Jump to content

Cel mai frumos 5-ar


Vadim

Recommended Posts

pan aici s-a tot votat si dezbatut designul masinii,dar intrebarea poate fii si in alt sens de genul fiabilitatii,intretinerii,performantei,etc.

deci haideti sa vedem si pareri de genu celor amintite mai sus.

asta ar pune cititorul pe jar mai tare zic eu :blink:

nu am avut E39,dar dpdv al intretinerii si al fiabilitatii votez cu E34!

in rest design performante,"carte de vizita" votez cu E39 all the way :)

Link to comment
Share on other sites

Nu se cearta nimeni adrian!!....doar se aprinsasera putin tb :blink:

Normal ca tot E39 ramane cea mai tare :) ......pastreaza linia traditionala a Bmw-ului de din totdeauna

123626[/snapback]

 

 

:D :) ...elegant , frumos , rafinat dar in acelasi timp smooth and deadly ....toata stima :) a man with balls :bounce:

 

concluzia ,,funduletzul,, apetisant si agresiv al E60 ciului e vazut asa doar de o mica parte din privitori .......hai mah sa recunoastem ca dpdv tehnica electronica confort si nu in ultimul rand cost sau altfel spus raport calitate pret nu are cum sa nu fie E39 campion !!!!

si nu zic asta ca eu am E39 pt ca l-am pus la vanzare :D

Link to comment
Share on other sites

:)  :)  ...elegant , frumos , rafinat dar in acelasi timp smooth and deadly ....toata stima  :blink:  a man with balls  :D

 

concluzia ,,funduletzul,, apetisant si agresiv al E60 ciului e vazut asa doar de o mica parte din privitori .......hai mah sa recunoastem ca dpdv tehnica electronica confort si nu in ultimul rand cost sau altfel spus raport calitate pret nu are cum sa nu fie E39 campion !!!!

si nu zic asta ca eu am E39 pt ca l-am pus la vanzare :)

124310[/snapback]

Funduletul agresiv al lui e60 cam lasa de dorit(sa fim sinceri)

Link to comment
Share on other sites

Am e39 si e o masina SUPER tare. No comment. Dar... dar cand vad un e60, pur si simplu innebunesc. E cu mult mai tare decat e39... sa fim sinceri... si sa lasam raportul calitate pret :blink: Si funduletul lui agresiv e celebru de misto. Hai totusi sa fim seriosi :) Acum gusturile nu se discuta, dar... totusi e60 e super masina.
Link to comment
Share on other sites

si E12 -ele nu a fost supermasina la vremea lui? faptul ca au trecut zece, douazeci sau treizeci de ani peste o masina o modifica in altceva?

probabil ca unii aleg E12 la fel cum multi dintre noi am alege un E Type in locul unui S Type. sunt oameni care apreciaza si alte lucruri decat electronica, luxul sau pretul actual al unei masini.

Link to comment
Share on other sites

probabil nu m-am facut inteles.

evident ca E60 e mai avansat decat oricare serie 5, dar asta e un raspuns la o intrebare care nu s-a pus.

 

OT si retorica - e mai reusita o fotografie cu un aparat digital sau o pictura de, sa zicem, Caravaggio ? cred ca doar timpul va putea spune. poate cel care a facut fotografia chiar stie ce face , si atunci are sanse sa stea langa clasici.

faptul ca designerul sef al BMW a fost recent concediat ar trebui sa insemne ceva...

Link to comment
Share on other sites

eu as zice ca e 39 e cel mai tare, la e 60 ma dezamageste ca parca masina ar fi prea electrica, adica cu multe electronice pe ea. E39 cel mai adevarat BMW, parerea mea. :blink:

post-2361-1158152285_thumb.jpg

Edited by aleXpeed
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
= la e 60 ma dezamageste ca parca masina ar fi prea electrica, adica cu multe electronice pe ea.

127039[/snapback]

 

 

Asta cam asa este, si eu am vazut,unele functii sunt complicate rau mai ales la i-drive,iar instructiunile sunt in engleza,in romana nu exista :)

Ai naibii astia de la BMW,o sa trebuiasca sa ai doua facultati ca sa poti sa conduci o masina facuta de ei.

Eu din cauza asta am si dat masina,ma lua capul cat de complicata era. :)

 

si E12 -ele  nu a fost supermasina la vremea lui? faptul ca au trecut zece, douazeci sau treizeci de ani peste o masina o modifica in altceva?

probabil ca unii aleg E12 la fel cum multi dintre noi am alege un E Type in locul unui S Type. sunt oameni care apreciaza si alte lucruri decat electronica, luxul sau pretul actual al unei masini.

126500[/snapback]

 

 

Pai da ,si Bernard Pischreider ,fostul CEO,conducea un 507. :D

 

Pretul este apreciat tot timpul,cu cat este mai mare,cu atat da mai bine :)

 

Cum naibii sa alegi un E32 cand iti permiti un E65.Hai sa fim seriosi,ca nu este plin de excentrici.Ce atatea aprecieri,lux ,electronica si alte alea.Adica cineva care conduce un E32 (nu zic de E12 :blink: ),nu ar conduce un E65 daca ar putea.Ar rupe usa :D

Link to comment
Share on other sites

eu as zice ca e 39 e cel mai tare, la e 60 ma dezamageste ca parca masina ar fi prea electrica, adica cu multe electronice pe ea. E39 cel mai adevarat BMW, parerea mea. :blink:

127039[/snapback]

 

Chiar daca am E39, inclin sa cred ca E34, au fost cele mai reusite. Mai simpliste, mai usor de remediat defectiuni si mai accesibile preturi piese.

 

Parerea mea! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Eu am E39 insa cel mai reusit este E60...mult mai avansat si ca electronica si performante decat E39 cum si E39 esti mai avansat fata de E34.

Totodata nu conteaza ca un E60 e mai scump de intretinut decat un E34, nu asta inseamna sa fie reusit....este si normal sa fie mai scump de intretinut din moment ce este un model mai nou.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.