Jump to content

Donatii - daca doriti sa ajutati pe cineva,


Recommended Posts

Am vazut pe alte forumuri rubrica asta si mi-sa parut o idee buna. Daca are cineva pe acasa piese de diverse masini pe care nu le folositi la nimica si doar se pune prafu pe ele sau vreti sa le aruncati ar fi pacat.Ati putea sa le donati unui forumist si sa-l ajutati scotandu-l din dificultate.

 

nu e vorba de gerfried in nici unu din cazuri (nu e nr lui de tel). eu zic sa lasati omu in pace.. pana la urma "primu sosit primu servit" e treaba lui ce face cu ele.

daca s-a schimbat cumva scopul topicului, doar spuneti...si dispare.

 

@B.M.W.: si eu am 2 telefoane pentru 2 scopuri bine definite ale existentei mele cotidiene asa ca nu tine faza cu "nu raspunde nimeni, deci e ok". si nu, nu e treaba lui ce face cu ele atata timp cat el este ca bursa de marfuri aici pe forum. un scavanger tolerat prin nu stiu ce prisma.

 

@gerfried: gestul tau contravine multor norme, unele de baza, ale comunitatii clubului. este de-a dreptul incalificabil. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Brandex, cu parere de rau, te inteleg, dar primul venit e primul servit, nu il putem acuza pe B.M.W. ca nu s-a uitat la user intai. Dar recunosc ca este frustrant.

gerfried4you Tb sa recunosti ca e cam aiurea ca ai topicuri numai la mica publicitate si in moment in care ti-ai facut curat in garaj, ai decis sa le vinzi, nu sa le donezi. Topicul aici de fata tocmai de-aia a fost creat: cand iti faci curatenie prin garaj sa donezi ce ai pe acolo. Deci din punct de vedere moral, nu ar tb sa il folosesti, atata timp cat nu l-ai folosit cand ai avut ceva ce puteai dona. :)

 

Dar regula este primul venit/primul servit, nu putem acuma sa cautam userii, eventual si pe alte site-uri, sa vedem ce fac cu piesele. :)

 

gerfried4you fa si tu un gest si doneaza ceva de valoare similara si atunci clar isi da toata lumea seama ca esti bine intentionat. :blink: De asemenea niste poze cu e46 lovit te-ar ajuta sa arunci lumina peste problema. :)

Edited by SirAvalon
Link to comment
Share on other sites

Brandex, cu parere de rau, te inteleg, dar primul venit e primul servit, nu il putem acuza pe B.M.W. ca nu s-a uitat la user intai. Dar recunosc ca este frustrant.

gerfried4you Tb sa recunosti ca e cam aiurea ca ai topicuri numai la mica publicitate si in moment in care ti-ai facut curat in garaj, ai decis sa le vinzi, nu sa le donezi. Topicul aici de fata tocmai de-aia a fost creat: cand iti faci curatenie prin garaj sa donezi ce ai pe acolo. Deci din punct de vedere moral, nu ar tb sa il folosesti, atata timp cat nu l-ai folosit cand ai avut ceva ce puteai dona. :)

 

Dar regula este primul venit/primul servit, nu putem acuma sa cautam userii, eventual si pe alte site-uri, sa vedem ce fac cu piesele. :)

 

gerfried4you fa si tu un gest si doneaza ceva de valoare similara si atunci clar isi da toata lumea seama ca esti bine intentionat.  :blink: De asemenea niste poze cu e46 lovit te-ar ajuta sa arunci lumina peste problema.  :)

274054[/snapback]

 

 

topicuri am si la donatii,am avut si inca mai am discul fata ventilat ,cauciucul pe 16, cele 2 usi,lampile stock ,bandouri usi ,ceea ce am considerat eu ca este de donat ,insa nu a avut nimeni nevoie de ele,si am mai donat multe piese ,dupa cum a spus si 'cat' nu este nevoie sa dau anunt pe acest forum pt a demonstra ceva ,eu am donat ceea ce nu am mai avut nevoie si inca mai donez.

daca stau sa ma gandesc bine sunt multe persoane care nu au donat nimic insa au luat ceva de la cineva pe acest forum,si nu a mai facut nimeni scandal ,dar vad ca daca cineva cunoscut voua ,face scandal repede ii mai sariti in aparare si il sustineti ,cum ar fii cazul lui brandex.consider ca ma incadrez in acest topic in ideea ca am donat ceva ,inca mai donez ,nu vreau numai sa iau,si nu trebuie sa demonstrez nimanui nimic .iar telefoanele mele sunt 0724438095 // 0788999427

 

 

nu pot dona diferentia ,cardan ,contact ,mocheta de interior etc

Edited by gerfried4you
Link to comment
Share on other sites

daca s-a schimbat cumva scopul topicului, doar spuneti...si dispare.

 

@B.M.W.: si eu am 2 telefoane pentru 2 scopuri bine definite ale existentei mele cotidiene asa ca nu tine faza cu "nu raspunde nimeni, deci e ok". si nu, nu e treaba lui ce face cu ele atata timp cat el este ca bursa de marfuri aici pe forum. un scavanger tolerat prin nu stiu ce prisma.

 

@gerfried: gestul tau contravine multor norme, unele de baza, ale comunitatii clubului. este de-a dreptul incalificabil. :blink:

274053[/snapback]

 

 

vreau sa stiu si eu de ce gestul meu este incalificabil si de ce contravine acelor multe norme

Link to comment
Share on other sites

vreau sa stiu si eu de ce gestul meu este incalificabil si de ce contravine acelor multe norme

bina ca macar recunosti..ca nu-ti dai seama ca aici nu e mahalaua talciocului traditional, ci o formula umana complexa (forum) de interactiune in toate formele ei, e nasol. inseamna ca nu te regasesti printre motivele existentei acetui forum.

Link to comment
Share on other sites

bina ca macar recunosti..ca nu-ti dai seama ca aici nu e mahalaua talciocului traditional, ci o formula umana complexa (forum) de interactiune in toate formele ei, e nasol. inseamna ca nu te regasesti printre motivele existentei acetui forum.

274076[/snapback]

 

 

ok

nu-mi amintesc ca eu sa fi facut mahala ,sa comnetez aiurea ,sa ma iau de cineva fara sa-mi faca nimic ! atunici de ce nu-mi stergi contul si toate posturile ?si asta e la revedere

Link to comment
Share on other sites

donez si eu un set de placute+discuri pt BMW e39(spate).Placutele sunt noi nici nu au fost puse inca pe masina,iar discurile sunt uzate cam 60%.Le am si cele de pe fata dar nu le pot da pt ca sunt uzate neuniform si una dintre placute e rupta.Cine e interesat...mai sunt disponibil cca. 2 saptamani pt ca plec din tara pana in August

241787[/snapback]

 

Daca le mai ai disponibile da-mi un bip la 0724226239

Link to comment
Share on other sites

si sa nu uit.. rama metalica la panou clima si adaptor bmw to iso pt e39 pleaca la tzy77

 

repet .. in bucuresti mai ma deplasez daca e nevoie si e cazu dar nu ma complic sa trimit la posta

 

Merci

273918[/snapback]

 

Merci mult pentru produse, cel putin adaptorul e fortza !!!!!!!!!!! :blink: :) :)

super tare

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
una bucata bec xenon de e39, este cel original, nu are nimic, este in perfecta stare

cine il doreste sa dea un semn de viata

278646[/snapback]

 

Man daca se potrivesc si sant H7 as vrea eu (adica pe urs), k vreau sa vad cu s-ar vedea farurile mele cu xenon si fara, adica ma gandesc sa nu fie moft. Sa imi spui de unde esti si cum ne putem intalni. Sarumana' anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.