Jump to content

Recomandare service BMW zona Bucuresti/Ilfov


b77miy

Recommended Posts

Salutare!

 

Se apropie data la care trebuie sa fac revizia unui G30 530e, plug-in hibrid. Autoturismul a fost achiziționat din Germania, și nu a fost in vizita la niciun dealer local. Observ ca sunt mai multe service-uri BMW in Bucuresti/Ilfov, și as dori o recomandare din partea voastrĂŁ a unuia din ele.

Fiind vorba de o mașina phev, sper sa nu existe limitĂŁri de servisare doar in anumite locații (precum am pĂŁțit cu VW, unde doar PBN putea face servisare pentru E,H).

Așadar, ĂŽmi puteți recomanda un service autorizat din aceasta zona, de care voi ati fost multumiți?

 

Va mulțumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

mai nu stiu ce recomandati voi dar am cerut revizie cutie 6HP si schimbare piesa 2 de aici https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=VP51-EUR-04-2011-E84-BMW-X1_23dX&diagId=24_1047

Raspuns - Va rog sa regasiti atasat oferta noastra.

Din pacate nu putem efectua schimbarea acelui ADAPTER.

 

Nu imi e clar 100% dar din ce am citit/vazut piesa aceea se schimba destul de usor.

Link to comment
Share on other sites

Pentru revizii eu am fost la Dormag. Sunt conectati si la baza de date a BMW, stiu asta pentru ca am facut revizii la ei intre reviziile gratuite de la BMW (fac reviziile la 6000km) si e complet istoricul ( cand faci o revizie la reprezentanta ei nu "adauga" o noua inregistrare ci sterg tot si pun ce este pe serverele BMW ).
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Pentru revizii eu am fost la Dormag. Sunt conectati si la baza de date a BMW, stiu asta pentru ca am facut revizii la ei intre reviziile gratuite de la BMW (fac reviziile la 6000km) si e complet istoricul ( cand faci o revizie la reprezentanta ei nu "adauga" o noua inregistrare ci sterg tot si pun ce este pe serverele BMW ).

tu probabil nu stii multe despre dormag sau ai ceva interes sa ii recomanzi . Nu ar trebui sa le calce nimeni pragul la ce prosteala e acolo

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

tu probabil nu stii multe despre dormag sau ai ceva interes sa ii recomanzi . Nu ar trebui sa le calce nimeni pragul la ce prosteala e acolo

 

Am facut doar revizii la ei, nu stiu cum prostesc lumea la alte servicii. Din 2008 de cand merg la ei mie inca nu mi-au gresit cu nimic si sper sa nu o faca :) Am incercat odata sa fac si altceva la ei dar mi-au spus ca nu lucreaza cu piese aftermakert si nici nu fac tuning.

 

Colegul a intrebat de revizii, am spus de cine am fost eu multumit in urma experientelor mele, sunt sigur ca exista si service-uri mai bune / populare.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Din pacate nici eu nu mai recomand Dormag. Am fost la ei aproape in fiecare an in ultimii 5 ani (revizii si mici reparatii minore ce s-au ivit), insa de curand am fost refuzat ca e masina prea veche 2004!! Cu toate ca functioneaza si arata mai bine ca modele mult mai recente!

Se pare ca nu au nevoie de clienti, in consecinta nu se vor ocupa foarte profesional de cei ce le calca pragul.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

La VAB General Service pe soseaua de centura a fost cineva? Mi-au fost recomandati de o cunostinta care il cunoaste pe cel care detine service-ul, pe google vad ca au review-uri foarte bune, updateaza istoricul BMW. Am cerut un deviz pentru revizie si preturile sunt foarte ok, comunicarea la fel. Inca nu am ajuns acolo dat iau in considerare.

https://g.co/kgs/qHe2kP

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.