Jump to content

Viper05

Contributors
  • Posts

    4428
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    71

Everything posted by Viper05

  1. Au scos rotita fizica, dar cald/rece inca exista in meniu si in 2022 si face fix acelasi lucru ca rotita doar ca digital
  2. Acum ca au iesit din ue se platesc tace vamale la orice, deci ma gandesc ca o tai in 2 ca nu taxe vamale tot platesti, poate ma insel
  3. Deci are incalzire in scaune functionala dar vrei retrofit la incalzire in scaune?
  4. Vezi ca ceasurile digitale nu sunt doar pe lci, au aparut cam cu 6 luni inainte ( sau poate mai mult)
  5. Iti spune sa scoti sigurantele de la unitate sa nu faca vreun scurt undeva cat se usuca peste noapte daca maine porneste ai noroc, daca nu …. Belea
  6. E twin turbo sau tri turbo depinde de motor
  7. Ce masina ai condus cu rft? Eu nu cred ca cineva din masina isi da seama la mers normal daca nu stie , ce fel de anvelope sunt pe masina
  8. Am inteles bimmer totusi ce e asa de rau la rft? Pretul? De vreo 7 ani conduc doar masini cu rft si sincer nu m as intoarce inapoi la gume normale , mai mult din comoditate. am si facut vreo 4/5 pene in timpul asta, pe toate le am reprat , inafara de una
  9. Credeam ca tu esti cu masinile vechi din cauza la materialele bune, nu am realizat ca nici putere nu vrei, acum inteleg
  10. Multe sunt no limit in Germania , deci nu e la fel
  11. Depinde, benzinarul va manca undeva la 300litrii in plus pe 10k km , daca majoritatea drumurilor sunt inafara diferenta nu e asa de mare, plus ca in vreo 4-5 ani cand vrei sa o schimbi , nu stiu cata cerere va fi pentru un diesel cu motor relativ mare, cam atat a fost diferenta la mine am trecut de pe 5 diesel ( 2.0) la benzina 2.0 dieselul avea consum mixt in 200k km 5.9 . La benzina am 9.4 in vreo 20k km. Dar in primii 10k aveam vreo 11 Banuiesc totusi ca la un 3.0d nu vei avea consum de 6 mixt
  12. Nu boss doar tu iti permiti un cazan de 20 de ani , nimeni altcineva
  13. G20 318i - 8.4 auto e46 320i - 9.4 auto , 8.3 manual, asta de noua pardon acum 20 de ani a fost cu 0.1 mai rapid, pe drumuri virajate inca rupe sigur( sau se rupe)
  14. Vorbesti fara tine nu are rost discutia, si ca sa te fac fericit da e46 320i e cea mai tare masina ever g20 e o barca si “nu se merita”
  15. Asa vorbesti de sportivitate zici ca cumperi cine stie ce v8, cumperi o masina cu 170cp. ca si o comparatie 0-100 e46 320i e mai lenta decat un g20 318i si asta cand a fost noua dapai dupa 20 de ani….
  16. E mai orice decat e46 , fiind o masina relativ veche cam toate sunt obosite, probabil cu peste 500k km reali. Daca vrei una buna fii pregatiti sa platesti
  17. Distributia? La f-uri?
  18. Nu ai ceva senzor defect undeva? Sa creada masina ca e deschisa o usa ceva? Cealalta cheie e in masina?
  19. Ai dus-o la polish sau ai incercat un polish inainte sa apara petele? A patit un prieten a pus ceva pasta pe masina s-a luat cu vorba vreo 5 minute si aia a fost , masina a ramas patata
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.