Jump to content

Sfat achizitie F10 LCI


pvsilviu

Recommended Posts

are logica, eu am fost pentru passat in 2016.

a raspuns si croatul, zice ca maine schimba anvelopele de vara cu iarna, zice ca toate, si vara si iarna sunt safe, probabil uzura normala, imi trimite poze cu ele si un video cu masina. de asemenea, a promis si istoricul detaliat. cred ca nu are clienti de este brusc asa de amabil.  astept raspunsul la oferta mea 27500.

daca totul e ok, pe 27.11 suntem in munchen

Link to comment
Share on other sites

Poti si la reprezentanta, daca stii pe cineva de acolo. Eu am reusit la alta reprezentanta, unde eram deja client, sa obtin informatii, dar fara sa mi le arate. Au zis ca o sa caute istoricul si se uita specific daca a avut reparatii nasoale si sa confirme km. Nu au printat nimic si nici nu mi-au aratat ecranul, dar a fost suficient. Poti sa te duci sa intrebi asa, poate te ajuta, atat timp cat nu te uiti tu direct pe monitor.

Link to comment
Share on other sites

da, tot asa a fost si la passat, nu am vazut ecranul dar eram cu carnetul de service al masinii si-l intrebam sau spunea el. aici este mai simplu, nu sunt prea multe schimbate. 

nu stiu daca ajuta la ceva codurile din meniul masinii, de la fiecare intrare in service, am vazut ca sunt vreo 3 sau 4 iar unul se repeta, legat, probabil de revizia clasica, ulei, filtre

Link to comment
Share on other sites

Pentru prima, 430i, am primit aseara o gramada de poze, video, era la service sa schimbe rotile de vara cu iarna. Masina arata super bine, anvelopele de vara sunt duse, cele de iarna sunt uzate maxim 40%. Jantele, 4+4, impecabile.

Nu am primit inca seria VIN, nu inteleg de ce tot amana.

Extras din jurnalul masinii cu reviziile:

- 4.5.2018, 2km, cod 29313

- 7.6.2019, 30930km, cod 04107

- 11.6.2021, 56004km, cod 04107

- 6.10.2021, 62753km, cod 04107

- 1.3.2023, 85298km, cod 04107

- 6.7.2023, 89124km, cod 04107

La ultimele 2 revizii, zice ca a schimbat discuri si placute fata (martie), discuri si placute spate (iulie).

In prezent, masina are 95414km si nu mai circula cu ea, are deja alta, insa nu e radiata.

Am batut palma la 27800, pe 27.11 sunt in Munchen. Pastrez si pe cealalta masina de rezerva daca o fi ceva in neregula.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Romulus said:

Pai pana in 27.11 va primi VIN presupun, nu?

 

Hmm zice "am batut palma"  dar da fara VIN nu as "bate" nimic chiar si asa nu inteleg de ce nu mai cauta prin tara, drumul pana la Munchen dus intors  costa ceva si colegul mai sus un G30 la un pret bun 🙂 .

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.