Jump to content

totul despre Seria 5 F10, 2010 - 2017


Scorpio 82

Recommended Posts

Nu vreau sa cobesc, insa din experienta proprie, daca in anunt nu gasesti VIN-ul sau nu este nimic trecut de istoricul masinii (carte serivce, km verificabili,etc) 90% a fost umblat la km.

 

Bafta totusi ca aceasta sa se incadreze in cei 10% :) Masina arata bine.

Link to comment
Share on other sites

Singurul lucru suspect la masina asta dpmdv este pretul. Si experienta imi spune ca in imobiliare si auto nu exista promotii.

 

Eu am luat un F10 520 mai slab dotat cu cateva mii de euro mai scump si singurele plusuri la masina mea ar fi anul de fabricatie mai recent si km mai putini.

 

Deci daca anuntul e real si dupa o verificare la service totul ok eu sunt de parere ca merita banii ceruti insa nu pricep cu cat a luat cel care vinde masina de o da la pretul asta. Cauta masini comparabile pe mobile.de, eu din ce stiu la pretul asta nu gasesti nici macar fara tva.

Edited by valyepm
Link to comment
Share on other sites

Singurul lucru suspect la masina asta dpmdv este pretul. Si experienta imi spune ca in imobiliare si auto nu exista promotii.

 

Eu am luat un F10 520 mai slab dotat cu cateva mii de euro mai scump si singurele plusuri la masina mea ar fi anul de fabricatie mai recent si km mai putini.

 

Deci daca anuntul e real si dupa o verificare la service totul ok eu sunt de parere ca merita banii ceruti insa nu pricep cu cat a luat cel care vinde masina de o da la pretul asta. Cauta masini comparabile pe mobile.de, eu din ce stiu la pretul asta nu gasesti nici macar fara tva.

 

Ok merci, de asta si intreb aici, vreau sa aud cat mai multe pareri:P

Link to comment
Share on other sites

Salut,parerea mea despre baietii de la Royal e atat pro cat si contra.Am fost pe la ei,inainte sa iau anul trecut F10-le meu,si din intuitia mea pretul este mic la ei,deoarece (CRED),ca sunt achizitionate la pret Netto.Despre kilometrii nu stiu daca sunt toti sau mai lipesc din ei :D .Au in principal masini premium,rar vezi ceva ieftin gen VW Golf 6 sau 7,in rest Mercedes,BMW,Audi,din modelele cele mai scumpe.Daca intri la ei si vrei sa pleci cu masina,sigur pleci cu ceva :) Eu stau pe langa parcul lor,trec zilnic prin fata si zilnic e agitatie,vin si pleaca masini.

Verifica bine masina,F10 cred ca sunt minim 4 bucati oricand te duci,poate ai noroc

Link to comment
Share on other sites

La ceasurile din bord daca ai display 6WA ai 2 culori, pe DRL se aprinde alb si pe normal portocaliu. La cel standard se aprinde numai portocaliu si alb doar cand dai pe DRL dar doar cifrele de jos, nu si ceasurile ca la 6WA.

 

Nu stiu ce are caci doar maine vad masina. In lista de dotari nu apare 6WA

Link to comment
Share on other sites

Voi ce ati alege intre cea care vi-am aratat-o mai sus si cea din pozele acestea? Cea de sus e fabricatie 2013, 77.000 km iar cea de aici e 2011 (in anunt, posibil 2010 real) , si 182.000 km. Cea din 2013 e cu maxim 2000 euro mai scumpa.

 

Asta a doua sta mai bine la dotari. Conteaza si cum sunt tehnic, dar la a doua, cu diferenta aia de 2000 schimbi si ce e de schimbat si ai dotari mai multe.

Link to comment
Share on other sites

Faza e ca sunt 100k km diferenta intre ele si 2 sau 3 ani. Sunt pe ganduri ...

 

Esti siguri ca sunt reali kilometrii ambelor masini? Eu unul n-as alerga dupa o masina cu km putini si nesiguri, oricum nu sunt TIR-uri sa ruleze 150.000 pe an. Daca n-au avut proprietari firme, cred ca e destul de clar cum stau lucrurile. Iar gandurile ti le vei ordona dupa ce le vei conduce si vei vedea live care masina cum e :). Dar si daca ar fi sa aleg (personal), a doua ar fi. 2000e diferenta de pret = distributie (pt liniste), consumabile, un detailing, alea-alea; retrofituri n-ai ce sa-i faci, eventual niste scaune in timp si un volan si e fix ce trebuie :)

Link to comment
Share on other sites

Esti siguri ca sunt reali kilometrii ambelor masini? Eu unul n-as alerga dupa o masina cu km putini si nesiguri, oricum nu sunt TIR-uri sa ruleze 150.000 pe an. Daca n-au avut proprietari firme, cred ca e destul de clar cum stau lucrurile. Iar gandurile ti le vei ordona dupa ce le vei conduce si vei vedea live care masina cum e :). Dar si daca ar fi sa aleg (personal), a doua ar fi. 2000e diferenta de pret = distributie (pt liniste), consumabile, un detailing, alea-alea; retrofituri n-ai ce sa-i faci, eventual niste scaune in timp si un volan si e fix ce trebuie :)

 

Deci tu ai opta pt cea maro cu interior bej :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.