Jump to content

Ciupanezu

Members
  • Posts

    27000
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Everything posted by Ciupanezu

  1. N-am aÂşteptat sĂŁ se ĂŽncarce toate pozele. :) :) Placa aia de contacte nu e bunĂŁ, trebuie sĂŁ cauĂži una sh. Uite cum aratĂŁ placa mea de contacte:
  2. Nu ai nevoie decât de cheie. Cheia a venit cu placã de contacte?
  3. CautĂŁ la dezmembrĂŁri. Vezi cĂŁ sunt Âşi pe forum câÞiva care dezmembreazĂŁ E39. NouĂŁ costĂŁ un pic peste 100 €.
  4. Sunt de pãrere cã atitudinea angajaÞilor conteazã mai mult decât locaÞia firmei la fel cum conteazã mai mult un produs decât ambalajul sãu. Eu am becurile de aproape un an ºi lumineazã bine, nu ºi-au schimbat culoarea, totul este ok. Sunt sigur cã acele becuri ar fi fost oricum vândute Însã nu sunt de acord cu aºa ceva din principiu. Este la fel ca atunci când cumperi oglinzi furate. Acele becuri pot fi de pe o maºinã adusã În service.
  5. Nu cred cã este important aspectul cu privire la locaÞia firmei. Atâta timp cât produsele sunt de calitate (vorbesc din experienÞã) ºi ei sunt punctuali, pot sã aibã sediu ºi Într-o debara. Multe site-uri sunt la fel, nu poÞi face profit din vânzare de becuri xenon ºi de instalaÞii xenon dacã ai un sediu fastuos de firmã. Oricum, nici partea cu ºpaga la reprezentanÞa BMW pentru becuri furate din showroom nu este elegantã.
  6. Totul Ăžine de mecanic Âşi de gradul de uzurĂŁ al motorului.
  7. Motoarele din 1998 nu sunt toate din Alusil. Cel mai bine verifici la reprezentanÞã pe baza seriei.
  8. Le ştiam pe de rost. :) La tine nu am găsit ĂŽn Autodata.
  9. Mai bine te interesezi la reprezentanÞã dacĂŁ motorul este din Nikasil. Ăn acest caz ar fi mai potrivit sĂŁ cumperi un motor sh mai recent din Alusil.
  10. Ai motorul M62 de 235 cp. Eu am M62TU de 245 cp cu dublu vanos.
  11. Alea erau jantele originale ale maÂşinii ĂŽnsĂŁ nu sunt de Exclusive Edition, modelul se numeÂşte Style 48 Radialspeiche. Sunt douĂŁ modele pe Exclusive Edition: Styling 81 Sternspeiche Styling 50 Radialspeiche
  12. Ăn aceastĂŁ situaĂžie, da. Bluexenon sunt foarte ok, eu am cumpĂŁrat becuri xenon de la ei Âşi au fost punctuali iar produsele sunt de calitate. http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...=47049&st=0
  13. Nu cred cã se pune acelaºi ulei În orice autoblocant. Cel mai bine este sã cumperi ulei de la reprezentanÞã special pentru autoblocantul pe care-l ai.
  14. O sã plece cu tot cu parbriz. Eu n-aº merge cu parbrizul crãpat Într-un loc vizibil decât pentru o perioadã scurtã de timp. Un astfel de semn mi-ar sta pe creier.
  15. Bine cã n-a omorât pe cineva.
  16. InstalaĂžia este pentru becuri D2S.
  17. Trimite-i pm lui alex_maniacu_91 pentru sticker. Mulţumesc! Nu am jante de Exclusive Edition.
  18. ExistĂŁ motorul din Nikasil care pune probleme Âşi motorul din Alusil care a fost introdus prin 1998 Âşi care nu are probleme de fiabilitate. http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...st&p=283885
  19. PoÞi sã-Þi iei jante pe 18, sunt o alegere foarte bunã. Eu am jante pe 18 ºi nu am probleme. Maºina este mult mai rigidã, mult mai stabilã ºi mult mai frumoasã. Jantele schimbã complet aspectul unei maºini. La ce model te gândeºti?
  20. ExistĂŁ Âşocuri la plecarea de pe loc sau ĂŽn sarcinĂŁ? DacĂŁ patineazĂŁ, nu cred cĂŁ rezolvi nimic prin schimbarea uleiului.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.