Jump to content

pro si contra iDrive


alex

Va place iDrive?  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Toata lumea vorbeste la modul negativ pt ca marea majoritate invata greu si sa scrie un SMS pe telefonul mobil ce sa mai vorbim de Phone Options, daramite despre ditai beleaua, iDrive, am umblat umpic o data pe iDrive, si pe chestia de la Audi nu mai stiu cum ii spune, sunt putin diferite intre ele si putin diferite si de un telefon si chiar si de Windows, dar logica e foarte asemanatoare, si chiar nu pricep ce e rau chiar daca nu sti sa umbli la el si totusi il ai?!? e ceva chiar frumos in orice masina. Se gaseste pana la urma un membru al familiei care sa stie ce e cu el.

 

Oricum si eu am umblat destul de greu, dar am stat maxim 5 minute, nici nu mai tin minte ce culori erau, dar si cu noul meu telefon m-am acomodat cu toate optiunile in 3 zile, asa ca si cu un iDrive mi-ar trebui cel putin la fel de mult ca sa zic "asta e ceva banal" Pana atunci nici nu stiu ce are in el in afara de ce am vazut atunci, si aia doar ce-mi mai aduc aminte.

 

Bafta

Link to comment
Share on other sites

iDrive-ul e probabil cel mai bun lucru care i s-a intamplat unui BMW in ultimul timp. E BETON! Ca apar tot felul de papagali care nu sunt in stare, vorba cuiva, sa citeasca un SMS pe telefonul mobil.. asta e partea a doua.

 

Despre partea cu consumabilele... Eu am schimbat la E60-ul meu placutele frana spate la 17.000 km. Asta pt ca imi spunea iDriveul. Daca ma uit la ele (le am prin portbagaj).. imi e greu sa le diferentiez de unele noi. Sunt fff putin uzate. Nu inteleg de ce m-a pus sa le schimb... Whatever. Off topic :blink:

Link to comment
Share on other sites

nu l-am folosit

mi se pare foarte bun  :blink: ....dar......cam greu de utilizat (prea multe comenzi) :)

oricum am auzit ca pe seria 5 au simplificat foarte mult acest sistem

3968[/snapback]

 

E chiar foarte usor de folosit. Trebuie doar sa incerci si nu ti se va parea greu sau complicat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
iDrive-ul e probabil cel mai bun lucru care i s-a intamplat unui BMW in ultimul timp. E BETON! Ca apar tot felul de papagali care nu sunt in stare, vorba cuiva, sa citeasca un SMS pe telefonul mobil.. asta e partea a doua.

 

Despre partea cu consumabilele... Eu am schimbat la E60-ul meu placutele frana spate la 17.000 km. Asta pt ca imi spunea iDriveul. Daca ma uit la ele (le am prin portbagaj).. imi e greu sa le diferentiez de unele noi. Sunt fff putin uzate. Nu inteleg de ce m-a pus sa le schimb... Whatever. Off topic :)

la placutele tale trebuia doar sa pui un senzor nou si sa resetezi manual, partea unde iti zicea ca ai nevoie de schimb de placute. se face din butonul aflat in capatul manetei de semnalizare dupa ce se instaleaza noul senzor

Daca senzorul se rupe, check control ul intelege ca placutele sunt duse chiar daca nu e asa, se mai intampla si cand cineva incearca sa reseteze reviziile la placute si senzorul e deja in parte tocit

Edited by livio
Link to comment
Share on other sites

1.I drive-ul ofera optiuni de configurare destul de detaliate si complexe, optiuni care nu ar putea fi accesate in mod normal numai din butoane sau ar trebui un bord de avion.

 

2. cu ecranul mare de 8.8" efectul vizual este de vis. Orice maisna in care ma urc si care nu are ecran mi se pare "muta", saraca, incompleta...

 

3. de invatat se invata cum sa controlezi I-drive in maxim 10 zile de cand ai masina iar meniurile ca sa ajungi in fiecare coltisor si sa nu te ratacesti deloc iti poate lua si cateva luni. Dar nu e bai, toate se invata

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.