Jump to content

Păreri despre un model mai ..aparte


Mihai010189

Recommended Posts

Motorul ala e bleg rau pt caroseria de E90. Pe E90 trage ft bine 318d sau 320D sau mai sus.  Consumul nu il stiu, presupun ca mare in oras pt ca E90 e greu pt un motor asa mic care va fi gatuit. La mers pe autostrada probabil 6-7%. Cauta pe Wikipedia ce consum teoretic are si mai adauga 2L sa ai o marja realista. 

  • De acord! 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Iti pot zice ca e scump, dar cu criza acum probabil ca pe acolo e pretul, cum sta cu reviziile masinii ? Are distributia schimbata?  Discurile/placutele in ce stadiu sunt ? Joc in turbina are ? Mai intai trebuie sa vezi masina fizic, apoi faci o evaluare la mecanic daca iti place masina, si in functie de cati bani trebuie sa bagi pe termen scurt scazi din pret.

 

Ca idee eu am vandut acum 1 an, un 320D ED, 2010, asemanator la dotari cu 6200, si singuru lucrul in care trebuia sa bagi bani pe termen scurt erau discurile si placutele. In rest era in conditii optime. 

Link to comment
Share on other sites

pe o caroserie grea au pus un motor de jucarie !

nici nu poate fi numit BMW... nu vei fi multumit deloc si sentimentul ca esti la volanul unui BMW este inexistent.

sincer, nu stiu de ce exista modelul asta de BMW ?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca pe E 9..nu s-a pus nici un motor 1.6,mai mult ca sigur e un 316 d cu 116 cai din fabrica,cu aceiasi cilindree de 1995.

Si care e cam slabut pt.masina,daca e pt.o femeie masina sau pt.un pensionar ,sa zicem .Mai pui 1000 la pretul masinii pt.distributie si o revizie mica.

Acum am vazut in poza,nr.airbaguri 9...pe E 90  nr.de airbaguri e par,numai daca nu are vreo unul sarit,se vede pe anunt ca nu stie ce vinde.

Edited by ADRIAN HD
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Viper05 said:

Bimmer, asta e cu materiale bune ori ba?

Tu stii mai bine sunt sigur.

Ce-s cu intepaturile astea? Sau nu stii diferenta intre un BMW din anii 2000 si unul din 2017? Mie mi-a iesit pe nas. Stii cate clipsuri am rupt ieri la unul din 2017?

Multe.

Link to comment
Share on other sites

Evita sa cumperi masini daca in anunt sunt greseli - daca a trecut 120cp aiurea sunt sigur ca si numarul de km nu este real. Acesta este anuntul tipic ce se adreseaza necunoscatorilor, tocmai pe asta se bazeaza si proprietarul ... poate prinde pe unul care nu se pricepe si nu da importanta la detalii. Fugi cat poti de anunturi de genul acesta, sigur ascunde si alte capcane.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mulțumesc. 

Am să mă reorienteaz.

Per total nu se merită,trebuie să îmi regândeasc optiunile,eventual mai stau pe tușe până apare ceva interesant .

Are cineva un smart 1.5 cdi ?:))))

Până găsesc una care să merite 6000 cum cere tipul acela 

Mulțumesc 

Edited by Mihai010189
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.