Jump to content

Viteza maxima atinsa


alex230ro

Recommended Posts

  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu n-am depasit 200 am mers cu 190 sibiu cluj e o portiune dreapta langa aiud si am vrut sa vad cum e cu 200 dar vb lu cotti s-a terminat tarlaua pana sa prind eu 200 :blink:) oricum in general conduc precaut ,pt ca vreau sa conduc tot eu la intoarcere si nu un sofer de ambulanta sau ... :))
Link to comment
Share on other sites

eu n-am depasit 200 am mers cu 190 sibiu cluj e o portiune dreapta langa aiud si am vrut sa vad cum e cu 200 dar vb lu cotti s-a terminat tarlaua pana sa prind eu 200 :blink:) oricum in general conduc precaut ,pt ca vreau sa conduc tot eu la intoarcere si nu un sofer de ambulanta sau ... :))

68387[/snapback]

Foarte bine,eu am fost pe autostrada soarelui si sincer la 250km/h m-am intrebat:asta e 250???doar atit?nam avut nici un fel de senzatie tare...masina se aseza impecabil pe drum,fara mare zgomot de rulaj sau vint..

Link to comment
Share on other sites

pai sa vedem dupa kilometrajul masini 230Km/h pe A2 cu 320D

210Km/h acum 3 ani dupa Fetesti cu un 323I ursulet din '84 proprietate pe atunci , intre timp sa vandut

200Km/h renault laguna pe A1

aceste date sunt de pe kilometraje

oficiala cu poza si incontestabila intre tandarei si giurgeni pe 15.01.2006 cu bmw-ul din dotare 186Km/h inregistrat de aparatu radar si ramas fara permis.:blink: momentan pieton pierd vremea pe forum :)

Link to comment
Share on other sites

Viteza costa  :) Am resetat Journey computeru si dupa vreo 8 km de rulat la 250km/h+ arata 20%,alta idee uitate la turatie!250km/h cu 3500rpm!!si mai am pina la 4500 incolo

68378[/snapback]

 

m'am uitat de prima data.... si am ramas surprins ca mai aveai ahahaaaa gramada turatie !!! oricum cre ca erai si cu piciorul prins pe acceleratie ..... la diesel 20% .... sau cine stie..... eu la 180-200 la ora nu cre ca imi ia peste 12-14 pe ceas..... sau ma insel..??? adevarul e ca in ultima vreme am cam mers autostrada cu peste 160 la ora si tot maplictiseam :blink: ... la 180 la ora e chiar ok masina e chiar stabila (noroc ca am schimbat amortizoarele :) )

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

m'am uitat de prima data.... si am ramas surprins ca mai aveai ahahaaaa gramada turatie !!! oricum cre ca erai si cu piciorul prins pe acceleratie ..... la diesel 20% .... sau cine stie..... eu la 180-200 la ora nu cre ca imi ia peste 12-14)

68661[/snapback]

Eram in plina acceleratie,poza sa facut la 250km/h dar am luat mai mult (pe ceas)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mai rar sa vezi masini care alerga exact cat arata in bord,din cauza asta respect si mercedes-ul,dar ador bmw-ul.... :blink:

76320[/snapback]

 

Al meu BMW E39 530i Steptronic are pe bord doar 240, dar prinde 244 ! Am mers si acul de la vitozometru trecuse peste gradatia maxima de 240.

Edited by paul
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nu sunt diferit, sunt realist..

 

nu te inteleg cum poti sa zici ca un motor de 1.6 trage fara probleme pana la 190..

:blink:

 

am mai avut noi discutia asta pe messenger...

 

eu te intreb ceva.. cu cate masini ai mai mers cu viteze din astea?

42670[/snapback]

 

 

am mers eu cu 316ti automatic 210 km/h cand am cump din germania :)

Link to comment
Share on other sites

210 Km/h Subaru Outback 3.0d (benzina)

210 Km/h BMW X3 3.0d (diesel)

 

Ambele viteze pe autostrada soarelui si e max cat duce masina....

75767[/snapback]

 

 

200 km/h cu a 4-a x3 3.0i 2005 ...cutie manuala p pitesti-bucuresti :blink:

Link to comment
Share on other sites

225 km/h,intre Kogalniceanu si Ovidiu,cred ca mai mergea un pic dar mi-a fost cam teama.Viteza asta in conditiile in care aveam cauciucuri de iarna(pt zapada!) si nu aveam jante din aliaj.Masina este 730i din 1994,V8 220CP.Acceptabil pt o masina care are 12 ani si 2 tone.Bafta!
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.