Jump to content

Cate dieseluri si cate benzinare sunt pe forum?


cristianiorga22

Masina actuala este....?  

556 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Daca s-ar face un poll national ar lua bataie benzinarele ca romania de la serbia :)

 

poate din cauza firmelor comerciale dar ca utilizatori persoana fizica nu cred

 

deja se transforma in diesel vs benzina ca de obicei . Cred ca testul era reprezentativ daca se vota pe serii e 36, e 46 , e 39 ....etc

 

Cum crezi tu ca se vota pe serii?? aparea un raport diferit?.... raportul era acelasi per total....

Daca se poate mai putin off topic... parerea mea

 

hai ma scuzi ca ti-am deranjat topicul inteligent . Se putea vota si pe serii . LA E46 posibil sa fi fost alt raport pt ca majoritatea E36 care au votat sunt benzinare.Era doar o sugestie . Nu te ofusca ! :lol: Si oftopicul tine topicul sus sa poata lumea vota .Sau crezi ca intra pe forum oameni si cauta direct ceva de votat .

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

hai ma scuzi ca ti-am deranjat topicul inteligent . Se putea vota si pe serii . LA E46 posibil sa fi fost alt raport pt ca majoritatea E36 care au votat sunt benzinare.Era doar o sugestie . Nu te ofusca ! :) Si oftopicul tine topicul sus sa poata lumea vota .Sau crezi ca intra pe forum oameni si cauta direct ceva de votat .

 

Asa sunt eu mai prostut.... atat ma duce capul.... nu ma intereseaza daca intra oameni sa voteze sau nu.... eu citesc rezultatul ca un raport intre si intre.... repet atat ma duce capul....iarta-ma

Link to comment
Share on other sites

Daca s-ar face un poll national ar lua bataie benzinarele ca romania de la serbia :)

Cred ca te inseli. Ti se pare ca sunt mai multe poate ca le remarci dupa norul de fum :lol: si sar in ochi. :)

Intr-un an de top BMW vinde poate 2000+ de masini noi in Romania. Restul SH. Cele mai ieftine Sh sunt 316I si 520I, indiferent de an. Intodeauna majoritatea vanzarilor la o companie auto oarecare a fost facuta de versiunea de baza cea mai ieftina. La diesel ar fi 320D si 520D, mai recent si motorul de 1.8D, dar ele erau mai scumpe din start ca un 320i si 520i

In Germania abia recent (acu vreo 2 ani cred) Diesel a batut benzina la vanzari de masini noi. Si avand in vedere ca majoritatea sunt SH cumparate de acolo... Depinde de tara, in unele e incurajat sau descurajat prin taxe si accize motorul diesel.

 

Eu per total cred ca numarul este destul de echilibrat, desi nu am nici un studiu profesionist sa argumentez. Dar e o presupunere bazata si pe cifrele de vanzari in anii trecuti la masini noi..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.