Jump to content

Ce costuri presupune un X5 ĂŽn anul 2017?


severin31

Recommended Posts

Ti-a explicat omul mai sus, nu are treaba M pachet cu motor de M, e o simpla echipare a caroseriei pentru unii mai frumoasa,pentru altii nu, ca tu o vezi o prostie ca BMW-ul a echipat si alte masini non-M cu acest pachet e altceva. M pachet ori iti place, ori nu-ti place, nu conteaza ce ai sub capota.

Normal ca aia care nu au zic "la ce sa-mi pun M, sa fiu cocalar ca toti astia de isi pun M masina si au 2.0, 3.0?, cand de fapt li se pare prea scumpa aceasta echipare ca sa o puna pe masina, fie ca e de la inceput, fie ca e ulterior cand e cumparata masina SH.

 

Cred ca sunt 3% care spun ca lor chiar nu le place M, insa 97% din care spun ca nu le place pachetul M, este de fapt "prea scump si nu-si merita banii".

 

Edit: cum tu vrei o masina confortabila si de marca si dai 50.000 euro pe ea, asa si ala de a dat 3.000 euro spune ca tot masina e si iti faci treaba cu ea, la ce sa dau de 50.000 euro, dar el nu are si poate nu o sa aiba cum sa ia aceasta masina vreodata, dar nici nu poate recunoaste acest lucru, el spune ca nu se merita, nu ca nu are...

 

Cum le spui tu asa bine de parca toata viata te-ai invartit numai in M-uri, cand tu de fapt ai un 520d vechi de 12 ani. Dar atentie, tunat de mama focului, cu care faci 530-uri la liniute intre semafoare. Daca penibilitatea absoluta ar avea un nume, WIN60 s-ar numi cu siguranta

  • Like 4
  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

Mă uit și mai sus, 37-38.000. Să apară ea, dotata, zilele astea, și să îmi placă.

Până acum sunt numai ștersături, nimic deosebit.

Parcă văd că ajung să dau 45.000 pe F15. :hyper:

Edited by severin31
Link to comment
Share on other sites

cam ala este bugetul (asta daca iei de la particular) de la reprezentanta cu garantie, te duci pe la 42.000 cu cele mai putine dotari (dar tot ai scaune de piele, xenon, volan sport nu M, navigatie, senzori) oricum nu stiu unde ai putea sa alergi o asemenea masina sa iti trebuiasca acea suspensie adaptiva. Eu pe x5 e70 nu am adaptiva, dar pusa pe modul sport, te poti distra pe un drum gen brasov-poiana brasov
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pe F15 sunt vreo 4 tipuri de suspensie:

 

-cea standard, cu arcuri si amortizoare ordinare.

-Adaptive suspension package Comfort - cu perne de aer in loc de arcuri pe spate, amortizoare controlate electronic, garda la sol constanta.

-Adaptive suspension package Dynamic - include Dynamic Performance Control si Adaptive Drive.

-Adaptive M suspension - suspensie sport, cu perne de aer pe spate, amortizoanre controlate electronic, garda la sol constanta.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cum le spui tu asa bine de parca toata viata te-ai invartit numai in M-uri, cand tu de fapt ai un 520d vechi de 12 ani. Dar atentie, tunat de mama focului, cu care faci 530-uri la liniute intre semafoare. Daca penibilitatea absoluta ar avea un nume, WIN60 s-ar numi cu siguranta

 

Ce treaba are masina mea de veche de 15 ani , cu M-urile? Cu tunning-urile si cu liniutele mele?Macar ai inteles ce am spus, sau doar te-ai simtit exact in ce am spus eu acolo, prea bine?:))

 

Atat frustrat poti sa fi??Sa inteleg ca esti unul din cei 97% si te-ai simtit atacat :(? Spun realitatea si pe cine deranjeaza spune aici sau da minus, tu fiind unul dintre ei, nu vreau sa te simti prost, dar din pacate asta este realitatea.

 

Era vorba de simplul pachet M care este o optiune pentru oricine vrea si nu un cacat doar pentru un motor anume.

 

Cosmin: Inca o analogie foarte proasta ca si ideea ta de pachet M. Nu ai spus ca nu se merita, ai spus ca este un cacat pe o masina Non-M. Nu conteaza unde il pui, pachetul M este o optiune si atat. Pentru 97% din oameni e pretul un capat de tara, totusi este un pret mare, dar pacat ca oamenii se dau mai mult "interesanti", decat sa accepte o anume realitate care nu e umilitoare sau ceva.

Edited by WIN60
  • Like 5
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

severin31 - Da Doamne sa-ti iei masina cat mai repede ca din 25 pagini 20 pagini sunt off-topic. Apoi va veni off-topicul cu discutiile despre consum 13% in oras vs 20% in oras. Spor la gasit masina potrivita.

 

 

EJTI NEBUN? F15 consuma 4,2% in BUcuresti la ora de varf si 2,2% pe autostrada la 160 km/h intr-a opta. Tot ce consuma peste, e un cazan si trebuie aruncat imediat. AAAA si neaparat schimbata distributia MACAR o data pe saptamana, cam de cate ori o speli!

  • Like 7
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Suspensia adaptiva este un must pe orice masina si ofera un mare plus de confort si sportivitate, tu daca nu ai optiunea nu intaleg de ce te dai cu parerea, gen la ce iti trebuie 300cp cand sunt buni si 170...

 

cred ca ne-ar trebui o parere de la cineva care a condus ambele masini. Eu zic ca daca nu o am, masina tot pare distractiva. Oricum o dai o masina cu acea optiune la timpul actual nu o gasesti sub 40 de mii...

mai degraba un model x6 e71

Edited by andreisaioc
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Scuza-ma, esti atat de neimportant incat ti-am gresit si numele fiind aflat cu 7 posturi mai sus :))))))).

 

Asa..deci "Cosmine". De vorbit mult si prost, tu mai intreci,mai ales ca dai raspunsuri de nimic, fara cap, fara explicatie, fara logica.

 

Imi cer scuze de off-topic severin.

 

Ma revansez, cand iti iei tu masina, dau eu berea:)).

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Mai bine dai tu mașina, nu berea!

 

Vineri testez un SUV care are garanție primii doi ani, fĂŁrĂŁ limitĂŁ de km, și ĂŽn urmĂŁtorii 3 ani alți maxim 150.000 km, nou.

Poate meritĂŁ banii, are 200 CP la cei 2000 cmc.

Sunt dispus sĂŁ mĂŁ lipsesc de opțiunile de top de la un BMW de peste 100.000 km ĂŽn schimbul unei mașini noi, altĂŁ marcĂŁ.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.