Jump to content

ce se strica la BMW si nu ar trebui ?


cat

ce pica la BMW ?  

1244 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

cum zicea si alexutzu, cred ca bmw are cele mai proaste articulatii pe fata ...... nu am intalnit masina sa schimbi mai des bucsi, bielete - originale !!!

 

 

de curand am schimbat complet articulatiile; pana acum am schimbat de 2 ori bucsele, in nici 3 ani de cand am cumparat e46-le;

totusi masina era varza pe fata dar se simtea doar o mica jena... acum cu articulatii noi se obs clar si probl de la directie

in max 1 luna o sa schimb si caseta de directie, cf indicat service BMW

Edited by LoladeZamora
Link to comment
Share on other sites

cum zicea si alexutzu, cred ca bmw are cele mai proaste articulatii pe fata ...... nu am intalnit masina sa schimbi mai des bucsi, bielete - originale !!!

 

 

de curand am schimbat complet articulatiile; pana acum am schimbat de 2 ori bucsele, in nici 3 ani de cand am cumparat e46-le;

totusi masina era varza pe fata dar se simtea doar o mica jena... acum cu articulatii noi se obs clar si probl de la directie

in max 1 luna o sa schimb si caseta de directie, cf indicat service BMW

 

furtunul de racire la 318 i ala de sus stg(masinii) cu aerisitor

Link to comment
Share on other sites

La e46 in special sunt probleme cu geamurile electrice. Nu numai scartait, ci se strica macaraua mai mult/des decat ar trebui.

Pe mine ma exaspereaza macaraua aia :| ... de cand se tot rupe am devenit cumparator inrait de poxipol :blink:

Link to comment
Share on other sites

Caseta directie cu joc, in limitele "normalului" pt jante 17 si gume cu talon 45, in combinatia fatala cu gropi de Bucuresti...schimbat bascule, bucsi, amortizoare, toate pe la 80000km...schimbat elemente timonerie, avea joc schimbatorul...mai nasol este iarna asta s-a stricat trapa, am deschis-o, a parait ca naiba, am inchis-o repede, ceva s-a rupt sigur, trebuie dat jos plafonul, distractie maxima...iar cineva mi-a zis ca ce-mi trebuia sa deschid trapa iarna....magazia s-a stricat din senin...s-a rupt cusatura pernei laterale a scaunului soferului(scaune sport), lucru ca nu-i normal avand in vedere ca nu ma imbrac de la "Haine pt grasuti si grasute"....in rest sunt foarte multumit! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

aparent caseta de directie la E60 cel putin... o schimb la BMW.

 

Totusi imi iau piesele schimbate inapoi si as dori o verificare la caseta veche, ca eu tot cred ca e manevra pe undeva...

 

legat de soft... nu mai fac nici un comentariu :blink:

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.