Jump to content

Ciupanezu

Members
  • Posts

    27000
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Everything posted by Ciupanezu

  1. Uzura unei maşini nu se măsoară ĂŽn km. Cutiile automate pică mai uşor la maşinile cu putere mai mare şi care au fost conduse mai sportiv.
  2. Dacã te vei uita pe forumurile americane, vei vedea cã cei mai mulÞi schimbã uleiul chiar la reprezentanÞã.
  3. Nu se strică cutia de la câteva demaraje. De la ambreiaje. Nu m-a lăsat ĂŽn drum, puteam să mai merg aşa, patina doar la plecare de pe loc şi ĂŽn marşarier. O cutie automată care pică la o maşină de 10 ani nu este ceva dramatic.
  4. 10.5 litri de lichid de rĂŁcire. (50% antigel, 50% apĂŁ distilatĂŁ)
  5. Sunt foarte asemĂŁnĂŁtoare cu cele de E60.
  6. Nu cred cĂŁ dĂŁuneazĂŁ. Ăn America se face acest schimb la ordinea zilei, foarte mulĂži posesori schmimbĂŁ uleiul din cutie Âşi nu au apoi probleme.
  7. Nu e cine ºtie ce reparaÞie, se poate face ºi În România.
  8. AÂşa se Âşi pune conform specificaĂžiilor producĂŁtorului.
  9. Ai nevoie de o surubelniÞã mai mare ºi de un ciocan ca sã dai jos acel capac, se dã destul de greu jos.
  10. De la RAR aflii rĂŁspunsul cel mai avizat.
  11. Ai posibilitatea de a alege ĂŽntre mai multe reprezentanĂže.
  12. Asta da. :) Nu pot sĂŁ-Ăži recomand aÂşa ceva, este decizia ta. DacĂŁ nu ai absolut nici o problemĂŁ la cutie, nu cred cĂŁ ar dĂŁuna un schimb al uleiului. Ideea este cĂŁ schimbarea uleiului este doar o mĂŁsurĂŁ de ĂŽntreĂžinere, nu poĂži ameliora o problemĂŁ a cutiei prin schimbarea uleiului.
  13. ÂŞi Brandex a avut aceeaÂşi problemĂŁ Âşi tot pompa de injecĂžie a schimbat-o.
  14. Urâtã maºinã mai e Dacia Liberta.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.