Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Faci buy-back direct cu 7 :p

Cat de mult mi-as dori si chiar daca mi-as permite,nu ma reprezinta,cel putin nu in momentul asta,poate mai tarziu,peste ani si ani :LMAO:

 

Masina se pare ca e gata,am primit o poza” la cald ”

Edited by FRE
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Par foarte ok ca si servicii cei de la APAN, cred ca sunt printre putinii din tara ( daca nu singurii ) care chiar isi respecta clientii asa cum ar trebui sa o faca un dealer de marca premium. Cred ca urmatoarea achizitie o voi face de la ei. In ceea ce priveste masina ta, sa o stapanesti sanatos si fara probleme de orice natura. Edited by ivorymarci
Link to comment
Share on other sites

Sper ca au pus si o funda mare pe masina =)

Funda nu au pus,insa nu pot uita atunci cand am ridicat-o de la ei,noua fiind,era acoperita cu o panza rosie si langa pe masuta o sticla de sampanie buna si doua pahare :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

@tutorial - Si mie imi place,chiar mi-a lipsit astea doua saptamani,multumesc :drinks:

@acero - S-a revopsit bara fata si aripa stanga fata ( se putea si fara aripa,insa avea o indoitura fina ) ; astept soarele sa vad diferentele de nuanta,acum am cautat si nu am gasit :LMAO: se pare ca au nimerit-o !

Edited by FRE
Link to comment
Share on other sites

Pentru indoitura fina daca vopseaua nu era deloc afectata era mai sanatos un PDR

 

Parerea mea

Pai stiu si eu,insa m-a mancat in coor sa cer asiguratorului si aripa iar cei de la Apan au spus ca e pacat sa nu fie " ca noua ".

Pe langa revizie am facut si update de soft,acum am : bmw integration level F020-14-03-503 ( nu stiu ce inseamna,daca are cineva cunostiinta,sa imi spuna si mie ce module sunt updatate )

Link to comment
Share on other sites

Pai stiu si eu,insa m-a mancat in coor sa cer asiguratorului si aripa iar cei de la Apan au spus ca e pacat sa nu fie " ca noua ".

Pe langa revizie am facut si update de soft,acum am : bmw integration level F020-14-03-503 ( nu stiu ce inseamna,daca are cineva cunostiinta,sa imi spuna si mie ce module sunt updatate )

imi spui si mie cat a durat, in ce a constat, ce probleme ar fi putut sa apara in timpul update-ului si cat a costa?

Mersi

Link to comment
Share on other sites

imi spui si mie cat a durat, in ce a constat, ce probleme ar fi putut sa apara in timpul update-ului si cat a costa?

Mersi

Nu stiu exact cat a durat,oricum am inteles ca poate dura chiar si peste 6 ore,cea mai grava problema ar putea fi arderea unui modul/calculator ( se schimba pe garantie am inteles ) iar costul nu il stiu ca nu am primit inca factura :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu exact cat a durat,oricum am inteles ca poate dura chiar si peste 6 ore,cea mai grava problema ar putea fi arderea unui modul/calculator ( se schimba pe garantie am inteles ) iar costul nu il stiu ca nu am primit inca factura :thumbsup:

Atunci e ok, ca stiam ca se poate intampla asa ceva, de asta am fost rezervat pana acum la update-uri

Oricum, in iunie ma duc la revizia de 15000 si ii pun si grile Performance!!! si poate fac si vreun update!!!

can't wait for that new nostrils!!!!

Link to comment
Share on other sites

:laugh:

 

eu o pun in cel mai obscur colt si de fiecare data gasesc un Logan parcat la 2cm de usa mea

Atunci cand mi-a atins-o,masina era parcata singura,foarte departe de aglomeratie,dar cum spui si tu,se gaseste unul sa ne faca bucurii.

Link to comment
Share on other sites

F020-14-03-503 = ISTA 2.52.3 sau iLevel 52.3

Multumesc ! Voiam sa gasesc o descriere a update-ului in sensul explicit,dar nu cred ca e la indemana noastra ( cum e la IOS,iti spune ce imbunatatiri,modificari a operat )

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.