Jump to content

LagunengrĂźn


MuciX

Recommended Posts

pai pozele din linkul pus de mine sunt aceleasi din linkul tau in mare parte,stiu si topicul pus de tine.Nebunul cu swap de plafon e cumva cu un M3? de pe r3vlimited parca :D

Daca ma gandesc topicul pus de tine a fost cel care m-a convins sa fac masina,am zis uite domne ca se poate si mai rau.si mai e inca unul cu cineva care la fel a schimbat lonjeron si oala.

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Nu, e vorba tot de un touring. Mie imi plac touringii :blush:

 

L-as baga si eu pe al meu, dar nu am loc, timp si rabdare momentan. Plus investitia, sa nu uitam. Asa ma gandeam poate apuc sa imi fac o baza de piese si peste ceva ani sa ma apuc de ea. Va ramane oricum, neprevazutul.

 

Sunt vreo cateva drumuri prin europa pe care voi vrea sa le fac cu ea, dar dupa un rebuild.

Link to comment
Share on other sites

Foarte fain touring-ul tau!

Felicitari si cati mai multi km fara incidente. Mi-e ciuda ca nu am ales si eu un M20B25 si m-am grabit sa-mi iau M40B18...eu vream coupe/facelift/servodirectie si 2.5 si cat mai stock. Am de toate mai putin motorul...

 

 

Succes cu restaurarea!

Edited by Winnetou
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Neavand ce face am calarit putin ebay astazi. Cam 580 de euro pentru suspensie cu piese aftermarket (brate, bielete, arcuri, amortizoare si toate bucsele aferente).

mi se pare mult,la fel iesi si cu piese bune aftermarket luate de la noi.la brate poti schimba doar pivotii,arcuri iei eibach sau H&R pe suspensie Lemforder sau meyle sunt iar ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Eu zic ca mai bine niste BBS RS sau Borbet B.Asta daca sunt fonduri.

Daca nu sunt, avem: Brock B1, Brock B2, Azev A, Azev K(rare in anumite configuratii), Borbet A(cele cu capacul stantat), Borbet J, Borbet BS, BBS RZ, BBS RA + multe altele pe care nu mi le amintesc acum.

Frumoasa masina, motorul M20B25, nu?

Edited by Vlad94
Link to comment
Share on other sites

Mersi de sugestii. Nu vreau jante mai mari de 15" din motive evidente. :) Si modelele date de tine au un look prea modern pentru ce vreau eu. Cu exceptia bbs-urilor.

Dar brock-urile b si altele de genul sunt din alt film si oricum, prea comune pe la noi. Vreau altceva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

motorul M20B25, nu?

 

Da, e M20, nu vazusem partea aia.

 

Niste ursareala

 

0-100kmh ~8sec

0-160kmh ~22sec.

 

Motivul forjei era de fapt testarea franelor.

Cumva am reusit sa obtin bataie axiala in discurile de frana cu care am apucat sa fac doar vreo 2500km. S-a confirmat in ziua aia. Din pacate nu am garantie pentru ca le-am montat eu.

Discuri Brembo Max cu placute Ferrodo Premier.

Rodajul l-am facut si chiar tineau ok. Ma gandesc sa fi fost contrafacute (desi sunt luate de la un magazin cunoscut) si sa aiba fonta de facut cazi in ele.

Ma ramane montaj defectuos, dar in afara de fuzete necuratate corespunzator (ceea ce nu e cazul), nu imi vine nimic in minte.

Edited by MuciX
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.