Jump to content

Alimentare la PECO


WLF

Cand alimentati, lasati masina la pompa pana platiti?  

955 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

in momente ca acelea tre sa fi civilizat sa te gandesti ca nu are rost ( adica mai pe romaneste scoti bata din porbagaj si rupi picioarele la guster sau cum se spune pe aici il mierlesti :blink: ) io asa fac
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
o las la pompa, bineinteles. oricum nu se deblocheaza pana nu platesti. dar mi se pare lipsa totala de respect fata de ceilalti sa stai sa faci cumparaturi, sa te uiti la reviste, dulciuri sau mai stiu eu ce cand afara e coada...
Link to comment
Share on other sites

o las la pompa, bineinteles. oricum nu se deblocheaza pana nu platesti. dar mi se pare lipsa totala de respect fata de ceilalti sa stai sa faci cumparaturi, sa te uiti la reviste, dulciuri sau mai stiu eu ce cand afara e coada...

227621[/snapback]

in general baietii plini de ei...sau piz...e cu ochelari cat parbrizu de la tico, care cumpara un red bull si mama ce tare e ea...

sunt sictirit de oameni d-astia...mai ales ca am o gramada la facultate... cine dreaqu ma pus sa fac... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
am alimentat intr-o zi .. plinul ...apoi ..pt ca la spalat era liber la OMW am bagat masina direct la spalat ..a durat cam 2 min pana am ajuns la casa sa platesc ..Cand am intrat deja lumea era in fibrilatii ca un BMW a facut plinul si a fugit fara sa plateasca , se pregateau sa anunte politia !~ MI-au zis ca zilnic au 2-3 cazuri in care se pleaca fara sa achite ...De obicei sume mici pana in 50 ron pt care politia nu se deranjeaza ....
Link to comment
Share on other sites

Acum cateva sapt la luk pe mihai bravu,ma duc sa alimentez bolidu francez(eram in zona)....benzinaria in aprop de intersectia cu calea Vitan.Opresc la ultima pompa,cea mai aproape de iesire...bag pistolu si dau sa fac plinu.....Baga ce baga si se opreste la 20Ron....apoi nimic....nu mai baga deloc.Bag cheia in contact ,ma uit la indicator ,nici 1/4 din rez...

ma duc la casa si femeia....aaaa pai v-am oprit pompa,nu stiam ca sunteti dvs.....in general pompa aia e inchisa ca alimenteaza tiganii si fug....

Da ma....imi oprise femeia pompa ,credea ca vreau sa fug si a oprit-o preventiv la 20RON

Femeia ma stia de cand stateam prin zona si aveam V8 ca alimentam la 2 zile numai de la luk,dar nu ma recunoscuse in reno cand eram la pompa

Link to comment
Share on other sites

Las masina la pompa si me intorc cat pot de repede; o singura data la Luk la Sinaia cand aveam copilul in spate, si incercam sa-l linistesc ca plangea, asta inainte sa fac plinul, s-a dat jos unul la mine si i-am zis ca e prima data cand pun benzina si nu stiu cum sa apas, asa ca in loc sa ma pocneasca a tinut el pistolul vreo 25 L in locul meu. Acum de cand am afise pe masina, au ce citi si comenta in spatele meu.
Link to comment
Share on other sites

dar cum vi se pare ca stateam la rand(mol pe dorobanti - cluj) si un taximetrist a bagat de 200 000 si a inceput sa-si spele geamurile farurile,lejer fara nici o treaba merge sa plateasca sta,sta...numai nu mai vine...si se intoarce cu o apa minerala in mana din care bea relaxat pana ajunge la masina,asta dupa ce a vazut ca nici motorul nu l-am oprit ca ma grabeam...si atunci eu sa nu fiu cioban sa claxonez ca un nebun?!atunci m-am calmat dar pe viitor voi fi si eu cioban...le e ciuda ca vad un copil de 20 de ani intr-o masina faina si eu stau si isi pierd viata intr-un logan...

 

o sa fiu cioban si o sa claxonez si o sa fac scandal ,poate asa isi vor da seama ca sunt cretini si prost crrescuti...

Link to comment
Share on other sites

ÂŞi eu ĂŽmi mai cumpĂŁr RedBull de la Peco , care ar fi problema celorlalĂži ? Ar trebui interzis ĂŽn staĂžiile Peco ??

310819[/snapback]

atata vreme cat pui benzina in rezervor si red bull in stomac, nu cred ca ar trebui interzis; ar trebui interzis daca lumea incepe sa faca invers.

Edited by LoladeZamora
Link to comment
Share on other sites

am comiso

trag motocicleta langa pompa

scot casca manusile

BMW-UL alb din fata mea pleaca

imping motoru la pompa desfac busonul pun pistolul si apas .....nimic chem un angajat domne nu mere

pai ati platit

pai ce sa platesc

benzina pe care ati bagat-o in rezervor

am luat foc

bai frate tu nu vezi ca acolo scrie ca sa alimentat 40 de litri si rezervorul meu are 19 litri si acum este uscat

asa ca atentie daca eram cu masina si ala care fugise alimentase decat 20 de litri si eu aveam juma de rezervor ce faceam muream cu ei de gat

Link to comment
Share on other sites

Eu in general alimentez de la Rompetrolul de la Dristor.

 

Tot timpu alimentez , inchid masina , ma duc platesc la casa si cumpar tigari sau suc 1-2 minute si plec.....niciodata nu mut masina imediat dupa ce am alimentat.

313292[/snapback]

n-am inchis in viata mea masina la pompa :blink:

Link to comment
Share on other sites

chiar cand e cineva in masina, rog sa apese butonul magic (lock)  :)

313428[/snapback]

Asa fac si eu cand o las pe prietena mea in masina.

 

Chiar nu m-am gandit pana acuma... Totusi in statii peco mai sunt angajati care iti rezolva parbrizul, iti pun combustibil nu credeam sa fie posibil asa ceva, dar pe de alta parte THIS IS ROMANIA ! :)

313429[/snapback]

 

Angajatii aia nu s-ar baga niciodata daca vine unu, iti sparge geamu si fuge. In cel mai bun caz ar suna la 112. In cel mai rau :blink:

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.