Jump to content

mgi

Contributors
  • Posts

    2887
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    75

mgi last won the day on May 16

mgi had the most liked content!

About mgi

Profile Information

  • Gender
    Male

Previous Fields

  • Masina
    E90

Recent Profile Visitors

35126 profile views

mgi's Achievements

Grand Master

Grand Master (14/15)

  • Contributor 2026 Rare
  • Haiduc Verificat 2025 Rare
  • Contributor 2025 Rare
  • Contributor 2024 Rare
  • Great Support Rare

Recent Badges

1.3k

Reputation

  1. Pai da, sef, dar la 53 km/h viteza medie. Ia incearca la 18-22km/h, cat e media in Bucuresti
  2. SIngurul care vorbeste despre uscat (sau kia, for that matter) esti tu
  3. Cum au toate M-urile din seria F, plus M3 din seria E.
  4. Mie mi se pare ca nu e concurenta. Dacia vinde Duster de 120cp si cu cutie automata la pretul unui Cityray entry-level de 170cp si cutie automata. Chiar daca nu m-as lega de design, Geely a luat la mai toate masinile recente 5 stele euroncap, pe cand Duster are 3 stele si Dacia tine intentionat lucrurile la nivelul asta, la toate masinile.
  5. Pai da, la al doilea schimb de ulei care e facut la 25-35k conform cu CBS. Daca tu faci schimbul mai des, n-are sens sa schimbi si bujiile la 20k. Schimba-le la 50k, zic eu.
  6. Pai pare destul de aproape de noua seria 3, nu e chiar sf
  7. Stai sa vedem cum rezista în timp și ce performante are de fapt. Ca și cea de la Donut s-a dovedit ca nu e chiar ce se lăudau ei
  8. Dintre astea doua, niciunul LLl19fe 0w30. Sau, dacă nu găsesti, ll04 5w30, care e unul dintre cele două. Și în niciun caz ținut 30k km
  9. Pai compara și tu cu un coteț echivalent alimentat la pompa, cum ar fi un x3..
  10. Foarte bun consumul! Se vede ca e trenul de rulare eficient (motor mic, plus motor electric pus direct, nu prin cutia de viteze).
  11. Daca vrei sa fii 110% sigur ca nu e contrafacut, cumpara din reprezentanta.
  12. Ca sa plusez si eu la OT: la mine panourile s-au amortizat deja, si au produs pana acum dublul pretului platit (produs, adica economie din auto-consum plus economie din compensarea a ce injectez cu ce iau din retea). Acu' stiu si eu daca merita..?
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.