Jump to content

Noul BMW Seria 5 - G60


edit

Recommended Posts

62.300 pt 20xd repsectiv 67.000 pt E 220d 4matic astea sunt preturile de placare in Germania.

Omul nu stie ce vorbeste spunand ca au accesorii egale la 84k respectiv 104k.

Spre exemplu, E klasse avea jante de 19, nu de 20 sau 21. Mi-e greu sa cred ca avea accesorii de 37k, bmw de 21.7k si iesea accesorizare egala.

Nu imi e de mirare ca a obtinut la bmw accelerare mai proasta de la 50 lqla 150 cu cutia in sport versus confort.

Cand a plecat in sport a plecat de la fix 50kmh. Daca pleca de la 45kmh, cutia retrograda din timp, motorul era intrat in ture si cand ajungea la 50kmh era avion deja. Asta e motivul pt care in sport a fost mai rau ca in confort.

In fine

Edited by edit
  • De acord! 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Greseli mai facem cu totii...ce nu pot intelege este cum are personajul urmaritori online....si nu ma intereseaza ce zice el la betie despre nevasta-sa....dar e un parvenit.Isi mai bate un cui in sicriul anonimatului in care va ajunge....

Oare doar mie jantele acelea mi se par din alt film? par cam urate...parerea mea

  • Like 1
  • De acord! 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Eugen B said:

Greseli mai facem cu totii...ce nu pot intelege este cum are personajul urmaritori online....si nu ma intereseaza ce zice el la betie despre nevasta-sa....dar e un parvenit.Isi mai bate un cui in sicriul anonimatului in care va ajunge....

Oare doar mie jantele acelea mi se par din alt film? par cam urate...parerea mea

Și mie mi se par urâte rău. Dacă punea cineva un model asemănător aftermarket apărea la rubrică "Cocalari/țărănisme".

Edited by Beam We
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beam We said:
10 hours ago, Eugen B said:

Și mie mi se par urâte rău. Dacă punea cineva un model asemănător aftermarket apărea la rubrică "Cocalari/țărănisme".

Design facut probabil pentru aerodinamica. Am cautat bmw g60 wheels si nu am reusit sa gasesc nici macar 1 model sa mi placa cu adevarat. Toate au negru in miezul jantei care iese prea mult in evidenta. Modernism...

Eu nu le vad chiar atat de urate dar nici sa mi placa cu adevarat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mercedes mereu a fost mai scump, insa efectiv nu imi explic diferentele astea de pret.

530e rwd costa 66.300

E300e rwd 72.900

Sunt 10% diferenta si nu am deloc certitudinea ca E klasse vine mai bine echipat.

Daca mai pui in calcul ca pe corporate prinzi discount de 20-25% pt seria 5 iar pt mercedes 7%-10%, practic seria 5 e pe la 75-80% din E klasse. Fac referire la masini cu comanda in fabricatie nu cadavre ruginite prin parcare sau fut-te de toti prin showroom.

Eu pe G30 am primit 20% discount si era intre primele 10 comenzi din Romania. Cu banii aia abia luam C klasse insa mai slab accesorizat decat seria 5. Practic nu imi ajungeau banii nici de C.

 

 

  • Facepalm 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Itarachiu said:

Design facut probabil pentru aerodinamica. Am cautat bmw g60 wheels si nu am reusit sa gasesc nici macar 1 model sa mi placa cu adevarat. Toate au negru in miezul jantei care iese prea mult in evidenta. Modernism...

Eu nu le vad chiar atat de urate dar nici sa mi placa cu adevarat.

Daca analizezi putin, toate masinile electrice ori hibride au jante cat mai pline. Ajuta la autonomie… iar asta e cauzalitatea.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Romulus said:

Al meu 530e nu are, deci nu "toate".

Da, dar nici nu ai in talon optiune de jante pe 20 ori 21, pt ca daca ai avea, nu s-ar mai inscrie la consumul dat de producator la omologare.

Edited by DJ Allexinno
Link to comment
Share on other sites

Cred ca a lui Romulus nu este M-sport. Poate de aici si diferenta.

P.S. Eu chiar remarcam zilele trecute ca BMW a facut o treaba grozava cu designul jantelor "aero". Ma uitam la un iX3 si pot spune ca, desi nu sunt jantele mele preferate, arata chiar bine comparativ cu plasticele pe care insereaza alti producatori in jante pentru efect aerodinamic.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Viper05 said:

cum sa nu ai? sunt o gramada de 530e g30 cu hante de 20

Foarte posibil @Viper05 doar ca aparent nu le vinde BMW.

6MVulww.png

eYFFysP.png

Eu vad doar 18 si 19 pentru 530e si 530e xDrive si cele de 19" sunt cele de pe 530e alb sedan roti la care am pus foto mai sus undeva.

La sedan/limousine, pentru germania, apare si 20" aceleasi roti aerodinamice.

lapfYrn.png

Nu si la touring.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Romulus said:

Foarte posibil @Viper05 doar ca aparent nu le vinde BMW.

6MVulww.png

eYFFysP.png

Eu vad doar 18 si 19 pentru 530e si 530e xDrive si cele de 19" sunt cele de pe 530e alb sedan roti la care am pus foto mai sus undeva.

Romulus, poti cumpara astazi 530e g31 cu roti de 20 “Bicolour Jet Black Y-spoke style 846”

LE: my bad, poti pe 520i nu si pe 530e

si totusi pe sedan se pare ca au existat pe 20

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.