Jump to content

Viteza maxima atinsa


alex230ro

Recommended Posts

  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am atins 210 acum o saptamana pe bucuresti-ciulnita... nu stiu dak mai putea (poate un pic) ... insa ...mergeam intr'o continua curba la stanga ..... si mi'era teama oarecum...

 

apropo: am cauciucuri cu indice ZR ce inseamna ???

Link to comment
Share on other sites

ca sunt rele.. :)

49637[/snapback]

 

nu pe bune .... ZR parca scria in cartea masinii "uber 310kmh" adika pana la 310 ?? :blink: :)

 

oricum cand oi atinge eu 310 cu 320d ...... cred ca la vale, lansat de pe everest... in cadere directa catre groapa marianelor :)

 

merg bineeeeeee foc ..... inainte cu alea de iarna mi'era frica sa'i dau 200.....

 

eu sunt pe invers...... vine iarna imi iau cauciucuri de uscat...si vara d'alea de iarna :)

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

nu am mers (cred ca) niciodata peste 220-230.... cum e la 250 ?:blink:))

 

am un amic cu c-klasse 320 dar a mers cu 250 cand era singur pe autostrada !

 

apropo am mers cu 205-210 cu bunica'mea pe autostrada.... dak pana la 150 mai zicea ce zice.... dupa ... a tacut !!

Link to comment
Share on other sites

am ajuns si eu 200km/h pe autostrada soarelui cu 316i e46 - 1999 ...si 220km/h pe soseaua bucuresti-giurgiu si din nou autostrada soarelui (asta vara) cu 320d e46 - 2002... sincer cred ca mai urca un pic peste ...(5-10km/h max.) dar n-am vrut decit sa vad acul la 220km/h ...si asta cu cauciucurile scrise in brif!(205/55R16)

 

Oricum cea mai tare senzatie am avut-o acum vreo 10 ani in Mamaia (pe soseaua dintre Constanta si Mamaia care inainte nu avea sensurile alea giratorii)... cu un 320 rechin din 1979 motor: 6 cil./linie carburator ... am ajuns la incredibila viteza de 180km/h si am trecut pe contra-sens pe linga Porsche Carrera... nu stiu ce fata o fi facut ala de la volanul Porsche-lui dar as fi fost curios sa-l vad. Oricum facea ca toate alea masina, ziceai ca decoleaza... si totusi volanul a trepiedat cam pina pe la 140-150km/h, dupa aia nu se mai simtea nimic decit mult zgomot...

Edited by sarpe74
Link to comment
Share on other sites

fratzilor azi am vazut lumina, 335km/h imi arata pe GPS si acu era peste 300km/h la bord, din pacate nu cu masina mea, seara asta pe la vro 1juma noaptea nici o masina pe autostrada luminata perfect am decis sa imi iau inima in dintzi si sa ii cer la Brian masina, el peste 280 nu a trecut cu ea ca a zis ca vede linii si ii frica. Deci holly shit! mam simtzit ca un pustan de 16 ani la care ii apare in fatza tipa aia din Penthouse cu care ishi facea l43a insa acu ii face cu ochiu :blink:

 

Impresii? odata ce treci de 270 parca in faza nu mai vezi lateral mult, devine o liniste deplina (cel putizn pentru mine lol) si dupa ce am trecut de 320 miera frica sa ma uit la GPS :) ultima glimpsa a fost 335km/h apoi am ridicat picioru de pe acceleratzie si am ajuns pe la vro 120km/h ..... parca mergeam pe picioare sau cu 50km/h.

 

Masina era spuper stabila si nam simtzit nici o trepidatzie sau ceva aiurea, stergatoarele au inceput sa fluture putzin de la 280 si de la 300 in sus se prelingea apa din alea care arunca apa pe parbriz sa il stearga (habar nam de ce, nici un buton nam apsat). Auzeam cum uruia putzin eleronul din spate, cred ca fara el poate mere mai mult, eram numai la 8000 rpm si mai aveam pana la 9000rpm.

 

Oh ... masina e Nissan Skyline HR33 GT-R, 560kw la toate 4 rotzi, RB30 block bored to 3.3litri, Trust T88-34D turbo, suspensie toata de la Tanabe, si rotzi de la Volk racing ..... i love the wheels! o roata de 17" fara cauciuc are sub juma de kil :)

Link to comment
Share on other sites

sincer nu stiu prea multa adrenalina de inainte sa intru pe autostrada, zburam cu 90km/h prin roundabouturi..... un indiciu e la 140km/h iam dat max boost (18psi) si am forjato si am simtzit cum am pierdut putzina tractziune si cand mam uitat jos aveam 220 oricum toata chestia nu a durat 5min
Link to comment
Share on other sites

Aici ai dat-o`n bara!!

 

Am un film pe HDD cu un 850csi sau i nush care accelereaza de la 270 la 300 km/h in 2 minute(pacat ca e prea mare sa-l pun aici),gandeshte-te cat ar mai trebui pana la 340 sau cat ai scris tu acolo

 

Nici faza cu foarte stabil nu o cred ,nici o masina nu e stabila la asa viteze,de ex

la BMW asta tremura destul de mult volanul si il tzinea ala de cred ca 2 saptamani

nu a mai putut tine nimik in mana.

 

Apoi de 560kw sau cat ai scris ,nu am cuvinte sa explic ce cred

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.