Jump to content

Noul BMW M3


alex_55

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

M3 e 92 versus Audi RS4:

 

286324[/snapback]

 

jos palaria pt audi si al lor rs4...o masina f reusita din punct de vedere tehnic si estetic...masina trage si are o tinuta de drum excelenta...aproape ca nu se clinteste pe viraje...e de belea si de admirat in acelasi timp...insa m3-ul m-a uimit pt felul in care se inscrie in curbe, derapeaza de zici ca acum sare de pe traseu insa e atat de usor controlabila...am vazut filmuletul fara sonor si am remarcat si moaca soferului de pe m3...se citeste pe fata lui placerea de a conduce...la asta se rezuma m3 si bemveurile in general...avea saracul un zambet pe fata de ziceai ca ii murise soacra

ideea e, dupa parerea mea, ca audi face masini super din orice punct de vedere, insa bmw face masini cu scopul de a oferi soferului placerea de a conduce...la asta se rezuma pana la urma filosofia bmw (parerea mea dupa ce am condus un e46 un an de zile)...un derapaj controlat cu o masina cu tractiune spate (sau propulsie) face toti banii...asta e targetul lor de clienti

pai daca de tractorasul meu sunt supermultumit nici nu vreau sa ma gandesc la clipa in care o sa ma urc intr-un m3 pt ca probabil o sa imi trebuiasca un set de pampers :blink:

Link to comment
Share on other sites

care 250 kg ?  :blink:

Diferenta este este de 5 Kg

286632[/snapback]

 

Kg tale sunt caii putere cu care BMW ii mai puternic (doar 5) ... GT3-u ii mai usor cu 250 de kg decat BMW-ul,cel putin asa zice acolo! Oricum imi place germana ta :)

 

For example the V8 featuring 420HP, 5 more than the Porsche.

 

Advantage Porsche: very soft tires, great traction and a weight of 250kg less[than M3], which the M3 finds a hard nut to crack.

 

Poate in engleza ii mai simplu sa intelegi! :) Bafta ...

Edited by Lt.Powell
Link to comment
Share on other sites

jos palaria pt audi si al lor rs4...o masina f reusita din punct de vedere tehnic si estetic...masina trage si are o tinuta de drum excelenta...aproape ca nu se clinteste pe viraje...e de belea si de admirat in acelasi timp...insa m3-ul m-a uimit pt felul in care se inscrie in curbe, derapeaza de zici ca acum sare de pe traseu insa e atat de usor controlabila...am vazut filmuletul fara sonor si am remarcat si moaca soferului de pe m3...se citeste pe fata lui placerea de a conduce...la asta se rezuma m3 si bemveurile in general...avea saracul un zambet pe fata de ziceai ca ii murise soacra

ideea e, dupa parerea mea, ca audi face masini super din orice punct de vedere, insa bmw face masini cu scopul de a oferi soferului placerea de a conduce...la asta se rezuma pana la urma filosofia bmw (parerea mea dupa ce am condus un e46 un an de zile)...un derapaj controlat cu o masina cu tractiune spate (sau propulsie) face toti banii...asta e targetul lor de clienti

pai daca de tractorasul meu sunt supermultumit nici nu vreau sa ma gandesc la clipa in care o sa ma urc intr-un m3 pt ca probabil o sa imi trebuiasca un set de pampers  :blink:

286562[/snapback]

mai bine de atat nu puteam sa o zici nici eu

Link to comment
Share on other sites

Kg tale sunt caii putere cu care BMW ii mai puternic (doar 5) ... GT3-u ii mai usor cu 250 de kg decat BMW-ul,cel putin asa zice acolo! Oricum imi place germana ta  :blink:

 

For example the V8 featuring 420HP, 5 more than the Porsche.

 

Advantage Porsche: very soft tires, great traction and a weight of 250kg less[than M3], which the M3 finds a hard nut to crack.

 

Poate in engleza ii mai simplu sa intelegi! :) Bafta ...

286716[/snapback]

aaa sorry credeam ca vorbesti de audi RS4 ca e mai usor cu 250 kg :)

nu m-am uitat la filmuletul cu GT3

Link to comment
Share on other sites

ty theotien™, superbe pozele, am vazut si altele, dar ale tale ies din tipar, sunt facute pentru ochiul nostru, nu pentru revista.

 

se aude ca este o bomba pe roti, si, din cele cateva care v`or fi vandute prin AB la noi, nu orice cumparator v`a avea parte de una; cel putin asa am auzit.

 

disponibilitatea motorului v8 este mult mai mare decat ceea ce ofera, asa mi`a zis o pasarica. sta pe undeva la 70% din potential acum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.