Jump to content

MGS 320d E90


mgs

Recommended Posts

Long time no see hairy.png.

 

 

 

 

Am gasit si un interior complet, piele sport incalzit, full electric cu memorie, cu bancheta spate rabatabila, de pe o masina cu volan pe partea stanga. E in stare foarte buna si la un pret bun. Doar ca nu imi place culoarea (gri) si cred ca se potriveste ca nuca in perete...

 

O alta varianta ar fi scaune fata sport (incalzite) din textil. Am gasit ceva, insa nu m-am inteles la pret cu vanzatorul, consider ca cere prea mult. Voi care credeti ca ar fi pretul corect pentru ele?

 

Eu zic sa-i pui interiorul gri, piele sport full electric! O sa arate nu bine,foarte bine pe masina ta, culoarea verde(exterior) merge bine cu interior deschis, nu o sa iti para rau.. Asta daca iti place un interior deschis.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

In primul rand nu ma omor dupa culoarea aia si as face un efort sa suport pielea doar daca ar fi ceva deosebit / individual (maro, portocaliu inchis, caramiziu, viniu inchis).

In al doilea rand, tapiteria gri vine in general la pachet cu mocheta, plastice si bord (pe jumatate) gri. Sunt aproape sigur ca ar arata ca dracu' in combinatie cu elementele mele negre.

Mai exista si varianta alcantara, dar nu am gasit pana acum.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca pana in 250 euro e un pret corect.

Da, asa consider si eu, mai ales ca sunt numai scaunele fata. El vrea 400e, iar eu consider ca e supraevaluat.

 

si eu zic la fel ca o sa fie un pic curcubeu interiorul, cel mai bine daca gasesti alcantara, dar sa fie in stare buna ca si alea se tocesc urat de tot :rolleyes:

unde ai gasit doar scaune fata sport?

 

Alcatara e varianta optima, insa nu prea am vazut in stare buna.

Link to comment
Share on other sites

Nu ai vazut in stare buna pentru ca se uzeaza si mai repede...parerea mea din ce am vazut pe google.

 

 

Alcantara tine mult si bine daca o intretii cum trebuie. Am avut Alcantara pe 3 BMW-uri seria 3 si chiar si dupa 10 ani nu era scamosata rau. Ca orice lucru, totul tine de intretinere.

Link to comment
Share on other sites

D1S OSRAM XENON - JAK ODRÓŻNIĆ ORYGINAŁ OD REPLIKâ⏌:

Pentru linistea ta ,asa esti sigur ca sunt originale ;) ;)

Multumesc pentru reply, insa sunt cumparate de la cataxxl, deci nu se pune problema sa nu fie ok thumbsup.png

 

Alcantara tine mult si bine daca o intretii cum trebuie. Am avut Alcantara pe 3 BMW-uri seria 3 si chiar si dupa 10 ani nu era scamosata rau. Ca orice lucru, totul tine de intretinere.

Alcantara e un material foarte rezistent daca e intretinut corect. thumbsup.png

Edited by mgs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nu vinzi cumva masina? :D :popcorn:

Cu siguranta nu o voi vinde ii viitorul apropiat. Anul trecut cam pe vremea asta am avut la propriu o suma de bani pusa in mana (chiar mai mult decat valoarea de piata a masinii) de catre un prieten care isi cauta LCI si gasise numai gauri negre laugh1.gif si l-am refuzat. Plus ca mai am ceva planuri pentru ea heart.png.

 

 

Salut! De curiozitate cat te-au ajuns xenoanele D1S?

In jur de 100e - 450ron. Nu mai tin minte exact pentru ca a fost o comanda destul de mare.

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dupa "lupte seculare" mi-am facut ceva timp astazi pentru instalarea comboxului.

Totul a decurs relativ usor, am urmarit pasii din topicul lui Inside (LINK) si ii multumesc pe aceasta cale pentru informatii.

Momentan functioneaza bluetoothul (telefon, muzica, mesaje) si comenzile vocale. Maine incerc sa activez Internet, BMW Apps, etc samd. sorcerer.png

Sper ca mearga totul la fel de usor.

post-60251-0-14297800-1474141989_thumb.jpg post-60251-0-54465000-1474141989_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am reusit sa adaug optiunile in VO si sa codez CIC si Combox.

Din pacate nu am reusit inca sa fac functional BMWLive si Internet, desi am codat Combox-ul cu VIN de Rusia ce avea optiunile necesare din fabrica. De fapt, am facut chiar mai multe incercari cu vreo 5 VIN uri diferite.

 

post-60251-0-93510600-1474266143_thumb.jpg

 

 

P.S. Din cate am inteles, BMW Apps poate fi folosit doar daca masina are cradle bye.gif

Link to comment
Share on other sites

Haha, sunteti peste tot! Multumesc pentru aprecieri. Ce-i drept, e si usor de recunoscut individualista ;).

 

Prefer sa nu dezvolt subiectul aici, sunt sigur ca prea multe minti luminate vor debita cu totul pe langa. Mersi.

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.