta si atat,nimic mai mult. Si ca sa te fac sa intelegi la ce m-am referit,uita-te pe topic si vezi cate coment-uri sunt strict legate de problemele lui 75yce si cate comm-uri sunt restul legate de cu totul altceva,la asta m-am referit mai mult. :thumbsup:

 

P.S. Sincer,n-am chef de absolut nici-un scandal,din contra,sunt f linistit. :sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

baieti...mi-am descoperit talente nebanuite...arunc o soparla si gusterii sar dupa ea...AM CERUT PARERI SI SFATURI... cei care vor sa-si laude motoarele sa-si deschida TOPIC-uri...ce dreacu... care imi poate da sfaturi la ce am intrebat multumesc anticipat, restul.... la ei acasa... seara buna

Intr-adevar SOPARLA... inca nu i-ai facut nimic , asa-i? Fane din 5 asa zice...

Link to comment
Share on other sites

sustin tot ce zice danyman, am fost martor la multe curse si il cunosc personal, vorbele sunt multe , daca va contraziceti atat si nu credeti ce nu veniti la un demo cu ce aveti si o sa vedeti ca va inselati...

 

O alta clona.

 

baieti...mi-am descoperit talente nebanuite...arunc o soparla si gusterii sar dupa ea...AM CERUT PARERI SI SFATURI... cei care vor sa-si laude motoarele sa-si deschida TOPIC-uri...ce dreacu... care imi poate da sfaturi la ce am intrebat multumesc anticipat, restul.... la ei acasa... seara buna

 

320d,de la 150cp ridicat la 179cp si de la 330Nm s-a ajuns la 400Nm,totul facut la o frima cu renume,cand s-a facut modificarea masina avea revizia facuta si aprox 175k km,mergea impecabil,dupa cip daca se mergea mult in trafic bara la bara ambreajul se facea moale,consumul pe Cb a scazut,insa la pompa era un pic mai mare.Motorul parca si-a schimbat un pic si mersul,a devenit un pic mai zgomotos,mai agresiv,dsc-ul a avut mai mult de lucru mai ales pe carosabil ud.Despre fiabilitate mai mult nu pot sa iti zic,masina a fost vanduta la 184k km.

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

ionut_marius, daca tot vezi clone peste tot, de ce nu apelezi la un moderator sa le verifice ipul, si se lamureste.

 

eu cred ca e posibil tot ce a expus aici, si citind acum toate 9 paginile, consider ca intr-adevar au fost tratati cu "nu cred", "plimba ursul" sau "abureala".

 

Fiecare poate sa creada ce vrea, dar daca nu avem experienta cu modificari din astea peste stage1, cred ca nu ar trebui facem afirmatii prea drastice referitor la ce spun ei ca au facut

 

O sa sun o cunostinta in Cluj, membru aici (fedex), uite si il intreb de cele 2 masini, sper sa aiba timp sa traga o fuga, sa fie toata lumea multumita :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.