Jump to content

bmw e36 320i


calinbmw2000

Recommended Posts

Bine vam gasit iubitori ai marci BMW,sunt un mare fan al acestui forum si am inceput sa citesc probleme si rezolvari legate de aceasta marca cu mult timp inainte sa-mi cumpar masina care este un vis indeplinit si pentru care am facut mai multe sacrifici .Masina am luat-o din DE anul trecut prin august si m-am gandit sa ii dedic un topic intr-o mare familie.

 

Cateva detali.

E36, 320i 150cp

An 1997

Dubluclimatronic

Volan si schimbator imbracate in piele

La cumparare avea 130k km (reali sau nu habar nu am dar oricum este intr-o stare impecabila)

Si restul dotarilor ce le au majoritatea e36(ABS,ASC ,GEAMURI PE FATA SI OGLINZI ELECTRICE)

 

Poze o sa postez maine .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

super masina, foarte frumos motorul rar pisici cu asa curate ....ca sfat fa ceva cu semnul ala de M din spatele masinii ca da ca naiba !

 

 

 

 

Multumesc pentru aprecieri, masina chiar este intr-o stare tehnica si estetica foarte buna,

Singura problema ce o am este la servo -directie de la un timp in a inceput sa-mi faca volanul pana in 2mii de ture ca volanele alea ce se pun la jocurile de pe calculator (are un zgomot ciudat cand sta pe loc iar zgomotul se aude mai tare cand rotesc volanul si se simnte o usoara vibratie involan) cred ca sa dus servo :)

.

 

Iar semnul de M o sa-l scot m-am gandit si eu la asta dar nu stiu cu ce sa-l scot fara sa las semne pe vopsea :)

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa ! ptr un model stock, ingrijita, bravo! s-o stapanesti sanatos.

Deja vad ca ai inceput sa lucrezi la ea semnalizari albe de M, mai ai pe spate lampile, dar vezi ca alea sunt ceva mai scumpe, undeva in jur de 250 ron bucata pe aftermarket.

 

Ideea e sa vrei sa faci ceva din ea.

 

S-o conduci cu placere si fara incidente!

 

numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru aprecieri baieti .

@vodafone, daca si tu esti din lugoj sa facem cumva sa ne intalnim mai schimbam o vorba ,o parere mai ales ca sunt un fan al modelelor din anii 80' :)

 

@ct-xx-cda , Intradevar am inceput cu usoare modificari estetice care vor continua pentru ca la masina tin foarte mult .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Foarte ingrijita masina! S-o stapanesti sanatos! As vrea si eu acelasi lucru care l-a cerut si colegul in postul anterior cu al doilea model de jante, eu le am pe 15", iar modelul celalat am gasit sa-l cumpar si este pe 16". La mine e si mai usor pentru ca este coborata chiar in realitate. Multumesc.

post-10728-1233791396_thumb.jpg

Edited by AlexPP
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pe cat de frumoasa a fost ''pisica''mea , pe atat de urata am reusit sa o fac . Din pacate am facut un accident cu ea .Am facut o depasire neregulaentara pe linie continua <_< si am lovit un vw golf 3 . Cu aproximativ o ora inainte de intapmplarea nefericita , am fost la vulcanizare sa-i schimb cauciucurile ,iar dupa ce am facut schimbul am zis sa merg in afara orasului spre Timisoara, sa vad cum au echilibrat jentile .La iesire din oras (poza6) am avut drum liber pe partea stanga si in fata 2 masini ....neobservand ca a doua masina din fata mea a semnalizat intrarea in peco,, m-am bagat in depasire , in momentul in care mi-a aparut golful in fata, efectuand un viraj la stanga...... singurul lucru ce am putut sa fac a fost sa evit un impact frontal.Dupa impact am trecut si cu partea stanga peste o bordura destul de inalta :)

 

 

Singurul lucru de care sunt fericit este ca nu a fost nimeni ranit .Si cu mine a fost cineva in masina (cu centura pusa) si in cealalta masina au fost 2 persoane.

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

Va spun sincer ca atunci cand ii vedeam pe alti ca depasesc pe linie continua , ii injuram si intrebam (na unde ii politia acuma ), si uite ca nu iti trebuie decat o secunda de neatentie.Singurul lucru la care ma gandesc acuma(cred ca nu dorm 3 nopti) ii ce sa-r fi intamplat daca ii loveam din plin.......Accidentul asta (primul in cinci ani de cand am carnet si am condus aproape zilnic de atunci) mi-a schimbat perspectiva fata de sofat.

Tot timpul ma credeam intr-un fel, un sofer foarte bun si imi imaginam ca nu am cum sa fac accident de acuma zece ani dar am realizat ca nu este asa.

 

As vrea ca si alti sa invete din greseala mea. Sfatul meu este ca zilnic cand va urcati la volan, sa va ganditi ca sanatatea si viata voastra cat si a,tuturor participantilor la trafic , atarna de un fir de ata ,si acel fir de ata nu trebuie bruscat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.