Jump to content

Zagarietura cu cheia


bandydo

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

daca dai cu mana peste ea si nu se simte, va iesi la polish fara probleme. daca este adanca, ma tem ca doar prin revopsire :)

 

vazusem mai demult la tv o reclama la un fel de creion asa la culoarea masinii, care umplea practic zgarietura. apoi cu un polish cred ca nu se mai vedea nimic. din pacate nu am vazut asa ceva pe la noi :-s

Link to comment
Share on other sites

ii faci vecinului o programare .... maine dimineata o sa fii in coma :) si rezolvi treaba sau mai bine te duci la politie acum depinde cum s-a intamplat...

 

pai tu crezi ca el stie exact care vecin? nu poate sa-i ia pe toti la macel

Link to comment
Share on other sites

Salut, poate cineva sa imi dea un sfat cu ce pot "scoare" o zgarietura facuta de un vecin amabil cu cheia..nu este foarte adanca dar tine toata partea dreapta..multumesc

 

Ma intereseaza/framanta si pe mine problema asta de ceva timp si inca nu am gasit o rezolvare multumitoare (alta decat revopsire pe CASCO). Daca reusesti ceva cu zgarietura sau gasesti pe cineva care stie sau o poate face, sunt si eu interesat. Multumiri

Link to comment
Share on other sites

Nu merita sa o vopsesti, mai ales ca este superficiala. Maine poate ti-o zgarie din nou ...

si eu am patit la fel, tot un vecin "binevoitor" mi-a indoit(ustensila gen clesti, patent) efectiv nervura de la aripa dreapta fata si se apucase si la cea din stanga insa probail ceva l-a speriat. Nu am avut decat sa schimb aripa si s-o vopsesc. Am fost si la politie, s-a intocmit un raport insa asta e tot ce iti poate face mai mult de atat...cred ca singura posibilitate de evitare este sa iti pui alarma cu senzor de perimetru sau o camera care sa il surprinda in fapt pe vecin. Casco nu plateste pentru actele de vandalism decat daca ai trecut la incheierea asigurarii aceasta clauza, ca sa te folosesti de ea trebui sa mentionezi in declaratia de la politie ca ai gasit-o lovita in parcare. Credeam ca gesturile astea au disparut insa vad ca suntem multi care am trecut prin aceasta situatie...pacat :). Oricum daca l-as prinde in fapt cred ca l-as nenoroci pe un "om" ca asta...

Link to comment
Share on other sites

ii faci vecinului o programare .... maine dimineata o sa fii in coma :) si rezolvi treaba sau mai bine te duci la politie acum depinde cum s-a intamplat...

 

pai tu crezi ca el stie exact care vecin? nu poate sa-i ia pe toti la macel

 

bine ca n-a fost cu cuiul vandalizat

 

bun "pontul" cu corectorul

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Puteti comanda creion corector cu vopsea, original bmw, ca pe oricare piesa.

Gasiti in link-ul http://bmwfans.info/accessories/mg-83/ill-83_0253/ codurile pentru creioanele corectoare.

Cand comandati, sa stiti codul culorii masinii. De ex. la mine, titansilber metalic 354. In link-ul de mai sus,

codul culorii apare in coloana Supplement (2x12ML xxx - xxx-codul culorii).

Sper sa va fie de folos. Sau si mai bine ar fi sa nu ne trebuiasaca de loc... :)

O zi buna!

Edited by ionut_doc
Link to comment
Share on other sites

Pot confirma si eu ca exista la reprezentantele BMW - kit (vopsea 1 tub + lac 1 tub) special pentru fiecare culoare. Eu am cumparat 1 kit din germania. Dar gasesti sigur si la Bavaria sau MHS.

In germania iti pot spune ca a fost in jur de 20 Euro parca.. Ceva de genul...

 

Sper ca evenimentele de genul celui pe care l-ai avut tu sa dispara.. Eu nu am patit-o dar stiu multi oameni care au patit-o cu masini normale (nu super masini) si asta in conditiile in care nu au nici o problema cu nimeni din zona in care locuiesc (nu au dusmani, nu s-au certat vreodata cu nimeni)..

 

Numai bine...

Link to comment
Share on other sites

Ma indoiesc ca o zgarietura cu cheia facuta intentionat sa fie de suprafata si data asa , de ochii lume.....cu siguranta e adanca fiindca altcumva romanu prost(cel care a zgariat-o) nu se simte bine si asa stie el ca e normal sa faca.

 

Dupa parerea mea nu are rost sa o carpesti pe ici pe colo , daca vrei neaparat sa o faci , vopsit . Daca nu , las-o asa !

 

P.S. Gandeste-te si la varianta in caz ca o vopsesti si va arata ca noua , acel vecin sa fie invidios si sa se razbune din nou.....atunci e chiar nasol !

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Puteti comanda creion corector cu vopsea, original bmw, ca pe oricare piesa.

Gasiti in link-ul http://bmwfans.info/accessories/mg-83/ill-83_0253/ codurile pentru creioanele corectoare.

Cand comandati, sa stiti codul culorii masinii. De ex. la mine, titansilber metalic 354. In link-ul de mai sus,

codul culorii apare in coloana Supplement (2x12ML xxx - xxx-codul culorii).

Sper sa va fie de folos. Sau si mai bine ar fi sa nu ne trebuiasaca de loc... :)

O zi buna!

 

 

Creioanele de genul asta merg si pe fusta (cum se spune)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.