Jump to content

Viper05

Contributors
  • Posts

    4429
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    71

Everything posted by Viper05

  1. ca sa ne intelegem, blocantul/autoblocantul nu se blocheaza de la nici un buton/levier.singura chestie ce o blochezi de la buton daca vrei sunt puntile intre ele ca sa se invarta toate 4 rotile la fel, nicidecum diferetialul de pe o punte
  2. tu macar sti ce e un diferential autoblocant? sau te-ai trezit vorbind? PS: asta merge la perle
  3. sigur ca da, esti posesor de e36?
  4. mersi ca ne-ai lamurit, 2 ani te-am asteptat, unde ai fost pana acuma??
  5. a da il stiu pe asta, vreau un link care l-am gasit si nu-l mai gasesc ) pacat ca nu posteaza mai des
  6. acuma poate o sa regret ca intreb asta dar ce e intercular-ul ala? sau vrea sa fie interculăr? atunci un mare LOL
  7. probabil ca da,dar tu ai cumpara o masina care nu poate fi transcrisa pe numele tau fara x mii euro??
  8. super poze, daca poti deacum inainte sa pui poze mai mici, ca astea mari se incarca foarte greu
  9. e grele c.saitz primul proprietar in rromania din 2008
  10. nici nu are nevoie sa deschida portiera, deschide direct capota si da curent
  11. eu as zice 1 ma refeream in cazul in care pleci din panta si folosesti varianta 2 dar patinezi ambreiajul pentru cateva secunde o sa puta
  12. pai daca nu-l lasi destul si accelerezi tare pute, lasa-l mai mult
  13. de unde 192? a schimbat motorul?
  14. Viper05

    Noul Seria 6

    motorizarile si informatile care le vrei sunt chiar in link-ul prezentat de tine
  15. e super usor sa cauti http://www.bmwclub.ro/forums/topic/84433-vandschimb-bmw-e90-320d/page__p__1197665#entry1197665
  16. cineva a editat titlul oricum. deci tu ai obsevat chestia asta si ai scris ca l-ai editat tu desi nu l-ai editat tu? bravo o sa ajungi departe :goodjob:
  17. Viper05

    Sfat Achizitie

    e na.pai ce a fost? smg1? atunci pe e36 ce-a fost? smg0? sau smg-ul de pe e36 a fost la fel cu ala de pe e46? asta vrei sa zici? ca sa-ti demonstrez rapid ca ai gresit BMW offered a system simply called "sequential manual gearbox" (SMG) on the E36 M3, and later "SMG-II" on the E46 M3 http://en.wikipedia.org/wiki/Electrohydraulic_manual_transmission
  18. Viper05

    Sfat Achizitie

    pai pe M3 e46 nu tot smg2 a fost pus??
  19. da, il vom forta pe initiator sa-si schimbe masina :goodjob:
  20. Viper05

    Sfat Achizitie

    proaste in ce sens? sunt scumpe reparatiile, asta in caz ca o poate repara cineva
  21. nu chiar.desi nu vor fi incluse in gama M, vor avea mult mai multe in comun cu un M veritabil , nici vorba de pachet M, probabil vor arata ca M-urile
  22. nu e doar navigatia, e intregul idrive acolo, eu personal nu as cumpara un e9x fara asa ceva
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.