Jump to content

Noul BMW M3


alex_55

Recommended Posts

Discutand aseara cu un amic care lucreaza la AB se pare ca deja s-au comandat 3 buc M3..modelul va fi disponibil din toamna si in Romania, daca cineva se grabeste sa-l aibe ar fi bine sa faca o vizita pe la AB ca sa nu aibe de asteptat cateva luni bune pana ii va fi livrata..deja se fac comenzi..

 

 

 

 

Nu, nu fac parte din nimic din ceea ce insinuezi tu. Sunt acreditat la BMW Group Presse AG si am acces la toate comunicatele oficiale de presa.

172243[/snapback]

Me 2 :blink: ..de vreo 3 ani..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

SMG-ul mi-se pare de (cenzurat) ( nu e practic in viata de zi cu zi :blink: ) iar cat despre viteza eu zic ca in ziua de azi nu e greu sa faci o masina puternica care sa ajunga cat mai repede la 100. ce e mai greu de facut e un comportament rutier agreabil atat la viteze mici cat si la viteze mari, tinuta de drum si toate alea. chiar si cu toate sistemele electronice din zilele noastre inca mai conteaza suspensia sasiul si restul componentelor electronice. si eu zic ca sistemele electronice sunt net inferioare celor mecanicie( ex quattro si xdrive) sa fim seriosi chiar daca sar monta xdrive pe m nu cred ca ar fi mai bun ca quattro de la audi(primi care au montat trectiune integrala pe berline)(AUDI 100) mai bine ramanem cu tractiunea spate ca pe aia o facem cel mai bine si pana atunci sa ne uitam in ograda vecinului si putem doar sa speram :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

am citit din test in top gear ca nu prea ar avea nimic sanse, dar masina e mai solicitanta ca niciodata... mananca de viu soferii neexperimentati. nu ma indoiesc ca va fi depasita in linie dreapta de masini ca rs4, rs5, poate chiar si c-ul amg (desi nu sunt convins) dar daca vrei linie dreapta poti cumpara un speedster turbo sau ceva si costa cam o treime dintr-un M. masina e completa si asta se vede. a luat 16 din 20 la top gear si cred ca este cea mai mare nota pe care am vazut-o data de ei, au reprosat doar ceva combinatii de culori... dar sa fim seriosi... asta nu e un defect al masinii... dimpotriva, daca esti mai excentric sau tampit ai dreptul tau la fericire :blink:

masina de nota 10.

Link to comment
Share on other sites

Superba! Chiar superba  :blink: Si normal ca e simfonie pe 4 roti , doar e BMW  :)

267000[/snapback]

Da, e frumoasa masina .. dar parca .. ultimele modele .. nu mai au aceiasi alura pe sosea .. parca nu se mai aseaza .. cum se aseaza astea mai vechi ..

Link to comment
Share on other sites

Da, e frumoasa masina .. dar parca .. ultimele modele .. nu mai au aceiasi alura pe sosea .. parca nu se mai aseaza .. cum se aseaza astea mai vechi ..

267009[/snapback]

astea-s vorbe, cum sa nu se aseze, spre informare noul M3 a scos timpi mai buni pe circuitul vechi de la Nurburgring decat M5&M6 ceea ce ma face sa cred ca sigur ii va arata spatele lui RS4. Si spre mirarea tuturor am vazut un filmulet pe ploaie cu BMW si Audi quatro si BMW-ul a fost mai rapid. Puteri comparabile cu piloti la volan.

Credeti-ma ca va fi mai rapid BMW-ul pe traseu decat RS4 asat nu inseamna ca RS4 nu-i masina.

 

Cat despre SMG am condus un 645ci SMG2 si cei care compara o automata cu SMG fac o mare eroare. Da cuplu la roata imediat ce-ai accelerat, are o reactie fantastica si schimba foarte repede. pur si simpu trasneste!!!

Link to comment
Share on other sites

astea-s vorbe, cum sa nu se aseze, spre informare noul M3 a scos timpi mai buni pe circuitul vechi de la Nurburgring decat M5&M6 ceea ce ma face sa cred ca sigur ii va arata spatele lui RS4.

267110[/snapback]

Unde, unde?? Un link, ceva???? :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

"Da cuplu la roata imediat ce-ai accelerat, are o reactie fantastica si schimba foarte repede. pur si simpu trasneste!!! "

 

Daca vorbesti de lag-u de la acceleratie aia nu e de la cutie.. e de la istetimea inginerului... care in loc sa puna un turbo mare si pana pe la 2000 sa apesi pe pedala si sa vezi ca ai "lag" ca tu esti blana si nu misca masina cum vrei.... au pus turbo mic..pana la 2000 si peste 2000 intra turbo mare.. si nu este lag..la accelerare...

Link to comment
Share on other sites

Daca ai steptronic pe un BMW pe benzina si fara turbo vei constata ca exista un mic lag cand vrei sa-i dai kick-down intre momentul apasarii acceleratiei si demaraj folosind toata puterea masinii....asta in Drive nu in Sport.

Apropos, 645Ci, adica masina de care vorbea ggigiro, are un motor aspirat (fara turbo).

Sistemul inteligent de care vb tu cele 2 turbine, una mica pt turatii joase si una mare pt turatii mari e cel de pe 335i E92, cu motor de 3.0l L6 biturbo.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Sistemul inteligent de care vb tu cele 2 turbine, una mica pt turatii joase si una mare pt turatii mari e cel de pe 335i E92, cu motor de 3.0l L6 biturbo.

269100[/snapback]

 

Am avut impresia ca sunt doua mici, aceeasi marime. :blink:

Cel putin asa erau la masina pe care am condus-o.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.