Jump to content

My E36 sau..."prima dragoste nu se uita"


DĂŁnuĂž

Recommended Posts

Ai putea sa o intineresti putin cu cateva schimbari mici si de efect. Ar merge stopuri si semnalizari albe, poate chair smoke(cele depo sunt de calitate buna), la interior husa de la schmbator si de la frana de mana merg schimbate cu ceva OE de piele, la fel manerul franei de mana merita schimbat cu unul de piele.

Poti pune o cotiera pentru ceva mai mult confort la drumuri lungi si nu numai.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc de aprecieri!

Sa o intineresc nu ma intereseaza,imi cumparam ceva mai tanar daca vroiam,cat despre semnalizari si stopuri albe recunosc ca dau mai bine pe masina,dar poate mai tarziu.Volanul,schimbatorul si husa la maneta de viteze sunt oem din piele,iar cat despre cotiera este in plan doar ca nu gasesc din stofa in stare buna,mai cautam...

Cu plafoniera nu am alte poze deocamdata,incepe sa se dezlipeasca usor intr-o margine,cat a stat in garaj nu a avut probleme dar cum am plimbat-o putin prin soare a inceput sa cedeze.

Asa arata masina in momentul de fata,cu 65.000 km:

post-72035-0-43812200-1455398930_thumb.jpg

post-72035-0-91840200-1455398943_thumb.jpg

post-72035-0-50533900-1455398955_thumb.jpg

post-72035-0-73655700-1455399209_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Depinde ce intelegi prin intinerit, eu ziceam mai mult de un aer mai fresh link. Daca zici tu ca fustele sunt din piele nu te contrazic, poate le-ai scos si verificat.

 

Foarte fain ca ai vopsit barile in culoarea caroseriei :thumbsup:

 

Vad ca ai plafoniera simpla, cred ca mai am eu una buna ramasa de la e36le rosu si pot sa ti-o dau sa te folosesti de ea.

Link to comment
Share on other sites

Dane,sincer nu am verificat daca sunt din piele si nici nu prea ma intereseaza,sunt putin "animalist" ca sa zic asa,impotrant este ca sunt in stare buna.Cat despre volan si nuca la schimbator sunt sigur,reiese din decodarea VIN-ului,dar repet nu ma intereseaza,asa a fost sa fie...

Nu stiam ca sunt mai multe feluri de plafoniera,daca o mai suport asa sau nu se dezlipeste mai mult pana tresc prin zona ta vorbim,dar daca imi pica pe ea merge urgent la retapitat.

Barile le-am vopsit pentru ca aveam o zgarietura pe cea din fata in partea de jos,am vopsit-o dar nu au reusit sa faca aceiasi nuanta,asa ca am fost constrans,dar nu imi pare rau de alegere.

Link to comment
Share on other sites

Masina a fost cumparata din Italia si radiata de acolo,as fi putut-o inmatricula pe Fr,era mult mai ieftin si asigurarea m-ar fi costat 85 euro pe an (voiture de collection).Dar cum este o masina de suflet si va ramane in garajul meu pentru totdeauna am ales RO....sunt mai patriot,na...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Am gasit un cod pe o eticheta:312100 La radiator are deja un fel de scut,nu cred sa fie de acolo.

 

off topic:pt serjul Am avut o perioada un VW MK1 cabriolet,era distractie dar am facut prostie si l-am vandut...inca imi pare rau dupa el...

Edited by DĂŁnuĂž
Link to comment
Share on other sites

WOW :thumbsup: Un BMW din anii 90 cu 50k km ''it is a keeper''.

 

Cum au spus si colegii cel mai bine ar fi sa nu faci prea multe modificari(ideal ar fi sa nu mai circuli cu ea deloc si sa o ti in garaj sub prelata :D )

 

Asteptam mai multe poze detaliate cu motorul si interiorul.

Bafta cu masina.

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.