Jump to content

BMW G20 - 330i


BlshOp-VR6

Recommended Posts

7 hours ago, BlshOp-VR6 said:

Pentru vara am jantele acestea (dbl.spk.791M em.op.), pe 19’’. Doua sunt putin atinse pe buza si o sa vreau sa le reconditionez.. dar nu stiu daca sa le las asa sau sa le fac pe toate Glossy Black, sa fie in concordanta cu elementele ce vor urma. 😖

Practic, doar Diamond Cut-ul ar ramane “cromat” pe masina.. de aceea tind spre a le face negru complet. Cum vi s-ar parea? 😖😖

 

Mie imi plac mult asa cum sunt si mi se pare ca se imbina bine cu modificarile aduse pe masina pana acum. 🙂
E strict de gust, tie trebuie sa-ti placa. 

Link to comment
Share on other sites

Nici mie nu-mi plac jantele negre, neam. 

Frumos exemplar ai ales. Un motor reusit, il am si eu pe una dintre masini. 

Din pacate, mie nu-mi place deloc cum suna si nu cred ca o sa mai iau 4 cilindrii de la BMW in viitorul apropiat. 

Stiu ca era singura optiune intr-un pret decent pt benzina, 340i fiind probabil cu 20-30% mai scump

Sute de mii de km fara probleme

  • De acord! 3
Link to comment
Share on other sites

Mersi!

Am facut si badge-urile de pe aripi. A durat mult mai mult decat ma asteptam.. greu de curatat adezivul chiar si cu diluant. Cele de pe portbagaj au mers mult mai rapid.
 

Cele noi, ca si calitate, fata de cele pe care le-am pus pe seria 4, cred ca sunt mai proaste. Probabil va trebui sa le schimb iar.. Sa vedem cat rezista.

 

77C92837-98A9-46F0-9794-EA77B170143A.jpeg

21565DB1-B3F3-4E69-A9ED-E73553E9550B.jpeg

34B5B48F-979B-41FF-BCBD-CE45D096EE89.jpeg

D32CBD02-1B8D-4FAC-9A7B-430DAE80B294.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Le-am schimbat pe cele crom de pe masina, in ideea sa pastreze linia de glossy black. Am sa studiez sa vad cum sr fi daca le-as inlocui cu cele care se pun pe M340i, care sunt mai inchise la culoare din fabrica.

Acelea nu sunt chiar negre si ma gandesc ca tot nu ar da ok cu linia Glossy Black pe care o va avea la final (trebuie sa imi soseasca de la BAVauto elementele de M perf: prelungiri praguri, diffuser, lip.. la eleron inca ma mai gandesc, desi cred ca va fi cel mai micut tot de M Perf).

Link to comment
Share on other sites

jantele tale arata perfect.

diamond-cut se vede bine atat in stationare cat si in mers.

 

jantele negre nu le suport nici eu absolut deloc, la fel cum nu le suport pe alea standard, argintii, clasice.

 

si sa fim seriosi, sub nicio forma jantele de 19 purtatoare de de 225/40 si 255/35 nu or sa arate mici, indiferent ce culoare le faci, inclusiv roz.

 

 

Edited by edit
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Prima parte a sosit. 🥰🥰

Saptamana viitoare ar trebui sa vina lip-ul si diffuser-ul principal de care se prinde cel central.

Deja sunt ca un copil in asteptarea lor. 😆

Incerc sa urc si ceva poze.. dar imi da ceva erori. 😖

Edited by BlshOp-VR6
Link to comment
Share on other sites

Salutare!

Daca tot intarzie restul de componente pentru exterior (vineri pare-se ca le voi primi), am fost si am schimbat bujiile.

Se pare ca pe codul OEM vin acum de la Champion, nu mai sunt NGK. Am fost putin dezamagit, caci NGK mi-a parut mereu superior. 😖

Link to comment
Share on other sites

Doar dacă îți apare ca și opțiune de achiziție în magazinul connected drive.

Este și opțiune de free trial pentru o luna, apoi costa 99 de euro pe an dacă îmi aduc bine aminte.

Trebuie sa știi ca filmează 10 clipuri de cate 40 de secunde după care le suprascrie.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mase said:

Doar dacă îți apare ca și opțiune de achiziție în magazinul connected drive.

Este și opțiune de free trial pentru o luna, apoi costa 99 de euro pe an dacă îmi aduc bine aminte.

Trebuie sa știi ca filmează 10 clipuri de cate 40 de secunde după care le suprascrie.

Nu gasesc nimic in Connected Drive sa pot achizition, sau nu caut eu unde trebuie. Am cautat si in MyBmw si pe laptop in portalul Connected Drive si nimic..

1 hour ago, Luciosu said:

Daca nu ma insel, pentru drive recorder trebuie sa ai si  Assistant Parking Plus ( nu stiu daca o ai sau nu) 

Din ce am citit ar fi lucruri diferite, dar mai caut.

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Ai cont pe Romania sau Germania? Este posibil sa fie in contul de Germania dar nu Romania...

Eu am comandat masina, iar dupa 3 ani mi-a expirat garantia, deci si remote services. Ghici ce, nu am optiunea de a plati, sunt fortat sa imi fac cont pe Germania pentru a imi putea cumpara ce vreau.

 

Si in functie de ce optiuni am pe masina imi apar optiuni de cumparare sau nu. De exemplu, nu pot comanda drive recorder (am doar camera pe spate), nu am optiunea. Vezi in poza cum imi apare mie pe portal cu ce pot achizitona.

Alternativ poti sa iti iei camera de la BMW (am pus cateva poze in threadul meu, poti sa te uiti daca vrei).Untitled picture.png

Edited by Kragod
Link to comment
Share on other sites

Am facut contul pe Germania, mai trebuie sa adaug masina in el. Probabil maine o sa incerc, dupa ce termin de instalat lip-ul si prelungirea pragurilor impreuna cu al nostru coleg de forum rDa.

Azi am dus jantele pe 19’’ la vopsit, vreau sa le fac Glossy Black. Sper sa fi fost o alegere buna. 😆

Cand ma intorceam de la service, m-au anuntat cei de la anvelope.ro ca mi-au venit anvelopele.. asa ca am dat o fuga sa le iau si pe acelea. 😀

Pe seria 4 pusesem Michelin PS4 normale. Acum am mers pe Pirelli P Zero PZ4 Run Flat, cu steluta minune - 225/40/R19 si 255/35/R19. Inteleg ca cele dedicate BMW sunt proiectate putin diferit si ar fi mai ok fata de unele generale. Voi vedea o diferenta dupa primul drum mai lung. Altfel.. tot spre Michelin PS4 as fi inclinat.

Voi ce stiti despre aceste anvelope, in afara ca ar fi puse din fabrica pe G20?😆

Spatele e cam gata. ☺️

https://ibb.co/R3yT3xj

https://ibb.co/0r3xfsr

https://ibb.co/h9gH6jQ

944-DF924-7-BE9-4092-992-E-80-C805-F5627

E49-A0-E0-D-7-CA7-4183-8-FE6-8-C5-DB31-F

C7-BCA092-9780-4-CB5-937-C-1-AF959-A5-CD

Edited by BlshOp-VR6
  • Hot!! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.