Jump to content

Sfat achizitie F10 LCI


pvsilviu

Recommended Posts

Joi merg sa o iau, miercuri dupa amiaza sosesc nr rosii. Se pare ca e aglomeratie la inmatriculari in Bucuresti. Costul nr rosii pe 60 zile si asigurarea aferenta sunt din partea lor. Nu am stiut ca dureaza atat, optam pentru platforma, la Craiova sigur mergea mai repede. 

Masina am achitat-o integral de 2 saptamani. 

Link to comment
Share on other sites

In ziua platii am negociat cei 800 euro, de la 31500 la 30700. Avea nevoie pt target, agentul respectiv, era sfarsit de luna (27.11.2023).

Sunt cam aglomerat pe la munca, nu ma deranjeaza timpul mare de asteptare, fii-miu, in schimb, a facut spume, :).

Cand am timp, ma delectez pe mobile.de, cu modele de e46 325i coupe, cine stie? 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sskkaa said:

Din moment ce pe masina/vin ti s-au emis numere finale, cele rosii mai au valabilitate? Daca te verifica Polita in baza de date, cu ce numere apare masina dupa vin? 😄 ca nu pot fi amandoua...

Chiar daca ti-au emis numere negre iar cele rosii mai au valabilitate inca o lună(cu asigurare cu tot)eu cred ca mai poți umbla cu cele rosii.Daca te opreste poliția îi prezinți autorizația de la nr.rosii.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ADRIAN HD said:

Chiar daca ti-au emis numere negre iar cele rosii mai au valabilitate inca o lună(cu asigurare cu tot)eu cred ca mai poți umbla cu cele rosii.Daca te opreste poliția îi prezinți autorizația de la nr.rosii.

Asigurarea e valabila. Numerele rosii au ajuns prin posta la sediul firmei. Puteam fi plecat. Nu au cum sa comenteze. Dureaza pana ajung sa le iau si sa la montez, nu e problema lor. Autorizatia provizorie este valabila 3 luni.

Link to comment
Share on other sites

Masina e super, soferul, adica eu, azi, nu.

Am reusit performanta sa o lovesc, din vina mea. Primul dosar de dauna din cariera, asa, s-a mai intamplat sa ating alte masini, dar fara sa fie nevoie de amiabila.

Bot lung, vizibilitate aproape 0, sofer aiurit, reteta perfecta.

IMG-20231217-WA0004.jpeg

Bara pare ok, nu e sparta, farul are sticla zob, dar, perfect functional. Nu stiu ce o fi pe sub bara. In locul sticlei sparte am pus o folie, maine vedem ce zic cei de la service

  • Sad 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, pvsilviu said:

Ieseam dintr-o parcare mica, prin cartier, intr-o strada cu sens unic, plina de masini parcate, nu am vazut o skoda gri si am sters-o. Asta e. Ghinion.

Eu m-am consolat deja.

Au, pare rau... dar se repara, important e ca toata lumea e bine.

Daca te consoleaza, nu esti singurul care se lupta cu botul lung a la BMW. Am avut nenumarate ocazii unde era sa fac ca tine strict din cauza vizibilitatii scazute si a botului lung... 😞

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Da, stiu ca se face, doar ca nici nu prea am apucat sa ne bucuram de ea. In fine.

Pana deschid un topic, scurta descriere:

Masina este, evident, top. Ma gandeam, inainte, insa mi-a depasit asteptarile.

116k km, revizie facuta de tiriac, ulei filyre baterie si placute de frana, fata spate. TEXTAR! Dai in frane la peste 120 km/h si trepideaza. Vor trebui schimbate bujiile si lichidul de frana. Si uleiul la cutie, zic eu.

Are 2 randuri de jante, 2 de anvelope, pirelli, 245 45 18, toate. Dot iarna, 11.2022, dot vara, 2023, sunt noi toate. Jantele, mai ales cele de iarna, mici julituri, merg asa, deocamdata, nu-i problema.

 

 

Nu mi-e clar cum si daca functioneaza evacuarea din dreapta. O fi blocata, cum era la 325xi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.