Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Este clar un accident si nu vandalism,pentru ca am gasit zgarietura pe bara,iar cel ce mi-a facut-o este un SUV,fiindca este foarte sus zona de impact,chiar am masurat cu ” rigla ” aia imensa a lor,asa de curiozitate.Suma aproximativa de sus reprezinta parbriz/montaj,far nou fiindca are toate cele 3 prinderi superioare rupte,revopsit bara fata.
Link to comment
Share on other sites

Daca e o zgarietura superficiala, mai bine un polish profi si lasa vopsitul pentru altceva.

A plecat vopseaua de pe bara,deci nu iese la polish,insa nu vorbim de o suprafata mai mare de 1 cm lungime si 2 mm latime,practic nu se vede.

 

@Krebs,daca as avea un M parca as pune si volanul ala,in situatia mea merge si asta actual ( ce sa zic si eu acum,ca nu mai vreau sa bag bani in masina :LMAO: )

Link to comment
Share on other sites

A plecat vopseaua de pe bara,deci nu iese la polish,insa nu vorbim de o suprafata mai mare de 1 cm lungime si 2 mm latime,practic nu se vede.

 

@Krebs,daca as avea un M parca as pune si volanul ala,in situatia mea merge si asta actual ( ce sa zic si eu acum,ca nu mai vreau sa bag bani in masina :LMAO: )

 

pune poze sa vedem zgarietura , se poate retusa cu kit vopsea la culoare si la polish dispare complet , e nevoie de cineva priceput dar revopsirea e sfanta . Inteleg totusi ca tii la vopseaua de fabrica pt ca masina e noua .

Volanul e frumos , dar cred ca e pe la 2k + investitia

Link to comment
Share on other sites

Si eu ma gandeam la kit de retus,credeti-ma ca este ceva infim,nici nu cred ca apare in poza,o sa incerc acum sa fac o poza de foarte aproape,doar sa se opreasca ploaia :thumbsup:

 

Hai ca am facut poza,zgarietura este pe cant,in sus,catre aripa....

Link to comment
Share on other sites

Hmm deci e intentionata treaba daca zici c-ai parcat-o deoparte. Nu sunt camere de supraveghere ?

 

Intamplare de prin 2008-2009 parca, inca aveam mamaligi in geam : mi-a imprumutat unchiul meu masina (un 320d din 2005), am parcat-o in cel mai izolat loc posibil din parcarea de la Baneasa, fara nici o masina in jur pe o raza de 20m cred...nici nu am apucat sa cobor bine din masina ca a venit un tip cu un Logan si a parcat-o fix langa mine, de nu avea loc nici el sa mai coboare, nici eu sa mai urc inapoi. Si-a dat si el seama ca e putin idiot si a mutat-o vizavi, a coborat din masina si cand l-am intrebat ce are in cap de o parcase asa ridica din umeri.

Deci...nu neaparat intentionat...da' macar putin idiot.

Link to comment
Share on other sites

Mda,azi am dus masina la Apan Braila,am lasat-o acolo sa faca revizia,update de soft si cand or veni piesele sa le schimbe,cel mai probabil spre sfarsitul saptamanii.Am reusit sa fac o poza cu consumul meu pe A2 :LMAO: ( in cei 90 km sau cati sunt pana la iesirea catre Slobozia )
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai da bineĂŽnțeles ca trebuie folosit :) si eu in oras cand mai prind liber nu pot sa ma abțin! Acum plâng ca plec si ma ĂŽntorc tocmai la toamna, abia astept sa vin sa ies undeva la drum lung p'afara.. 😁
Link to comment
Share on other sites

Pentru ca am ramas fara masina cateva zile,cei de la Apan s-au gandit sa ma ” rasfete ” cu un F01,asa ca saptamana asta mi-a crescut cota :LMAO: am sarit de la 3 la 7

Ti-au predat-o fara oglinda? :))

Link to comment
Share on other sites

in cazul asta ai lasat masina de drag la ei . Plimbare placuta cu yachtul pe strazi :)))

Mai avem unul,asa ca nu e ceva wow,daca imi dadeau un 135M parca eram mai emotionat,asa ” o ard batraneste ” :LMAO: Apropo de asta,cel mai putin am reusit sa scot in weekend un consum de 10,8 in Bucuresti,mers lejer,fara excese,nu e rau pentru un 730d xDrive :cool: Media este in jur de 11,2 probabil daca este mai aglomerat urca spre 12.

Link to comment
Share on other sites

Senzatie majora cu 40 la ora...

Foarte frumos din partea lor, acum o sa te invidieze colegul ce a primit seria 1 :D

Suntem clienti VIP totusi,respectul este reciproc :flowers:

 

pfoa 10.8 nu pot sa cred , minim 15 trebuie sa consume tiru asta :frantics:

Ace,asta este adevarul,motoare de generatie noua,deh.....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.