Jump to content

"defecte e46 din fabrica,,...."


doru_89

Recommended Posts

  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

intr-o umila concluzie ar fi asa :

-vrei mai mult confort !? iei mertache.....

-vrei mai mult sport si senzatii !? iei bmw....

 

passat model anterior schimbat distributie =1200 de euroi :) :lol:

Edited by bolyboly
Link to comment
Share on other sites

passat model anterior schimbat distributie =1200 de euroi :) :lol:

 

inseamna ca a puscat si ceva pe la motor :)

 

Eu am avut vw si parintii mai au, nu se compara cat de mult se poate strica si ce scumpe sunt piesele

era al unui prieten, a facut asta la casa......nu in Romania ....!dar oricum....mai punea 1000 si isi lua un 325 de la nemtia :)

Link to comment
Share on other sites

salutare. apropos de e46. am masina de doar o luna, e primul bmw. ma gandesc asa si imi vine sa rad ca la pretul la care l-am cumparat (7000) puteam sa iau un logan sau sandero. interesant ca nici nu mi-a trecut prin cap acest lucru, cunoscand deja loganul. nu am avut logan, dar din auzite si pe pipaite mi-am dat seama de calitate. dupa o luna de condus e46, nu prea am ce sa-i reprosez. singura chestie ce ma deranjeaza un pic e scartaitul cotierei din cand in cand. usile mi se inchideau din start, ce-i drept trebuie sa fi mai ferm cu ele din moment ce e bmw. parerea mea ca bmw urile sunt mai baietzosi sa zicem asa. Adica trebuie pusa mana ferm, tras sau apasat ferm ca acel lucru sa se inchida sau sa se deschida, sau sa functioneze (volan, directie , ambreiaj, usi etc.). mie mi-a luat cam 2 zile sa ma obisnuiesc cu aceasta fermitate si precizie germana. ieri m-am urcat intr-o skoda fabia asta nou, si era sa scot piciorul stang prin partea cealalta cu ot cu ambreiaj, asa de usor mergea. mi se parea firava mica neajutorata toata masina. suspensia eu zic ca e ok. nici nu e prea rigida nici prea moale. asta depinde si cauciucuri folosesti. cu alea de vara 225/45/17 intradevar e mai rigida dar si mai stabila. de cand am pus astea de iarna 205/55/16 parca sunt intr-o barca pe apa. deci in concluzie nici nu merita mentionat/comparat loganul cu e46. parca ar fi 2 planete diferite. orice i-ai face la logan tot asa ar ramane. se vede calitatea low cost incepand de la materiale folosite pana la ultimul surub. e46 meu are deja azi maine 8 ani, de un an e in tara si s-a shimbat la ea racordul flexibil si 2 rulmenti pe spate si un bec xenon. eu urmeaza sa schimb prostiile alea de plasticuri care tzin geamurile fatza pe sine. atat ! masina are 221 000 km. sunt curios la logan ce se schima in km astia. in concluzie initiatorul topicului PAREREA MEA, sa fie super multumit de ceea ce are si sa nu mai asculte la vorbele individului de pe bancheta din spate (care avea logan). multumesc si sper ca nu am suparat pe nimeni, a fost doar o parere. m-a uimit topicul acesta cu comparatia. nici nu trebuia deschisa asemene topic :) o seara buna !
Link to comment
Share on other sites

Lol mai doru, esti incorigibil .. se inchid foarte bine, se vede si din video. Ai vazut ce anemic tre sa inchizi usa ca sa nu se inchida de tot?

 

cred ca iti place rau e46.............nu vezi ce aiurea se inchide parca zici ca o respinge chederul daca nu dai tare cu ea...

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca-i defect de fabricatie dar la e46-le meu centura de siguranta ma strange de ma sufoc nu alta. Cel mai nasol e vara cand is in tricou. Musai o desfac sa-i scot arcul ala, o fac ca la Dacie.

 

Si fiindca tot va plangeti de masini, ca nu-s fiabile, ca se strica des, etc. va recomand urmatoarele masini. Eu mai mult ca sigur voi deveni posesor cat de curand al unuia dintre aceste modele de masini (pt. treburile de zi cu zi). Bineinteles ca nu renunt la Bmw in veci dar ca o a doua masina un w124 e ideal.

Mercedes w124 sau Passat b4. Dupa parerea mea cele mai fiabile masini facute vreodata. Masini la care nu prea deschizi capota decat sa schimbi consumabilele.

post-8540-1256324142_thumb.jpg

post-8540-1256324180_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ce probleme au unii ... usile se inchid greu la e 46. :)

Mie unul chiar imi place cum se inchid usile si sunetul ala de usa grea si bine etansata.

Din cate stiu eu usa are in interior bare metalice pt securitate la impact lateral ... si atunci normal ca sunt mai grele.

Eu unul cred ca e46 este o masina reusita ... si chiar mi se potriveste masina asta si sunt multumit de ea.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca-i defect de fabricatie dar la e46-le meu centura de siguranta ma strange de ma sufoc nu alta. Cel mai nasol e vara cand is in tricou. Musai o desfac sa-i scot arcul ala, o fac ca la Dacie.

 

Si fiindca tot va plangeti de masini, ca nu-s fiabile, ca se strica des, etc. va recomand urmatoarele masini. Eu mai mult ca sigur voi deveni posesor cat de curand al unuia dintre aceste modele de masini (pt. treburile de zi cu zi). Bineinteles ca nu renunt la Bmw in veci dar ca o a doua masina un w124 e ideal.

Mercedes w124 sau Passat b4. Dupa parerea mea cele mai fiabile masini facute vreodata. Masini la care nu prea deschizi capota decat sa schimbi consumabilele.

w124 am avut eu.......o minune de masina, serios.....era un 2500 fara turbo, avea 19 ani, nu avea ea mare vlaga la 2 tone dar se aseza la drum ca o regina...a fost prima masina cumparata de mine....eu o recomand cu toata increderea

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu sunt prea multumit de320d e46 muuulte probleme.Cand ma urc la volan i-mi fac cruce sa se stinga toate beculetele...asta nu ca as conduce linistit ca nu ar aparea ceva:tremura ,vibreaza,ezita...as vinde-o dar nu pot sa -mi recuperez decat jumate din cit am dat pe ea in 2007(12000e)NASPA!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Si fiindca tot va plangeti de masini, ca nu-s fiabile, ca se strica des, etc. va recomand urmatoarele masini. Eu mai mult ca sigur voi deveni posesor cat de curand al unuia dintre aceste modele de masini (pt. treburile de zi cu zi). Bineinteles ca nu renunt la Bmw in veci dar ca o a doua masina un w124 e ideal.

Mercedes w124 sau Passat b4. Dupa parerea mea cele mai fiabile masini facute vreodata. Masini la care nu prea deschizi capota decat sa schimbi consumabilele.

 

Foarte miÂşto maÂşinĂŁ W124, a avut Âşi tata una.

Link to comment
Share on other sites

Si fiindca tot va plangeti de masini, ca nu-s fiabile, ca se strica des, etc. va recomand urmatoarele masini. Eu mai mult ca sigur voi deveni posesor cat de curand al unuia dintre aceste modele de masini (pt. treburile de zi cu zi). Bineinteles ca nu renunt la Bmw in veci dar ca o a doua masina un w124 e ideal.

Mercedes w124 sau Passat b4. Dupa parerea mea cele mai fiabile masini facute vreodata. Masini la care nu prea deschizi capota decat sa schimbi consumabilele.

 

Foarte miÂşto maÂşinĂŁ W124, a avut Âşi tata una.

La fel si aici. Timp de 3 ani, un E250 fix precum cel din poza. Absolut nicio problema pe parcursul vietii in "familie". Insa acelasi lucru il pot spue si despre fostul meu E39 pe care l-am detinut aproape 3 ani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.