Jump to content

Anunt! Boicot OMV


DarKWavE

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cate statii are rompetrol (inclusiv parteneri)? 248 http://www.rompetrol.ro/online/index.php?_...d=1&page_id=711

 

 

cate are OMV+PetrOMV? 623

http://www.petrom.ro/romana/faptesicifre.htm

http://www.omvro.ro/main.htm

 

 

 

dar desigur, niste amanunte neimportante... :)

 

presimt o crestere a vanzarilor de canistre( :blink: ), coroborata cu o curatenie vizibila dpdv sticle pet de 2l si 2.5l aruncate...

Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

Eu am pus azi de la Rompetrol. Am un prieten bun care lucra la Rompetrol si care ma tot batea la cap sa bag de la ei.

 

Motivul? E singura benzina care nu se rafineaza la Petrom ci direct la Rompetrol. Sigur, mai este cea de import de la OMV 100. Petrom 99+ nu sunt convins ca e de import. In plus, OMV100 e destul de scumpa.

 

Ca urmare, cand am de ales voi pune de la Rompetrol Super Euro 98.

Link to comment
Share on other sites

Pacat ca nu e Patriciu pe forum, sa-si frece mainile de fericire...fara sa vrea, o sa-i creasca si mai mult averea.

Si ce daka, Rompetrol rullz.

153711[/snapback]

 

pai decat sa-i imbogatim pe unguri si austrieci uite ca bagam in buzunarul conationalilor. nu ca am avea ceva de castigat noi dar ar fi cazul sa nu ne mai trateze ca pe niste fraieri...

Link to comment
Share on other sites

Sigur ca avem de castigat atunci cand in loc sa platim unei firme straine, platim unei firme romanesti si tinem banii acasa. Din pacate, si Rompetrol e firma Olandeza daca nu ma insel... :blink:

153718[/snapback]

 

Da, afacerea asta nenorocita de vanzare a Petrom la OMV a fost parafata de cretinii din parlament...si din pacate astia sint romani...cica

Parlamentarii, guvernu si toti astia sint primii vinovati pentru situatia asta

OMVu' vrea sa scoata cat mai multi bani, mi se pare normal...ei nu fac altceva decat sa respecte un contract semnat - repet - de conationalii nostri.

Din pacate, daca nu ne fura strainii, ne fura ai nostri. Nici Patriciu nu e usa de biserica si nu ma incalzeste cu nimic ca voi cumpara de la el. Se pare ca de oriunde ai lua, tot de la hotzi iei...

Link to comment
Share on other sites

pai daca nu mai luam benzina de la OMV, astia o sa scumpeasca mai mult gazul, ca sa recupereze pierederea de la benzina :blink:

153740[/snapback]

 

eu zic ca o sa ne pupe in .... nu cred ca le convin pierderile in zona afacerilor cu benzina si mai ales ca si intern exista interese la ei deci nu o sa fie privita cu ochi buni aceasta chestie....

 

LE- ieri la TV am vazut scandalul legat de OMV si preturile lor la gaze si benzina plus privatizarea si din ce vad se escaladeaza si in Austria treaba asa incat nu cred ca le convine ce se intampla oricum...

Edited by crisjohn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.