Jump to content

topicul lui edit si al oricui despre bemveuri...


edit

Recommended Posts

57 minutes ago, arnx said:

Vezi ca a scos mercedes E 53 AMG dar tot cu niste baterii prin portbagaj dar si asa cred ca sare pretu de G60 full.

e hibrid, scump, fara porbagaj, cu masa mare si necesita a fi incarcat la priza, purtator de balast fara valoare pt mine.

pleaca de la 120.000

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, edit said:

::))))

de asta imi place acest forum. delirul este acceptat.

la un moment dat imi uram audili din cauza forumului ala de retardati. mi-au inchis topicul, ca din ce cauza eu imi criticam masina ?! cum ar veni, ei erau nemultimiti ca eu eram nemultumit ca sistemul de operare nu mi se pare intuitiv prin raport cu ID6 de pe G30, de exemplu.

ei erau suparati ca mie nu imi place propria masina, nu masina lor :)))))

Aceeasi mentalitate nazista este si pe vwforum, unde pentru 2 glume ironice ( fara jigniri sau atacuri personale ) mi s-a blocat contul... csf, n-ai csf...

46 minutes ago, Romulus said:

doar pentru ca probabil ai folosit un limbaj care nu este acceptat in public, altfel nu cred. Daca spui decent o asa chestie, nu te cenzureaza nimeni.

Pe alte forumuri e rau rau, aici e lux 😄 Aici mai poti glumi, fara sa-ti taie cineva mana cu care tastezi.

23 hours ago, edit said:

oricum, m-am tot foit, am intors pe toate partile, si nu merita sa imi urc 70 de insi in cap pt o masina. ma multumesc si cu G60 40xi, o fac full si gata. apropo, ce ma ingrijoreaza este faptul ca deocamdata nu este disponibil pt a fi comandat motorul 40i pe G60. ceea ce ma ingrijoreaza si mai mult este ca seria 7 G70 face in aprilie 2 ani de cand e pe piata si nu are inca acest motor in dotare. nu are nimic, de altfel, exceptand un diesel iar restul sunt toate hibrid plug in.

eu mai am ragaz pana in noiembrie pt o potentiala comanda.

Alte optiuni nu mai ai pe lista? stiu ca ai Grecale, dar inca un SUV nu te-ar hairstyliza?

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
44 minutes ago, sskkaa said:

 

Alte optiuni nu mai ai pe lista? stiu ca ai Grecale, dar inca un SUV nu te-ar hairstyliza?

nu mai vreau inca un suv. suv-urile nu mi-au placut niciodata si nu or sa imi placa, insa ca a 2-a masina am luat grecale ca nu avea sens inca un sedan.

am mai multe pe lista:

best buy este 540xi si din rationamentul pret de lista mic +discount...am un feeling ca acest motor nu va fi pus pe seria 5 pt ca, asa cum spuneam, seria 7 are acusica 2 ani si nu exista acest motor. in state exista 530xi si 540xi de luni de zile. apropo @Romulus, poti intreba pe la relatiile tale? desi S klasse si E klasse au un motor echivalent, 450-ul, si e anormal ca bmw sa nu aiba pe sedanuri.

E450-ul, insa pleaca de sus ca pret si nu se acorda decat discount simbolic. efectiv nu merita prin raport cu un 540xi.

imi place (insa este irelevant ca imi place) panamera 4 insa este exagerat de scumpa. imi mai place si S450 swb, insa tot exagerat de scump (mai ieftin cu 5% ca panamera 4 in echipare aprox similara). astea 2 sunt nepurtatoare de discount, ceva simbolic la fel ca si la E.

la A6 nu exista model nou in orizontul de timp necesar mie.

 

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

Boss, daca tot esti asa smecher la firma si aproape de neinlocuit, eu zic sa intinzi coarda sa iei ce masina iti place, daca totusi bugetul e super permisiv ( atat incat sa incapa si o Panarama de Porsche )

Daca tot n-o platesti din banii tai, si te rup aia in doo, vorba aia, macar sa plangi intr-un Porsche 😄 sau E450, sau ce-o fi... e asa important discountul? Ai buget fix fix?

Nu vreau sa zic nimic de vreo alternativa ca Jaguar XF ( ca tot iti plac exoticele si raritatile pentru Mazeratti ) sau poate un Volvo S90... gen, Eugen.

Edited by sskkaa
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Nu sunt smecher deloc. Dau cu mopul dupa prosti si asta o stiu si ei. Sunt efectiv un lautar, care trebuie sa improvizeze pt a scoate un rezultat dorit

Nu am un buget. E pe negociere, argumente, scandal, amenintare ca plec acasa sa ma culc si imi deschid telefonul la loc la 1 ianuarie anul viitor, ca treaba pe anul asta deja o am incheiata de la 1 martie cu o depasire de 40%. Si pe apropuri pe fata ca plec la aia de care le e frica lor si ii las in curul gol.

E important discountul pt ca scandalul pe care il fac sa fie cat mai mic :))).

Cam asta e situatia.

Edited by edit
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
32 minutes ago, Mircea-Si said:

My company car skoda octavia 1.6 tdi- they see me rollin', they hatein'

intre aprilie 2015-2017 am avut o jetta, 2.0tdi 110cp. masina noua. in martie 2017 a venit G30-ul si in martie 2021 A6.

2010-2015 un Vectra C, din 2008, cdti 1.9 100cp, preluata de la un coleg pe la 50.000 parca si dusa pe la 170.000

2008-2009 un megane 2, 1.5dci-80cp, fabricat in 2004. tot asa, de la un lingau.

2008-A4 B8 pt 7 luni. a venit criza, harbul inapoi la leasing

2007-2008 un opel astra G  care s-a fabricat in polonia in paralel cu astra H. a fost noua masina

2004-2007 opel corsa C din 2002  preluata pe la 70k si dusa la 170k

2003-2004 fiesta de prin 94, pe carburator, coupe ::))))), exotica, cum ar veni

 

 

43 minutes ago, sskkaa said:

 

Nu vreau sa zic nimic de vreo alternativa ca Jaguar XF ( ca tot iti plac exoticele si raritatile pentru Mazeratti ) sau poate un Volvo S90... gen, Eugen.

downgrade-uri, cum ar veni. masini de epoca vechi de 8-9 ani depasite tehnic, estetic etc.

am luat in calcul XF-ul ala cand am comandat G30 in dec 2016

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

Anul acesta inchei si eu leasingul la skoda, sa vad ce-mi aproba si mie head office-ul, M-as baga sa iau eu ceva pe leasing si sa plateasca firma tot, dau si eu un avans de 20.000 si restul firma. BMW desigur

Poate ma trezesc cu abonament la autobuz :))))))))))

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

  • Romulus changed the title to topicul lui edit si al oricui despre bemveuri...
1 minute ago, edit said:

Eu am vrut sa fiu. Nu ai vrut tu. :))))

Doar nu te durea mana sa fi scris ce te rugasem

Nu reactionez bine la santaj. 🤑

Era ca si cum ai scoate o bancnota la cersetorul de la colt dar inainte i-ai spune sa danseze doar ca sa-l umilesti. 

Dance Dancing GIF by AFV Pets

esti de-al nostru si nu ne suparam, dar cu santajul nu sunt prieten si aia era o chestie serioasa. "mnoh asa bre ca mie nu-mi plac glumele proaste", asta in caz ca stii bancul.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, edit said:

Si eu sunt pe bimmerpost. Ce ai pus tu acolo e valabil pt SUA

Nu va fi pe Europa motorul de 3 litri benzina, imi aduc aminte ca am vazut un topic cu ceva vreme in urma legat de asta. V8-ul de pe M550I sau M60I cum i-ar mai fi zis acum nici pomeneala nici in State si nici in restul lumii.

 

Pot cauta topicul asta intr-una din zile daca nu ai incredere in ce zic sau il poti cauta singur pe bimmerpost. Era un topic legat de modelele de pe G60 sau ceva de genul asta.

Edited by RedCap
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Romulus said:

Mie ID7 cu mici exceptii mi se pare misto. Nu mi-a placut ID8 si ID8.5 nu am vazut decat putin timp in iX.

:)) ție nu ți a plăcut ceva mai nou pentru ca nu ai tu 😵‍💫🤣

 

9 hours ago, Mircea-Si said:

Lasa ca si eu aici am fost cenzurat pt ca am zis ca astia cu electrice/ hibride sunt mocangii , daca nu dadea statul prima ei tot diesel isi luau :))))))))))))

Si eu as fi vrut sa fiu mocangiu cu tichetul rabla de 10K… dar nu mai exista, nu mai iau :)).

Acum mă gândesc să fiu mocangiu pe viitor cu ceva Eco motor 3.0 minim și 10 km electrici, sperăm să nu se întoarcă statul aici cu impozitul. 

Link to comment
Share on other sites

Nu știu.. făceam misto de treaba asta cu hibridele cu motoare mari care au o baterie de 50 km range, care îți permite de fapt să nu plătești impozitul de 3.000 anual, noxe oricum la greu și cu hibridele astea eco de 3.0 benzina. 
 

Eram ironic.

bdaea493-026b-4796-88c5-c1f1a498a9ea.jpeg

Edited by WIN60
  • Thanks 1
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, edit said:

intre aprilie 2015-2017 am avut o jetta, 2.0tdi 110cp. masina noua. in martie 2017 a venit G30-ul si in martie 2021 A6.

2010-2015 un Vectra C, din 2008, cdti 1.9 100cp, preluata de la un coleg pe la 50.000 parca si dusa pe la 170.000

2008-2009 un megane 2, 1.5dci-80cp, fabricat in 2004. tot asa, de la un lingau.

2008-A4 B8 pt 7 luni. a venit criza, harbul inapoi la leasing

2007-2008 un opel astra G  care s-a fabricat in polonia in paralel cu astra H. a fost noua masina

2004-2007 opel corsa C din 2002  preluata pe la 70k si dusa la 170k

2003-2004 fiesta de prin 94, pe carburator, coupe ::))))), exotica, cum ar veni

 

 

downgrade-uri, cum ar veni. masini de epoca vechi de 8-9 ani depasite tehnic, estetic etc.

am luat in calcul XF-ul ala cand am comandat G30 in dec 2016

image.jpeg.9cc0271b79569e34949e96e1b5abcf4d.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.