Jump to content

Cel mai frumos BMW


nightman

ce model va place ?  

1749 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Cei cu e38 sau alte modele care lipsesc incercati sa cititi tot ce scrie si aflati de ce nu e.

 

am citit ... pacat ca amesteci seria 5 cu seria 7

 

un E 34 nu o sa se compare niciodata cu E32, sau E39 cu E38 ...

 

prin urmare, raman la parerea ca puteai scoate din poll modele ca E28 sau E21 ... parerea mea

Link to comment
Share on other sites

parerea mea e ca e38 a fost si este cel mai frumos si elegant model :lol:

si eu subscriu la E38 :lol:

Si eu subscriu la e38,care nici macar nu exista in poll. :)

 

Da e frumoas nu zic nu, da tot de oficial pensionar arata. Cel putin asta e parerea mea. Tot e39 imi place mai mult. e38 parca e un lincon din ala cu care merg presedintii americani da impresia ca nu poti sa iei o curba stransa. Gusturi si gusturi.

E38 este mai lat cu 6 cm si mai scund cu 3 cm decat E39.Cum sa ti se para instabila in curbe o astfel de "placinta" de masina?!?

Link to comment
Share on other sites

parerea mea e ca e38 a fost si este cel mai frumos si elegant model :lol:

si eu subscriu la E38 :lol:

Si eu subscriu la e38,care nici macar nu exista in poll. :)

 

Da e frumoas nu zic nu, da tot de oficial pensionar arata. Cel putin asta e parerea mea. Tot e39 imi place mai mult. e38 parca e un lincon din ala cu care merg presedintii americani da impresia ca nu poti sa iei o curba stransa. Gusturi si gusturi.

E38 este mai lat cu 6 cm si mai scund cu 3 cm decat E39.Cum sa ti se para instabila in curbe o astfel de "placinta" de masina?!?

nu cred ca a vrut sa zica ca e instabila in curbe, mai degraba nu poate sa ia o curba stransa din cauza gabaritului. :)

Link to comment
Share on other sites

impaler vlad ai dreptate asta am vrut sa zic. deci uite ca sunt persoane care inteleg.

ionut nq nu stiu unde vezi tu ca am zis ca-i instabila. eventual incearca tu sa iei curba foarte strans si cu ceva viteza cu e38. la ce grea este te plictisesti si eventual mergi "doar drept" pana iese de pe drum. daca intelegi ce vreau sa zic. iar despre e38 nu am zis ca e urata dar nu e una din preferatele mele atata timp cat exista superbul e39. nu vreau sa iasa o polemica fara rost. daca cuiva i-i place un anume model e liber sa spuna ce crede despre el.

gata am inteles sunt multi care prefera e38 votati la "alta". ce atata discutie. daca cititi de la inceput intelegeti de ce am trecut doar modelele astea.

hai sa terminam cu micile contraziceri. nu exista modelul in lista atunci specificat aici care e preferatul vostru si votati la "alta". e ultima data cand spun asta ca nu vreau sa ne mai tot ciondanim fara rost. scuze daca am deranjat pe cineva.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate mie nu-mi apare optiunea de vot !

 

Cel mai tare exercitiu de design si imaginatie. De departe ! Masina vie de la BMW

Asta era un top de design nu "Hai sa ne votam masina"...

( pe care o avem sau pe care ne-o dorim...)

 

 

 

 

 

 

( E46 e o mizerie din toate punctele de vedere ! )

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

e greu de votat frumusetea unei masini, din perspectiva unora pasionati de aceasta.

de aceea eu cred ca majoritatea voteaza nu doar frumusetea ei dar si cu ce l-a marcat masina respectiva. ce simte el pentru masina.

 

daca vrem sa aflam strict din punct de vedere al frumusetii, cred ca topicul ar trebui adresat celor care nu indragesc aceasta marca,celor care ar vedea-o doar ca pe un obiect ce trebuie admirat.

 

in cazul asta, nu prea vad ce ar cauta X6 sau E92 in topul asta(in general modelele noi). ma rog frumusetea e oricum subiectiva.

 

cat despre modelele vechi, 507 de exemplu, da sunt intradevar extraordinare, dar din poze, e greu sa-ti dai seama exact ce exprima masina.

 

votat e39 (frumoase mi se mai par e46 coupe si CSI-ul desigur)

Link to comment
Share on other sites

ma refeream la lumina, care e prea tare in proiectoare 

 

probabil si din cauza ca ,poza este facuta mai de jos :) (si da ,este drept ca nu are becurile de fabrica in proiectoare, probabil are un kit aftermarket Xenon,posibil sa fie cumparat chiar si de la bmw)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.