Jump to content

Activare aplicatie MyBmw in connecteddrive


Vermorel

Recommended Posts

1 hour ago, Romulus said:

@Vermorel cum stai? ce ai mai incercat? reusit?

Absolut nimic.. deci cum zicea colegu @minu94 nu pot sa dau update la bmwconnected assist pur si simplu e acolo optiunea dar e disable gen am luat legatura cu cei de la imfobmw si trebuie sa trimit niste date dar cum masina nu este pe mine o sa trebuiasca sa fac cont de mybmw pe cine este si dupa sa trimit solicitare.. ei zic ca o sa ma ajute dar eu daca nu am optiunea de mesaje in computerul masinii nu stiu ce o sa rezolv.. numa o rescriere de soft sau ceva cred ca ma mai poate ajuta

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Romulus said:

Cred ca cu alti membri ai familiei ai un fel de "share" trebuie sa incerc.

 

Nup. Nu stiu. Nu poti sa ai decat pe un telefon aplicatia? Telefonul si masina?

Nu exista momentan functie de share din ce am inteles pe ConnectedDrive

Just now, Vermorel said:

Absolut nimic.. deci cum zicea colegu @minu94 nu pot sa dau update la bmwconnected assist pur si simplu e acolo optiunea dar e disable gen am luat legatura cu cei de la imfobmw si trebuie sa trimit niste date dar cum masina nu este pe mine o sa trebuiasca sa fac cont de mybmw pe cine este si dupa sa trimit solicitare.. ei zic ca o sa ma ajute dar eu daca nu am optiunea de mesaje in computerul masinii nu stiu ce o sa rezolv.. numa o rescriere de soft sau ceva cred ca ma mai poate ajuta

Very weird, asta chiar nu am mai intalnit. Eu pe masina personala am patit la fel ca tine, nu aparea messages dar am facut ce ti-am zis si a mers dupa. Inseamna ca au blocat ceva accese, dar fii fara griji, vor rezolva. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, minu94 said:

Nu exista momentan functie de share din ce am inteles pe ConnectedDrive

Very weird, asta chiar nu am mai intalnit. Eu pe masina personala am patit la fel ca tine, nu aparea messages dar am facut ce ti-am zis si a mers dupa. Inseamna ca au blocat ceva accese, dar fii fara griji, vor rezolva. 

Am inteles de la alti colegi ca ar trebui sa am in panoul principal si rubrica Office si eu nici pe asta nu o am.. deci clar ceva foarte ciudat..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, minu94 said:

Nunu, e legat de acel BMW Assist sigur, ca nu te lasa sa faci update. Nici mie nu imi aparea nimic pana sa nu fac acel update. Poti trimite si ceva poze din masina, cand ai timp, sa vedem?

Sigur, stai linistit ca mai sunt colegi in situatia mea nu sunt singurul ....

WhatsApp Image 2023-12-14 at 20.54.47.jpeg

WhatsApp Image 2023-12-14 at 20.54.46.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Uite ce am mai gasit, la unii a mers, la altii nu:

1) Connect my phone to car through USB
2) Login the ConnectedDrive in iDrive interface: "Login" becomes "Logout" which means log in is successful, but then nothing else is noticeable.

3) Called customer service, there was an option to speak with connected drive services, and it was enabled almost immediately whilst we were on the phone.

Daca dupa toate astea tot ai greyed out meniul aia de update bmw services chiar nu am idee...va trebui discutat la dealer. 

 

Edited by minu94
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, branevl said:

E posibil sa ai rechemare la masina pe update de soft, verifica , ti se face update de soft la toata masina poate se rezolva. Si la racitor ai rechemare sa il schimbe, daca nu l ai schimbat.

Racitorul e schimbat si update de soft pe seria de sasiu zice ca este updatat la zi

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, minu94 said:

Uite ce am mai gasit, la unii a mers, la altii nu:

1) Connect my phone to car through USB
2) Login the ConnectedDrive in iDrive interface: "Login" becomes "Logout" which means log in is successful, but then nothing else is noticeable.

3) Called customer service, there was an option to speak with connected drive services, and it was enabled almost immediately whilst we were on the phone.

Daca dupa toate astea tot ai greyed out meniul aia de update bmw services chiar nu am idee...va trebui discutat la dealer. 

 

Aici nu stiu cum sa fac treba cu login.. ca dupa ce conectez telefonul la usb imi apare spotify app si nustiu ce nimic mai mult dar o sa ma documentez putin sa vad..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ce te intrebam si in privat, referitor la faptul ca istoricul afisat in masina nu corespunde absolut deloc cu cel real.

Retrofit nu pare sa fie facut, insa exista posibilitatea ca navigatia sa fi fost inlocuita in urma vreunui defect, cu una luata de pe alta masina, fara sa fi fost codata si asociata cu VIN-ul tau?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.