Jump to content

"Problema" masinilor inmatriculate pe Bulgaria


euadicabobo

  

250 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Topicul asta e fumat demult. Celalalt s-a inchis?

In primul rand ca masinile se inmatriculeaza in bg de peste 3 ani, in al doilea ca astia deja cauta metode sa opreasca circulatia lor in ro.

 

Si nu in ultimul rand, cum sa nu fii de acord cu asta? Cand cunosc persoane care din cauza impozitului aberant, si-au mutat masinile pe bg, ele fiind deja inmatriculate pe ro.

Link to comment
Share on other sites

nu este vina celor ce isi inmatriculeaza masina pe bulgaria k statul roman e atat de ipocrit incat strica tot ce poate in tara asta,pana si inventiile extraordinare sunt descoperite si dezvoltate cu alte state mai putin cu cel roman preocupat de buzunarul propriu deat de cetatenii sai.si acu pe romaneste la cacat cu ei k nu merita un leu.dak as putea as dona toti banii mei de pe impozit bulgariei.
Link to comment
Share on other sites

Haideti sa va povestesc intamplarea mea de azi.

 

Sunt plecat de cateva luni in delegatie in Germania.

Azi ma dau jos frumos din autobuz si ma indrept spre "casa".

Fac cativa pasi si aud o muzica data tare dintr-o masina. Nu bag initial de seama dar creierul face conexiunea imediat ca seamana a fi cuvinte romanesti si intorc capul instinctiv. Ghiciti voi ce am vazut ?

 

Romanas cu ceafa lata si barba la fel de lata care asculta cu geamurile jos niste manele intr-un BMW imatriculat in BG.

 

Pentru mine a fost EPIC.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu-ti permiti sa platesti taxa ia-ti alta masina. Votat NU!

 

 

Hai lasati-ma ca nu-ti permiti, nici macar nu era vb de asta. E vb ca taxa in 50% din cazuri, poate mai mult, depaseste valoarea masinii. Aberatii de romania. Bulgarii au o taxa de bun simt, cum trebuia sa fie si la noi. Iar daca itp-ul se facea pe bune, nu aveam probleme: toata lumea avea masinile pe ro, impozitele nu erau marite (pt ca erau cu 100-150000 de masini mai multe in romania, si nu in bg)

Edited by increatul
Link to comment
Share on other sites

Aha.. cum zici tu. Mi-ar placea si mie un motor minim 3000cmc .. dar taxa este prea mare.. atunci aleg sa-mi iau un motor mai mic, nu s-o inmatriculez pe bulgaria. E alegerea mea si parerea mea. La faza " in 50% din cazuri, poate mai mult, depaseste valoarea masinii" nu pot decat sa-ti dau dreptate, ca numai cazane sunt inmatriculate pe BG.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu in 2008 am luat un 318i, non euro, sau euro1, nu mai stiu exact, am dat 2200eur pe ea, deci nu era cazan la 500eur, ca erau si din alea, stii cat era taxa in ro? Cateva mii de euro. Ti se pare normal? De atunci s-a mai si marit. Ti se pare mare motorul de 1800? Sau 1.9 TDI? Nici nu vorbeam de motoare de 3000, dar normal ca nu ai citit mai in spate.

 

La mine a fost un caz mai fericit, ca am montat si omologat euro2, taxa a fost de bun simt dupa aceea.

Link to comment
Share on other sites

Haideti sa va povestesc intamplarea mea de azi.

 

Sunt plecat de cateva luni in delegatie in Germania.

Azi ma dau jos frumos din autobuz si ma indrept spre "casa".

Fac cativa pasi si aud o muzica data tare dintr-o masina. Nu bag initial de seama dar creierul face conexiunea imediat ca seamana a fi cuvinte romanesti si intorc capul instinctiv. Ghiciti voi ce am vazut ?

 

Romanas cu ceafa lata si barba la fel de lata care asculta cu geamurile jos niste manele intr-un BMW imatriculat in BG.

 

Pentru mine a fost EPIC.

 

 

 

poate a fost bulgar care asculta manele romanesti.daca zici ca avea ceafa lata

Link to comment
Share on other sites

Aha.. cum zici tu. Mi-ar placea si mie un motor minim 3000cmc .. dar taxa este prea mare.. atunci aleg sa-mi iau un motor mai mic, nu s-o inmatriculez pe bulgaria. E alegerea mea si parerea mea. La faza " in 50% din cazuri, poate mai mult, depaseste valoarea masinii" nu pot decat sa-ti dau dreptate, ca numai cazane sunt inmatriculate pe BG.

 

seriooooooooooooooooooooooss?! :blink: :pinch:

 

@sax

 

si apoi sa se urce la loc...

 

 

votat DA.

 

statul roman iti FURA banii. cine nu e de acord cu asta.....il compatimesc.

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.