Jump to content

Unde este filtrul de polen la E34?


Recommended Posts

de acord cu iulian ,oricum daca ai,e greu de ajuns la el

 

e chiar in spatele caloriferelor,trebuie sa dai jos torpedoul si e in partea stanga sub bord.

eu nu l-am gasit decat dupa ce am demontat tot bordul :) si e usor sa demontezi dar sa pui la loc... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Eu am demontat si capacul care acopera caloriferul...si cum nu am dat de filtu acolo..am sapat mai adanc...si l-am gasit...mai greu a fost sa pun capacul ala la loc...nu se mai potrivea...si dupa ce am cumparat filtrul de polen..in cutia lui avea si o carticica cum si ce sa demontezi ca sa schimbi acel filtru :blink:
Link to comment
Share on other sites

Eu am demontat si capacul care acopera caloriferul...si cum nu am dat de filtu acolo..am sapat mai adanc...si l-am gasit...mai greu a fost sa pun capacul ala la loc...nu se mai potrivea...si dupa ce am cumparat filtrul de polen..in cutia lui avea si o carticica cum si ce sa demontezi ca sa schimbi acel filtru :blink:

177634[/snapback]

am eu un PDF :) scrie pas cu pas ce trebuie sa faci :) cred ca ti l am dat :)

Link to comment
Share on other sites

off-topic: Da, asta a fost inainte de a-mi da tu pdf-ul...doar ce luasem masina de 3zile...nu apucasem sa ma documentez despre ce si cum e uzina asta.. :blink: oricum, de atunci am luat muuulta documentatie de pe forum, de la prietenii carora le multumesc..si abia astept sa vina caldura...mai mare, ca sa ma apuc sa verific si eu una alta...de, vreau sa stiu si eu ce masina am :) sunt autodidact...pana la un punct :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pai filtrul de polen tocmai asta face....nu lasa microorganisme/praf sa ajunga pe radiatorul de clima intern...si sa se dezvolte in umezeala aia acolo...ca miroase urat pe urma....

Daca vrei, poti sa-ti pui un filtru acolo...si sigur nu vei mai avea praf dansand in masina, praf aspirat de afara..pt ca ramane in acel loc..in filtrul din cutia de acolo...daca cutia aia o fi de filtru...cel mai bine verifici asa: scoti capacul acelei cutii si dai drumul la ventilatie...daca-ti iese un curent puternic de aer...ala-i suportul pentru filtru...PS: nu conteaza pe ce pozitie e sursa de aer...pe recirculare sau aer de afara...acel filtru e chiar dupa ventilatorul de aer....

Link to comment
Share on other sites

daca stie cineva,sa mi zica si mie unde este filtru de plolen la e34,pt ca l am cautat cam peste tot ,si nu l am gasit,si am ajuns la concluzia ca nu are,dar as vrea sa fiu sigur.

:)

176329[/snapback]

 

 

:blink: daca nu are filtru e34 ala al tau iti dau eu filtru de la e46 al meu :)

Link to comment
Share on other sites

e senzatzie ciudata cand vara dau drumu la ventilator pe max shi prin grila de ventilatzie din mijolul bordului apar frunzulitze  :blink:

194230[/snapback]

Pune acel filtru - e cam 55ron. si vei scapa de acesta senzatie neplacuta :)

Gandeste-te putin...daca si frunzele iti patrund...iti da-ti seama cat praf e prin canalele tale de aerisire de la masina si ce noroi ai in gat vara? :)

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.