Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

http://www.autovit.ro/bmw-320-C29852156.html uite FRE deja au aparut masini ca a ta la jumate de pret , nu te doare inima sa vezi ca deja si-a pierdut jumate din valoare ( ideea postului meu este cat de repede se depreciaza masina si nu ca FRE si-a luat masina noua , ca sa nu fiu gresit inteles )

Stai tu linistit ca te inseli amarnic; si eu sunt in cautari de un 320/328 si cu M pachet si navi profi, SAG, piele/alcantara, Harman Kardon,xenon second de 1 an nu sunt sub 37-40000 euro; dotata corespunzator; iar 328xi....spre 43-45000 cu tot cu TVA second de 1 an si dotata.

si pana in 30000km

 

cand a luat masina si-a asumat orice pierdere . De fapt nici nu s-a gandit la asta vreo clipa . Feelingul de masina noua e de neegalat , unii isi permit altii nu si cam atat . :thumbsup:

 

nu e chiar asa;

Edited by tutorial
Link to comment
Share on other sites

Este ok baieti,nu ma supar,sunt convins ca vor aparea multe la preturi destul de mici.Cand iti cumperi o masina noua iti asumi acest lucru cu plusuri si minusuri.La momentul la care eu am configurat-o,si asta se intampla pe la sfarsitul anului 2012,era ceva ce nu mai vazusem pe la noi,iar cand am ridicat-o de la dealer,nu stiu cate 328i xDrive cu paket M ( asta era ceva mai rar atunci ) si dotarile mele erau inmatriculate in Romania.Nu stiu ce rost isi au discutiile astea sincer,eu ma bucur de masina in fiecare clipa si stiu ca macar 5 ani cat intentionez sa o pastrez va fi preferata mea :flowers:
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Mersi de rapuns FRE , si felicitari pentru masina se vede ca te pasioneaza !

Nu stiu cat de mult ma pasioneaza,insa imi place la nebunie si sunt foarte multumit de ea,din toate punctele de vedere.Drumuri bune sa avem :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si uite asa am trecut si de 17.000 km.....fara sa imi dau seama :frantics:Masina se comporta exemplar,fara absolut nici o problema.In ultimul timp nu am mai iesit din oras cu ea,deci am facut km mai putini,insa tot se aduna,ar trebui sa o mai conserv :LMAO: Una peste alta,astept iarna sa vad ce si cum,sper sa fiu multumit de cum se misca si pe zapada,tinand cont ca am garda destul de mare,nu o sa am mari probleme ( sper )

post-60284-0-05264000-1378880607_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

foarte frumoasa masina FRE, nu stiu daca ti-am mai spus. :D drumuri bune fara incidente.

 

chiar sunt curios cum se va comporta la iarna pt ca si pe mine ma batea gandul la un seria 3 xdrive. au baietii de la Braila doua modele superbe. tot 328i M-pachet xdrive. dar sunt cam scumpute. asa ca s-ar putea sa aleg altceva. :)

 

apropo, ai vazut noul seria 4: http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=887572 ?

Edited by andubalauru
Link to comment
Share on other sites

Ai reusit sa gasesti roti de iarna?

 

La cat mai multi km fara probleme :thumbsup:

Nu m-am hotarat,sunt mai sucit decat o muiere :LMAO: Cel mai probabil o sa raman la un set pe 18 " model Turbine ( l-am mai postat pe aici )

Multumesc la fel si tie :drinks:

 

foarte frumoasa masina FRE, nu stiu daca ti-am mai spus. :D drumuri bune fara incidente.

 

chiar sunt curios cum se va comporta la iarna pt ca si pe mine ma batea gandul la un seria 3 xdrive. au baietii de la Braila doua modele superbe. tot 328i M-pachet xdrive. dar sunt cam scumpute. asa ca s-ar putea sa aleg altceva. :)

 

apropo, ai vazut noul seria 4: http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=887572 ?

Multumesc,cred ca mi-ai mai spus.....

Ce sa zic despre preturi,astea sunt - la ce te-ai gandit sa alegi ? Quattro ?

Cat despre seria 4, am vazut,foarte frumos,dar.......macar 4-5 ani de acum cu F30 defilez :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

nu quattro, nu sunt fan audi. :p l-am testat pe asta: http://www.autovit.ro/bmw-x1-C28582137.html si mi-a placut foarte mult cum este echipata si cum merge. imi pare rau ca nu are navigatie, dar e ok. am comandat deja un kit BMW de navigatie. si acum mai astept niste formalitati si poate saptamana viitoare pot sa iau masina.
Link to comment
Share on other sites

nu quattro, nu sunt fan audi. :p l-am testat pe asta: http://www.autovit.ro/bmw-x1-C28582137.html si mi-a placut foarte mult cum este echipata si cum merge. imi pare rau ca nu are navigatie, dar e ok. am comandat deja un kit BMW de navigatie. si acum mai astept niste formalitati si poate saptamana viitoare pot sa iau masina.

Bravo ! Arata foarte bine , sa te bucuri de ea si cat mai multi km.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa..s-o stapanesti sanatos mii de km!

Iti urmaresc topicul de cand ai comandat-o.

Tocmai am luat si eu un F30, insa 320 dA...

O masina superba din toate punctele de vedere!

Multumesc si felicitari pentru noua achizitie,in sfarsit nu o sa mai fiu singurul de pe forum cu F30.Asteptam prezentare pe forum,nu ?

Link to comment
Share on other sites

Dap, eu sunt! Era pe topicul lui Voinea...:)

Te stiu si eu de pe vwforum cu cealalta masina!:)

Inainte eram fan VAG, insa dupa ce timp de un an, am studiat cu ce se mananca BMW si dupa ce am condus 2 modele (3 si 5) m-am convins in ceea ce priveste Next car:)

Nu am apucat sa fac multe drumuri intinse cu ea, deoarece am tot avut treaba la birou.

Sper sa imi fac timp in octombrie, cand ma mai eliberez...

Anyway, sunt super incantat de achizitie...sunt masini superbe!

Edited by claudiusnc
Link to comment
Share on other sites

Eu cand am hotarat sa schimb masina,am avut in vedere 3 marci : Mercedes E Class ( am avut modelul anterior ) Audi A6 si Bmw F10 si.......am ales F30 :LMAO: pe considerente de potrivire cu varsta mea,respectiv 35 ani.Sincer imi place mai mult decat speram si nu exagerez deloc.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.